Menu

Apple Music překvapí v roce 2024 cenou i kvalitou, potěší i příznivce Androidu

Apple Music překvapí v roce 2024 cenou i kvalitou, potěší i příznivce Androidu

Když společnost Apple v roce 2001 spustila aplikaci iTunes, doslova tím změnila hudební průmysl. Aplikace si okamžitě získala tisíce příznivců nejenom z řady věrných „jablíčkářů“, ale i jinak zarytých odpůrců této fenomenální značky. Aplikace se postupně vyvíjela a dnes je již tradičně známá jako hudební streamovací služba Apple Music.

Apple Music až na 6 měsíců zdarma

Apple nabízí pro své uživatele dvě možnosti předplatného – standardní plán Apple Music Voice za 4,99 $, který funguje výhradně prostřednictvím zařízení s podporou Siri nebo individuální tarif za 9,99 $. Stejně jako jiné streamovací platformy i Apple Music nabízí zvýhodněné studentské nebo rodinné předplatné. Studentský tarif vyjde na 5,99 $ měsíčně a obsahuje všechny funkce jako individuální tarif, a navíc ještě možnost bezplatného přístupu k Apple TV+.

Výhodné tarify pro studenty či rodinu

Studenti vysokých škol si mohou zvolit studentský plán až na 4 roky, pokud budou mít po celou dobu užívání status studenta. Po čtyřech letech se členství automaticky obnoví za individuální cenu (pokud jej dříve nezrušíte). Rodinný tarif je pak možné pořídit za 16,99 $ měsíčně a obsahuje stejné funkce jako možnost individual, včetně aplikace Apple Music Classical, ale s přístupem až pro 6 osob.

Apple Music součástí balíčků či zcela zdarma

Apple Music je pak také součástí balíčku Apple One, ten začíná na 14,95 $ měsíčně a zahrnuje v sobě Apple Arcade, Apple TV+, Apple News+ a Apple Fitness+. Uživatelé tohoto uceleného baličku dostanou přístup k více než 90 milionům skladeb s plným ovládáním přehrávání a neomezeným přeskakováním skladeb.

S vybranými produkty Airpods, HomePod nebo Beats navíc mohou uživatelé získat celých 6 měsíců poslechu zdarma. Nabídku je možné uplatnit na vybrané modely do 90 dnů od prvního spárování zařízení.

Prostorový zvuk Dolby Atmos nebo legendární Apple Music 1

Individuální plán také přichází s prostorovým zvukem s Dolby Atmos pro 360° poslech, spolu s Lossless Audio a Apple Digital Masters. I když se primárně jedná o aplikaci pro uživatele produktů Apple, uživatelé konkurenčních zařízení s operačním systémem Android si mohou aplikaci do svých zařízení stáhnout také bez jakéhokoliv omezení. Prostorový zvuk je skvělou vymožeností v případě přehrávání skladeb přímo z reproduktoru mobilního telefonu nebo i při poslechu hudby se sluchátky.

Apple Music nabízí širokou škálu upravených seznamů skladem a rádiových stanic. Jedním z největších lákadel je pak bezesporu Apple Music 1, což je globální rozhlasová stanice se světově známými hudebními tvůrci.

Už v roce 2021 přidala Apple Music ke své službě bezdrátovou kvalitu zvuku, díky které je možné si v současnosti vybrat hned z několika různých kvalit poslechu zvuku s ohledem i na ty nejnáročnější uživatele. Možnosti jsou AAC při 256 kb/s a Apple Lossless Audio Codec (ALAC) při 16-bit/44,1 kHz, 24-bit/48 kHz a 24-bit/192 kHz. Je potřeba poznamenat, že kvalitní zvuk není možný přes Bluetooth a také že formáty s vyšší zvukovou kvalitou zabírají při stahování mnohem více operační paměti a využívají při stahování více mobilních dat.

Funkce SharePlay pro sdílení hudby přes FaceTime

Toužíte svou hudbu sdílet se svými přáteli? Díky funkci SharePlay je to možné prostřednictvím hovoru FaceTime. Tedy za předpokladu, že vy i jiná osoba má aktivní předplatné Apple Music a iPhone nebo iPad. Stačí pokud zahájíte hovor a následně vyberete v aplikaci Apple Music konkrétní skladbu. Aplikace vám automaticky nabídne výzvu ke spuštění SharePlay. Takto na dálku můžete sdílet svou oblíbenou hudbu s přáteli nebo rodinou.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.