Menu

5 nejhorších aku vrtaček 2023 podle recenzí uživatelů

5 nejhorších aku vrtaček 2023 podle recenzí uživatelů

Při nákupu akumulátorové vrtačky je dobré sledovat mnoho parametrů, ať už jde o výkon, otáčky nebo třeba dobu nabíjení. S některými modely jde totiž práce od ruky, jiné jsou o poznání horší. A o ceně to není. Které vrtačky dopadly v hodnocení uživatelů nejhůř?

Nejhůře hodnocené aku vrtačky

V první řadě je třeba si říct, že žádná z těchto vrtaček není naprostý propadák. Každá z nich má svá pro a proti, nicméně uživatelé Heureky se shodují, že existují i lepší modely.

Fieldmann FDV 10201

Vrtačka Fieldmann FDV 10201 si na Heureka.cz získala 81 % zákazníků, kteří ji vyzkoušeli. Není to málo, ale v porovnání s hodnocením jiných modelů ani moc. Nicméně, svá pozitiva určitě má. Uživatelé vyzdvihují nízkou cenu, ergonomický úchop, hmotnost vrtačky, osvětlení pracovní plochy i dlouhou výdrž baterie.

Jiná zákazníci mají naopak s baterií problém. V prvních měsících používání údajně funguje bez problémů, pak ale rychle ztrácí na kapacitě a po roce museli někteří hodnotící zakoupit novou baterii. Opakují se také stížnosti na sklíčidlo. To se dle recenzí rychle opotřebí a trojzubec sklíčidla je uvolnění a nedrží dobře nástavce.

Hodnocení produktu na Heureka.cz

Hecht 1277

Aku vrtačka Hecht 1277 nepatří k těm nejlevnějším. Zákazníci tedy od tohoto přístroje čekají dostatečný výkon i kvalitní zpracování. Výkon je jednou z věcí, kterou v recenzích chválí. Uživatelům se líbí také nízká hmotnost vrtačky i pohodlný úchop, nebo praktický kufřík, do kterého uschováte vrtačku, nabíječku i akumulátor.

Stížnosti se opět točí kolem sklíčidla. To má vůli, v některých případech se nástavce protáčejí, nedrží dobře a je nutné je upevňovat na vícekrát. V dalších recenzích se opakuje také krátká životnost přístroje, který údajně vydrží pouze po dobu záruky (u některých ani tuto dobu ne).

Hodnocení produktu na Heureka.cz

SHARKS SH 617

Akumulátorovou vrtačku SHARKS SH 617 zakoupíte za velmi výhodnou cenu. Díky tomu ji vyzkoušelo mnoho uživatelů, kteří poskytli užitečnou zpětnou vazbu. Za pozitivní bod považují samozřejmě nízkou cenu, která se pohybuje okolo 700 korun. Plusem je také nízká hmotnost vrtačky, dobře padnoucí úchop a dvě baterie jako součást balení.

Nevýhodou této vrtačky je poměrně nekvalitní zpracování některých částí přístroje. Přiložené bity jsou podle komentářů velmi měkké a po pár použitích k ničemu. Sklíčidlo je jen do 10 mm, takže pokud používáte i silnější vrtáky, na své si rozhodně nepřijdete. Nabíječka navíc neindikuje nabití baterie, takže není možné zjistit, zda už je akumulátor plně nabitý.

Hodnocení produktu na Heureka.cz

Black & Decker BDCDD121KA

Vrtačku Black & Decker BDCDD121KA doporučují uživatelé spíše jako šikovný elektrický šroubovák. V recenzích se lze dočíst, že vyvrtání díry do cihlové příčky je nad možnosti vrtačky. Se dřevem a měkčími materiály si ale poradí. Nevýhodou je také pouze jeden akumulátor v balení, který se navíc poměrně dlouho nabíjí.

Za plusy pak zákazníci považují nízkou hmotnost a kompaktní rozměry, kvalitní kufřík i příslušenství. Toho je v balení za příznivou cenu opravdu mnoho, najdete zde celou řadu velikostí bitů i vrtáků.

Hodnocení produktu na Heureka.cz

Extol Premium 8891110

Vrtačka Extol Premium 8891110 patří do pomyslného “zlatého středu”. Někteří zákazníci si pochvalují vysoký výkon, rychlé nabíjení, LED osvětlení pracovní plochy nebo praktický kufřík. Často se opakují také sympatie s akumulátorem. Ten se nejen rychle nabíjí, ale také dost vydrží a disponuje indikátorem nabití.

Aku vrtačka má však i své mouchy, u uživatelů si vysloužila “jen” 85 %. Zákazníkům se například nelíbí absence magnetického držáku na bity nebo neschopnost vrtačky uchytit drobné vrtáky. Někteří zmiňují také drahé náhradní baterie.

Hodnocení produktu na Heureka.cz

Tipy na nejoblíbenější aku vrtačky mezi uživateli

Pokud hledáte skvělý poměr ceny a kvality a vrtačku, která zaujala většinu jejích uživatelů, vsaďte na některý z těchto modelů.

Pozn. red.: I ty nejhůře hodnocené vrtačky nedopadly tak špatně, že by nebyly použitelné. Na trhu se však nabízí z pohledu uživatelů lepší alternativy.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.