Menu

Design Apple iPhone 15 Pro je kompletně venku, podívejte se na rozdíly

Design Apple iPhone 15 Pro je kompletně venku, podívejte se na rozdíly
Očekávaný rozdíl mezi iPhonem 15 Pro Max a iPhonem 14 Pro (Zdroj: Ice Universe)

Jak se postupně blíží vydání nové řady iPhonů, které by nás mělo čekat už na podzim, dostává se ven stále více a více úniků a predikcí. Nyní ale přichází velký únik samotného designu iPhonu 15 Pro. Jeho zdroj je přitom považován za důvěryhodný a v minulosti se už mnohokrát „trefil“. V tomto článku se podíváme, jak bude iPhone 15 Pro vypadat podle tohoto úniku. Shrneme si ale taky předchozí úniky a uděláme tak souhrnný obrázek nové generace telefonů s nakousnutým jablkem na zádech.

Galerie fotek „dummies“ – tedy maket modelů iPhonů 15 a 15 Pro vyrobených dle úniků:

Zdroj: Majin Bu

Změny velké i malé

Schémata, které ověřený leaker Majin Bu na síti Twitter zveřejnil před dvěma dny, ukazují méně i více zásadní změny nejnovějšího pročkového iPhonu. Zatímco specifický Dynamic Island zůstává zachován, plocha displeje se o něco zvětší. Nákresy totiž potvrzují, že se podařilo výrobci zúžit rámečky.

Na levé straně telefonu je nově osazeno tlačítko, které nahrazuje klasický přepínač. Vývojáři se tak snaží přiblížit designu Apple Watch Ultra. Tyto hodinky jsou vybaveny programovatelným tlačítkem, bylo tedy nasnadě, aby si tato vyfikundace našla svou cestu i k prémiovým iPhonům. Dříve objevené indicie v kódu systému iOS 17 potvrzují, že bude tlačítko programovatelné a umožní například ovládat fotoaparát, baterku a další funkce.

Na nákresech si můžete všimnout také zaoblených hran telefonu. Výrobce u prvních generací přišel se zaoblenými hranami, poté přešel na luxusnější ploché hrany, pak opět na zaoblené a s iPhonem 11 se vrátily opět a zase ploché hrany. Protože tato změna nastává u Applu přibližně každé 3–4 generace, dalo se to očekávat. Velkou výhodou je to, že se telefon bude podstatně lépe držet.

Na spodní hraně je vidět osazení nového konektoru USB-C, Apple se tedy konečně zařadí mezi všechny ostatní výrobce, kteří již mnoho let využívají moderní konektor. Díky tomu se můžete spolehnout na kompatibilitu a větší flexibilitu. Na nabíjení MacBooku a iPhonu už nebudete potřebovat dva odlišné kabely.

Souhrn očekávaných změn iPhonu 15

Úniků se objevuje v poslední době mnoho, podíváme se na ně proto také souhrnem. Zdá se, že Apple má v rukávu pár překvapení, která by mohla potěšit fanoušky technologie a zároveň vyvolat diskuze mezi kritiky.

  1. Akční tlačítko na iPhone 15 Pro: Nově uniklé nákresy od leakera Majin Bu ukazují, že iPhone 15 Pro bude mít kontroverzní nové akční tlačítko inspirované Apple Watch Ultra. Toto tlačítko nahradí stávající přepínač pro tichý režim a podle kódu nalezeného v iOS 17 beta 4 bude programovatelné pro různé funkce.
  2. Design a rámečky: Další unikly informace od leakerů, jako je Ice Universe a 9to5Mac, ukazují nový iPhone 15 Pro s výrazně tenčími rámečky. Tyto změny designu zmenšují rámečky o zhruba 30 % a ačkoli kritici zpochybňují inovativnost této změny, je nesporné, že tento krok výrazně mění vzhled telefonu.
  3. Lepší vybavení: Základní modely iPhone 15 budou podle všeho vybaveny loňským čipem A16, novou 48megapixelovou hlavní zadní kamerou a konektorem USB-C. Modely iPhone 15 Pro a Pro Max nabídnou větší displeje, nový 3nm čip A17, lehčí titanový rám, vylepšenou baterii a více RAM.
  4. Exkluzivní 3nm čip: Zajímavým zvratem je informace, že společnosti Apple a jeho hlavní dodavatel čipů TSMC, uzavřely dohodu, díky které bude výroba nových 3nm čipů exkluzivní pro Apple po dobu nejméně jednoho roku. Tyto čipy budou rychlejší, efektivnější a úspornější než předchozí generace.

 

Zajímavost: Podle dalších analýz Apple letos nové iPhony zejména pro Evropu opět zdraží, zatímco v USA zůstane cena stále stejná. Toto zdražení už by ale mohlo být poslední kapkou, která může znamenat odliv uživatelů Applu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.