Menu

Youtuber otestoval nové 12V aku kladivo Parkside vs. Milwaukee: Následovalo překvapivé zjištění

Youtuber otestoval nové 12V aku kladivo Parkside vs. Milwaukee: Následovalo překvapivé zjištění
Zdroj obrázků: Youtube/@icku, Lidl, ilustrace: Arecenze

V polovině září Parkside uvedl na trh hned 7 nových modelů 12V aku nářadí Performance. Mezi ně patřilo i kompaktní SDS-Plus kladivo. Youtuber @icku na svém kanálu AllHandmade porovnal jeho zpracování a výkon s 3,5x draží profi alternativou od Milwaukee. Zároveň porovnal výkon obou kladiv s 20V základním modelem Parkside. 

  • TIP: Nepřehlédněte naše srovnání nejlepších vrtacích vrtacích kladiv v roce 2024.

Základní parametry

Nové 12V SDS-Plus kladivo Parkside Performance PBMAP 12 A1 a profi model Milwaukee M12 CH-0 jsou vzhledově i parametrově nápadně podobná zařízení. Obě nabízí naprosto stejnou energii úderu, stejný maximální počet otáček i stejný maximální počet úderů příklepového mechanismu. Rozdíly najdeme v hmotnosti, počtu pracovních režimů a obsahu příslušenství:

Parametr Parkside Performance

PBMAP 12 A1

Milwaukee M12 CH-0
Design
Orientační cena bez aku 1 400 Kč 5 000 Kč
Systém upínání SDS-Plus
Napětí 12 V
Max. energie úderu 1,1 J
Max. otáčky 900 min-1
Max. frekvence příklepu 6 575 min-1
Max. průměr vrtání železo / beton 12 / 13 mm
Pracovní režimy Vrtání, vrtání s příklepem, sekání Vrtání, vrtání s příklepem
Hmotnost bez aku  1,292 kg 1,425 g
Příslušenství v ceně Rychloupínací SDS sklíčidlo

2 vrtáky

4 šroubovací bity

Kufr

Kufr

Kvalita zpracování

Obě kladiva jsou vybavena variabilním spínačem. U Parkside je zde navíc Softstart. U Milwaukee spínač funguje spolehlivě, u Parkside je málo citlivý. Indikátor nabití na těle kladiva Milwaukee má o jeden stupeň více než Parkside a poskytuje tak lepší přehled o stavu baterie. Youtuber obě kladiva rozmontoval a porovnal jejich vnitřní kvalitu. Převodovka u Milwaukee je krytá v hliníkovém pouzdře, což vysvětluje vyšší hmotnost zařízení.

U Parkside je převodovka uložena přímo pod plastovým krytem. Youtuber upozorňuje, že to bude mít vliv na horší odvod tepla a nižší životnost stroje. Při občasném použití to ale nemusí vadit. Obě kladiva pohání bezuhlíkový motor. U Milwaukee je na rozdíl od Parkside u motoru přítomen Hallův senzor (sonda pro měření magnetického pole).

Výkon při vrtání do kamene

Youtuber otestoval účinnost příklepového vrtání obou kladiv. Vrtal SDS-Plus vrtákem Parkside 11×110 mm do žulového kvádru. Parkside Performance podalo velmi srovnatelný výkon s Milwaukee. Další test provedl s SDS-Plus vrtákem Bosch 9×120 mm a zařadil navíc 20V kladivo Parkside PABH 20-Li D4. Nejrychleji zdolalo kámen Milwaukee, na druhém místě skončilo 12V Parkside a jako poslední 20V Parkside.

Závěr

Youtuber byl mile překvapen, že 12V novinka podala lepší výkon než základní verze Parkside s vyšším napětím. Zároveň pozitivně ohodnotil velmi podobný výkon Parkside Performance a Milwaukee, který dokazuje, že Parkside v deklarovaných hodnotách nelže. Vyšší cena u Milwaukee odpovídá kvalitnějšímu a ergonomičtějšímu zpracování, které nabídne delší životnost stroje a lepší kontrolu při práci.

Zdroje: Youtube/@icku

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.