Menu

6 drobných dárků k prvnímu výročí pro něho i pro ni

6 drobných dárků k prvnímu výročí pro něho i pro ni

Slavíte v nejbližší době s partnerem či partnerkou první výročí vztahu a váháte, jakým vhodným dárkem druhou polovičku překvapit? Drobnosti s láskyplným významem mohou udělat tento okamžik zvlášť nezapomenutelným. Užijte si společně čas, který máte jen na sebe, a inspirujte se s námi. Připravili jsme pro vás tipy na drobné dárky k prvnímu výročí.

1. Fotokniha plná vzpomínek

První výročí můžete oslavit tím, že si projdete společné zážitky a okamžiky vašeho vztahu, které jste zaznamenali na fotografie. Na vzpomínky se však nemusíte dívat pouze na telefonu nebo na počítači, mnohem intimnější bude fotokniha, album s vyvolanými snímky nebo společná fotka ve fotorámečku.

K fotkám přidejte krátké komentáře, vzpomínky a citáty, které vystihují vaše pocity k těmto momentům, a máte o drobný dárek vystaráno. K tvorbě popisků můžete využít nejrůznější štítkovače nebo nalepovací štítky.

2. Společná večeře při svíčkách

Připravte jako překvapení večeři při svíčkách. Raději však zapomeňte na donášku z restaurací a zkuste uvařit sami, má to mnohem větší kouzlo. Servírovat můžete vaše oblíbené chody nebo menu podle sebe, které ovládáte na jedničku. Pokud chcete nějakou inspiraci, vyzkoušejte například tyto oblíbené chody:

  • Předkrmy: Řepový salát, Caprese salát, kanapky na různé způsoby nebo kozí sýr s červenou řepou a ořechy
  • Hlavní chody: Houbové rizoto s vepřovou panenkou, Těstoviny s boloňskou omáčkou nebo steak z horkovzdušné fritézy a opečené brambory
  • Dezerty: Šlehané mascarpone s ovocem, čokoládová pěna nebo dezert Tiramisu

3. Výlet do místa, kde jste se poprvé setkali

Drobným dárkem na první výročí může být i příjemná procházka. Vezměte svého partnera či partnerku na výlet do místa, kde jste se poprvé setkali. Taková cesta zpět k začátkům je velmi romantickým způsobem, jak oslavit váš první rok spolu.

4. Večer plný překvapení

Nápad, který může inspirovat mužskou i ženskou polovičku vztahu, je večer plný překvapení. Za první rok jste již určitě stihli zjistit, co má váš partner nebo partnerka nejradši – je to dobré jídlo? Sledování oblíbených filmů či seriálů? Nebo třeba společný relax ve vaně plné pěny s lahodným drinkem? Připravte vaší polovičce večer plný překvapení, který vyplníte oblíbenými aktivitami.

Pozor na to, že slovní pozvánka může být v tomto případě dost abstraktní. Dobrým řešením může být vlastnoručně vytvořený poukaz na zážitek v podobě večera plného oblíbených aktivit. Využít můžete dárkové kartičky, které lze sehnat v supermarketech i na internetu. Případně můžete takové přání vyrobit sami.

5. Romantický piknik na významném místě

Jako drobný dárek můžete vnímat i společný zážitek, který vás přitom nemusí stát horentní sumu peněz. Naplánujte na den vašeho výročí romantický piknik v místním parku nebo na jiném oblíbeném místě, které má pro vás dva zvláštní význam. Pamatujete si například, kde jste se poprvé viděli? Kde jste dostali první polibek nebo se poprvé drželi za ruce? Zkuste si vybavit nejvýznamnější chvíle vašeho vztahu a místa, která se k těmto okamžikům pojí.

Na piknik s sebou vezměte oblíbené jídlo, láhev vína a deku. Pokud neholdujete alkoholu, pak jako slavnostní přípitek můžete vzít s sebou třeba láhev nealkoholického šampusu. Uvidíte, že namísto drahé večeře si společný piknik jen ve dvou dosyta užijete.

6. Vášnivé gesto

Nepotrpíte si na hmotné dárky? Zkuste druhou polovičku překvapit vášnivým gestem v podobě sexy prádla, které rozhodně nenechá chladným žádného muže. Zajděte během dne na nákup, pořiďte si nové svůdné prádlo a nalaďte přítele žhavou fotkou. Díky tomu se bude těšit na večer o poznání více, a navíc si na vyhradí dostatek času.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.