Menu

Přinášíme vám 3 vychytávky, které z iPhonu 15 dělají ještě lepší telefon

Přinášíme vám 3 vychytávky, které z iPhonu 15 dělají ještě lepší telefon

Obliba iPhonů neustále roste. Možná je to i tím, že se zvyšuje také množství nabízeného příslušenství. To nejenom může naprosto změnit vzhled vašeho telefonu, zároveň také upgraduje jeho využití.

MagSafe vám v autě podrží i nabije telefon

Jednou z vychytávek, která usnadňuje především řízení, je MagSafe držák do auta. Na první pohled vypadá naprosto obyčejně. Při jeho pravidelném využívání si ale již nebude moct dokázat představit cestu bez něj. Nejenže se nezapletete do směsice kabelů. MagSafe navíc umožňuje natočit telefon prakticky do jakékoliv polohy. Již se tak nebudete muset krčit a krkolomně nahlížet třeba na zapnutou navigaci.

Obyčejně vypadající držák překvapí silným magnetem

Velkou výhodou magnetického držáku MagSafe je možnost vybrat si místo jeho umístění. Populární jsou například ty, které drží na větrací mřížce. V nabídce je klasický magnetický držák, který dokáže váš telefon bezpečně udržet po celou dobu jízdy. A to právě díky silnému magnetickému povrchu. Nastavitelné výsuvné rameno přináší luxus výběru toho správného úhlu. Na větrací mřížku lze držák jednoduše připevnit během pár okamžiků.

Ještě o něco propracovanějším modelem držáku do větrací mřížky je nabíjecí držák. Dost již bylo zamotaným kabelům a nemožnosti nabíjet protože jste si kabel zapomněli doma nebo v práci. Při umístění telefonu do držáku se telefon automaticky začne nabíjet. Nemusíte se tak obávat, že by se vám během cesty telefon vypnul kvůli slabé baterii.

Ať už si vyberete jakýkoliv držák MagSafe, vždy si užijete luxus toho nejlepšího nasměrování svého mobilního telefonu. Držáky jsou pokryty silnou magnetickou vrstvou, takže je prakticky nemožné, aby mobil z držáku vypadl. MagSafe můžete pořídit hned ve dvou barevných provedeních. A sice v černé a bílé barvě.

MagSafe nabíječka vás zbaví neustálého rozmotávání kabelů

Dalším, na co nedají uživatelé iPhonů dopustit, jsou MagSafe nabíječky. Možná si říkáte, jaké benefity vám změna nabíječky může  přinést. Věřte, že při výběru té správné následně ušetříte spoustu času. Kabelům již dávno odzvonilo. Nyní si můžete dopřát luxus bezdrátového nabíjení.

MagSafe je, zjednodušeně řečeno, magnetem, na který se přicvakne iPhone. Ten se tak začne nabíjet příkonem 15 W. Ne každý iPhone ale toto propojení zvládne. MagSafe funguje pouze s iPhonem 12 a dalšími, novějšími verzemi. Pro starší modely pak existuje varianta MagSafe kompatibilní s nabíjecím standardem Qi. Ten funguje také na nabíjení AirPodů. Takovéhle nabíjení je nejenom praktické, ale zároveň dobře vypadá. Nemusíte jej tak ve svém interiéru nijak schovávat.

AirTag vám pomůže najít ztracené věci

Klíče, mobil, peněženka, to všechno jsou věci, které nám čas od času někam zmizí. Naštěstí ale existuje věcička, která nám trápení s hledáním věcí může jednou provždy usnadnit. AirTag je jednoduchou variantou, jak mít své věci neustále pod dohledem. A to díky jeho jednoduchému připojení třeba na klíče. Po spárování s mobilním telefonem pak již jen stačí zapnout aplikaci Najít. Přesně tak víte, kde se jaká vaše věc právě nachází.

AirTag je příslušenstvím, jehož vlastníkem rozhodně chcete být. Nejenom, že se dá připevnit, zároveň jej také můžete umístit například do peněženky nebo kapsy od batohu. Při hledání pak jednoduše v aplikaci Najít svůj AirTag prozvoníte. Poté se jen stačí zaposlouchat a danou věc na základě sluchového signálu najít. Můžete se ale také orientovat podle šipky a podle výpočtu přesné vzdálenosti předmětu od vašeho iPhonu. Ještě před pořízením AirTagu si ale ověřte, že jej dokážete se svým iPhonem spárovat. Na centimetry přesné hledání podporují jenom některá zařízení.

Vyplatí se také ve chvíli, kdy je vám nějaká věc odcizena

AirTag vysílá Bluetooth signál. Praktický je tak také během krádeží. V telefonu lze nastavit režim ztraceného zařízení. Díky tomu tak buď může dojít k nalezení ztraceného AirTagu po zapojení do sítě nebo také na základě zobrazení kontaktních údajů ve chvíli, kdy bude AirTag přiložen ke smartphonu s NFC.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.