Menu

Aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence
Zdroj: Lidl

Přenosný aku kompresor a pumpa v jednom, to je Parkside PKA 20-Li B2. Zařízení se hodí pro nafukování duší jízdních kol, pneumatik automobilů, nafukovacího sportovního vybavení, ale také matrací, nebo člunů. A jeho cena? Jen 900 Kč. Co o kompresoru říkají uživatelé a jaké nejlepší alternativy nabízí konkurence?

Mnoho funkcí a malé rozměry

Parkside PKA 20-Li B2 je kompaktní a přenosný aku kompresor a pumpa 2v1 s širokými možnostmi použití. Kompresor nabízí vysoký tlak vzduchu, který je ideální pro nafukování duší jízdních kol, sportovních předmětů a hraček. Integrovaná pumpa je určena pro velké objemy, jako jsou nafukovací matrace, čluny či plážové předměty.

Kromě nafukování dobře poslouží i pro vypouštění vzduchu. Intuitivní ovládání zajišťuje přehledný kontrolní panel s návodem. Ten je zároveň vybaven podsvíceným LCD displejem s ukazatelem tlaku v bar, PSI a kPa. Na panelu si dopředu navolíte cílový tlak a když je kompresor dosáhne, automaticky se vypne.

Maximální pracovní tlak zařízení je 10,3 bar. Průtok vzduchu pumpou činí 380 l/min. Zařízení má integrované LED osvětlení se samostatným vypínačem. Lze jej koupit bez akumulátoru a nabíječky za 900 Kč, nebo v setu za 1 500 Kč. Výrobcem aku kompresoru je německá společnost Kompernass Handels.

Parametr Hodnota
Orientační cena

  • bez aku
  • s aku
 

900 Kč

1 500 Kč

Max. pracovní tlak kompresoru 10,3 bar / 150 psi
Průtok vzduchu pumpy 380 l/min
Rozměry 26 x 20,5 x 15,1 cm
Hmotnost 1,54 kg
Záruka 3 roky
Dodávané příslušenství 1 ventilový adaptér

1 jehla pro huštění míčů

1 univerzální adaptér

1 vysokotlaká hadice (75 cm)

1 vyfukovací hadice (75 cm)

 

Mnoho pozitivních recenzí 

Uživatelé jsou s aku kompresorem Parkside PKA 20-Li B2 velmi spokojeni, což dokazuje vysoké uživatelské hodnocení na Heurece a Lidl-shopu. Na Heurece má kompresor k dnešnímu dni hodnocení 94 % a 95 % uživatelů jej doporučuje. Na Lidl-shopu má hodnocení 92 % (4,6/5) a stejné procento uživatelů jej doporučuje.

Podle uživatelů zařízení splnilo jejich očekávání. Nejvíce si na něm cení jeho kompaktní velikosti, nízké hmotnosti a aku provedení umožňující snadné přenášení. Uživatelé kompresor bez problému používají na nafukování pneumatik osobních automobilů, motorek, jízdních kol, dětských bazénů i nafukovacích kánoí.

Výdrž baterie na jedno nabití je velmi dobrá – uživatelé na jednu 2 Ah baterii bez problému nafouknou 3 rafty, nebo více než 4 pneumatiky. Ojediněle se v recenzích objevují stížnosti na nízký výkon, nebo nevhodnost pro pneumatiky osobních automobilů. To je ale v rozporu se zkušenostmi jiných uživatelů.

 

Klady

+ Perfektní poměr cena/výkon

+ Dobrý poměr cena/kvalita

+ Skvělá funkčnost a široké použití

+ Nastavení cílového tlaku a funkce automatického vypnutí

+ Kompaktní rozměry, skladnost

+ Dostatečná výdrž na 2 Ah baterii

+ Integrované osvětlení

+ Možnost vypouštění

Zápory

Nedostatečný výkon

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Nejlepší alternativy od konkurence

Pokud vás aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2 z nějakého důvodu nezaujal, můžeme vám nabídnout několik kompaktních alternativ. Všechny vybrané produkty jsou vhodné pro huštění kol automobilů, motocyklů, jízdních kol a míčů:

Nejprodávanějším přenosným aku kompresorem na Heurece je Xiaomi Portable Electric Air 1S 35115 s maximálním tlakem 10,3 bar a hmotností jen 430 g. Zařízení nabízí huštění na zvolený tlak a 5 přednastavených režimů. Jeho cena se pohybuje okolo 1 000 Kč.

Aku mini kompresor najdete také v sortimentu profi nářadí od Makity. Model Makita MP100DZ je napájen bateriemi CXT 10,8 V – 12 V a nabízí maximální tlak 8,3 bar. Váží 1 kg a stojí okolo 1 400 Kč.

Náročnější uživatele možná více osloví výkonný, odolný a přenosný aku kompresor DeWalt DCC018N. Nabízí 3 možnosti napájení (aku 18 V/ adaptérem 12 V z vozidla/adaptérem 230 V ze sítě) a maximální tlak 11 bar. Stejně jako kompresor Parkside je vybaven integrovaným LED pracovním světlem. Jeho orientační cena je 3 400 Kč.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.