Menu

Aku šroubovák Parkside PBSA 12 D4: Jak si vede v porovnání s konkurencí?

Aku šroubovák Parkside PBSA 12 D4: Jak si vede v porovnání s konkurencí?

Akumulátorový šroubovák je ten typ nářadí, který by neměl chybět v žádné domácnosti. S kvalitním modelem nejenže zašroubujete vruty a šroubky různých velikostí, nebo rychle a snadno sestavíte nábytek, ale vyvrtáte také třeba díry na hmoždinky na police. Pojďme se podívat, jaký je mezi zákazníky nejoblíbenější aku šroubovák Parkside PBSA 12 D4, a jak si vede v porovnání s konkurenčními aku šroubováky Bosch, Makita a DeWalt.

Akumulátorový šroubovák Parkside PBSA 12 D4

Aku šroubovák Parkside PBSA 12 D4 se hodí jak pro šroubování, tak pro vrtání do zdiva a podobných materiálů. Jednotlivé bity a vrtáky vyměníte velmi rychle a snadno, bez nutnosti použití nástrojů. Díky dvoustupňové převodovce a plynule nastavitelným otáčkám si šroubovák přesně přizpůsobíte danému úkolu.

Při nastavení můžete vybírat z 19 stupňů točivého momentu. Další stupeň pak slouží pro vrtání, přičemž i v tomto případě si můžete plynule zvolit potřebnou sílu. O tu se postará akumulátor 2 Ah PAPK 12 A4. Ten nabízí výkonnou lithium-iontovou technologii s funkcí Cell Balancing, prodlužující životnost baterie a zajišťující maximální využití kapacity.

Součástí šroubováku je i integrovaný magnetický držák na bity nebo LED světlo, které se automaticky spouští při vrtání a šroubování. Přístroj dosahuje maximálního točivého momentu 28 Nm, nízkou hmotností, dostatečným výkonem a součástí balení je i šikovný kufřík s příslušenstvím.

Základní technické parametry

  • Maximální točivý moment – 28 Nm pro dostatečnou sílu pro šroubování a vrtání
  • Stupně točivého momentu – 19 + 1 stupeň vrtání
  • Rozsah upnutí ozubeného sklíčidla – 0,8-10 mm, umožňující použití různých typů nástavců
  • Maximální průměr vrtání – 25 mm do dřeva, 10 mm do oceli
  • Jmenovité otáčky naprázdno – až 1 300/min-1
  • Napětí 12 V
  • Doba nabíjení – cca 60 minut (při 12 V / 2 Ah)

1 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Srovnání aku šroubováků

Akumulátorový šroubovák Bosch GSB 180-LI reprezentuje spojení většího výkonu s robustní konstrukcí. S maximálním kroutícím momentem 54 Nm disponuje potřebnou silou, vyniká funkcemi příklepového vrtání a možností zpětného chodu. Součástí balení je také příruční kufr se dvěma akumulátory a příslušenstvím.

Makita HP457DWE je příklepový šroubovák s maximálním kroutícím momentem 42 Nm a dvoustupňovou převodovkou pro přesné vrtání, šroubování i příklepové vrtání. Nabízí 16 stupňů nastavení pro utahování a vrtání s kombinací regulace otáček a motorové brzdy pro precizní práci. Ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukojeť zvyšuje komfort při manipulaci. S odolnou konstrukcí a dodávaným praktickým příslušenstvím v transportním kufříku je ideální pro profesionální využití.

DeWALT DCD795D2 je výkonný aku šroubovák a vrtačka s příklepem vhodná jak pro hobby, tak pro profesionální použití. S maximálním kroutícím momentem 60 Nm a dvěma převodovými stupni se dokáže vyrovnat s širokým spektrem pracovních úkolů. Bezuhlíkový motor zaručuje vynikající účinnost, zatímco diodová svítilna a indikátor stavu nabití baterie přidávají na praktičnosti. Dodává se s dvěma bateriemi, nabíječkou a bohatým příslušenstvím v odolném kufříku.

Parametr Parkside PBSA 12 D4 Bosch GSB 180-LI Makita HP457DWE DeWALT DCD795D2
Orientační cena 1 000 Kč 3 300 Kč 3 800 Kč 4 200 Kč
Max. kroutící moment 28 Nm 54 Nm 42 Nm 60 Nm
Typ akumulátoru Li-Ion Li-Ion Li-Ion Li-Ion
Příklepové vrtání ne ano ano ano
Zpětný chod ano ano ano ano
Stupně 19 + 1 20 + 2 16 + 2 15 + 2
Max. průměr vrtání 25 mm 35 mm 36 mm 38 mm
Max. volné otáčky 1 300 ot/min 1 900 ot/min 1 400 ot/min 2 000 ot/min
Hmotnost 1,02 kg 1,30 kg 1,70 kg 1,62 kg

Závěr

Největší předností aku šroubováku Parkside PBSA 12 D4 je jeho cena. Oproti konkurentům je velmi nízká, ušetříte i pár tisíc. To může být rozhodující faktor při nákupu, nicméně líbivá cenovka je vykoupena určitými mínusy. Parkside má oproti dražším šroubovákům nižší výkon i horší funkce. Jako jediný nedisponuje příklepem, což může být při vrtání problém. Má poměrně nízké otáčky, naopak je lehký a nabízí plynulé nastavení až 20 jednotlivých stupňů.

V porovnání s Makitou jde o skvělý kup, jelikož kromě příklepu nabízí velmi podobné parametry. Nicméně šroubováky Bosch a DeWalt nabízejí podstatně více a ocení je i profíci, kteří nástroj používají denně.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.