Budiž Netflix: Jak udělat z hloupé televize chytrou za 5 minut | Arecenze
Menu

Budiž Netflix: Jak udělat z hloupé televize chytrou za 5 minut

Budiž Netflix: Jak udělat z hloupé televize chytrou za 5 minut

Asi každý z nás nějakou tu streamovací službu předplácí, nebo o nich minimálně už někdy slyšel. S jejich využitím se ale pojí nutnost vlastnit chytrou televizi. Ale je chytrá televize opravdu nezbytností? Co když vlastníte starší televizor, dobře vám slouží a nový kupovat nechcete? Na řešení se podíváme v článku níže.

Malá krabička s velkými možnostmi

Jedním z nejsnazších a nejlépe fungujících řešení je zakoupení TV boxu, alias multimediálního centra. Nejčastěji tato zařízení najdete pod názvem Android TV box, toto označení ovšem působí trochu moc jako házení do jednoho pytle. Apple totiž nabízí své vlastní řešení Apple TV, které s operačním systémem Android nemá nic společného.

TV box je vlastně takový levný a malý počítač, který po připojení HDMI kabelem umožňuje využívat na chytrých funkcí, jako byste vlastnili chytrou televizi. Typicky se jedná o malou krabičku s vlastním ovladačem. Po připojení a prvotním nastavení si do TV boxu můžete stáhnout požadované aplikace, jako je například Netflix, Disney Plus, HBO Max či třeba Voyo.

Kolik TV box stojí

Ve srovnání s minulostí cena už pár let zpět podstatně klesla a základní TV box tak pořídíte za méně než tisícikorunu. To ovšem neznamená, že byste tuto variantu měli rozhodně zvolit. Ty nejlevnější TV boxy totiž většinou trpí na přehřívání, jsou pomalé a mohou se samovolně vypínat.

Lepší bude do této chytré krabičky investovat alespoň 1 500 Kč, přičemž se vám pak dostane do rukou lépe fungující zařízení, které nabídne kromě chytrých funkcí také určitou míru spolehlivosti. Jedním z takových nejzákladnějších modelů, které lze doporučit, je kupříkladu Google Chromecast 4 Google TV.

Multimediální centrum Apple TV

Pokud se ale řadíte mezi náročné uživatele a vyžadujete plynulé ovládání a kompletní funkce ve všech aplikacích, nebude vám asi stačit. V takovém případě vám nejlépe poslouží Nvidia Shield TV, Apple TV či například herní konzole Play Station/Xbox.

Herní konzole Xbox

Není lepší koupit chytrou televizi?

Inu to záleží. Pokud máte doma velkou obrazovku z let, kdy teprve docházelo k přechodu z klasických na chytré televize, nemusíte mít potřebu investovat do nové a drahé televize. V takovém případě je multimediální box zajímavou alternativou s nižší cenovkou. Všeobecně ale platí, že chytrým televizím cena stále klesá a základní modely se drží i ve větších úhlopříčkách cenou pod 10 000 Kč.

Android TV na cestách

Zajímavé využití se nabízí, pokud hodně cestujete, ale nechcete nechat své oblíbené streamovací služby z dosahu doma. Přehrávání přes telefon je sice samozřejmě možné, ale ležet večer na hotelu s celou rodinu před malou obrazovkou telefonu rozhodně není optimální. V takovém případě je výbornou variantou výše zmíněný Google Chromecast.

Kompaktní Google Chromecast

Jeho nespornou výhodou je totiž to, že se vejde do kapsy a konektor HDMI má zabudovaný ve vlastní konstrukci. Stačí tedy do kufru hodit Chromecast, napájecí zdroj a vydat se do světa.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Pokud toto zařízení koupím,tak budu potřebovat rychlí internet?

Jaroslav Batelka

Dobrý den, Netflix nevyžaduje rychlý internet.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.