Menu

AI v podání Samsungu Galaxy S24 může být trhákem

AI v podání Samsungu Galaxy S24 může být trhákem
Zdroj: twitter.com/technizoconcept

Vlajkové lodě flotily Galaxy mají být oficiálně představeny už 17. ledna a tak není divu, že na sebe s blížící se premiérou strhávají stále více pozornosti. Nedávno jsme vás informovali o úniku podoby Samsungu Galaxy S24 Ultra (článek je k dispozici zde). Rovněž před pár dny Samsung vypustil do světa krátká videa předvádějící schopnosti zoomu své nejvyšší vlajkové lodě, za kterými stojí inovativní technologie Galaxy AI. Tím se definitivně potvrdily spekulace, že Galaxy S24 bude prvním zařízením s Galaxy AI. Co můžeme od AI v podání Samsungu očekávat?

Nový směr Galaxy

Koncem minulého roku představil korejský obr svůj vlastní model umělé inteligence a také technologii Galaxy AI. Okamžitě vyvstaly spekulace, který příští vyšší model Samsungu bude mít tu čest nové technologie využívat. Nedávné uveřejnění tři krátkých videí americkou pobočkou Samsungu prostřednictvím svých sociálních sítí, definitivně potvrdilo, že prvním zařízením s Galaxy AI bude právě S24.

Všechny nové smartphony Samsung Galaxy se vždy pyšnily především nadupanými fotoaparáty s vysokým rozlišením, jasnými displeji a osobitým designem. Nová řada Galaxy S24, kterou Samsung představí 17. ledna, dokáže nabídnout mnohem víc. Oproti svým předchůdcům láká především na softwarovou vybavenost. Co nová Galaxy AI všechno dokáže?

Neomezené zoomování

Díky uveřejnění již zmíněných krátkých videí víme, že Galaxy AI upgraduje zoom ve fotoaparátu nového Galaxy S24 Ultra. Inovativní zoom dokáže přiblížit na určitý objekt i když se nachází na samém okraji snímacího pole, aniž byste museli měnit úhel snímání.  Díky tomu budete moci zoomovat zobrazené předměty zcela bez omezení. Umělá inteligence vám umožní začít fotografovat přiblížený objekt a následně jej oddálit a naopak.

Kromě AI stojí za pokročilými schopnostmi zoomu také nová funkce ISOCELL Zoom Anyplace. Umělá inteligence pohání mnohé funkce v telefonech už roky (hlasové asistenty, fotografické nástroje, aplikace pro překlad jazyků…). Nový Galaxy S24 Ultra však bude používat umělou inteligenci v podobě generativních funkcí mnohem komplexněji.

Více o Galaxy AI

O technologické novince Galaxy AI toho bohužel zatím mnoho nevíme. Samsung technologii představil koncem minulého roku jako „univerzální inteligenci ve vašem telefonu“, která má poskytovat “komplexní zážitek z mobilní AI”. Samsung zveřejnil, že Galaxy AI zasáhne na jeho smartphonu do oblastí komunikace, produktivity i kreativity. Lze tedy očekávat, že nové AI funkce proniknou ve velkém do do telefonování, zpráv, aplikace S Note a fotoaparátu.

Výrobce rovněž prozradil další příklad využití AI ve svém “nejnovějším telefonu Galaxy AI”. AI Live Translate Call má poskytovat v reálném čase zvukové a textové překlady probíhajících telefonních hovorů uskutečněných prostřednictvím nativní telefonní aplikace Samsung. Ve světě mobilních technologií však nejde o zas až tak převratnou novinku – vzpomeňte si na funkci Pixel Live Caption u nových modelů Google Pixel 8.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBArOshDC7c

Nový procesor s důrazem na AI

Samsung Galaxy S24 Ultra by měl být na všech trzích poháněný špičovým čipsetem Snapdragon 8 Gen 3, nejvyšším model Qualcommu. Podle Qualcommu došlo u nového procesoru k 30 % nárůstu výkonu a zároveň 20 % zlepšení energetické účinnosti. Čipset byl vůbec navíc jako první vyvíjen s důrazem na potenciál generativní AI.

Podpora generativních modelů AI přímo na úrovni hardwaru umožní snadno a rychle využívat různé chat boty, algoritmy pro zpracování hlasů, generátory AI obrázků aj. přímo ve smartphonu. Veškerá data přitom zůstanou bezpečně v zařízení. Funkce AI budete navíc moci využívat i offline, což doposud nebylo možné. Díky hardwarové akceleraci funkce AI poběží mnohem rychleji. To vše uživatelům přinese zcela nový rozměr zážitků.

Související články

Nejnovější testy: Samsung Galaxy S24 s Exynosem nemusí být přešlapem, rozdíly oproti Snapdragonu 8 Gen 3 mizí

Podoba Samsungu Galaxy S24 Ultra odhalena: Brazilci si s NDA hlavu nelámou, ukázali plakáty Samsungu

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.