Menu

Dyson má v Česku nový tyčový vysavač: Co slibuje ve srovnání s Dysonem V15 Absolute Detect?

Dyson má v Česku nový tyčový vysavač: Co slibuje ve srovnání s Dysonem V15 Absolute Detect?

Britské vysavače Dyson patří mezi špičku na celosvětovém trhu s těmito spotřebiči. Platí to především pro akumulátorové vysavače, které si získaly oblibu řady zákazníků také u nás. Po nějakou dobu sloužil jako zlatý standard kvality akumulátorových vysavačů model V15 Absolute Detect. Nyní však přichází na trh model Dyson Gen5detect Absolute. Jak dopadá jejich přímé srovnání?

Dyson V15 Absolute Detect

Akumulátorový vysavač Dyson V15 Absolute Detect je universální bezdrátový vysavač, který dlouho představoval asi nejlepší možnou volbu mezi přístroji značky Dyson. Zákazníci oceňovali velmi dobrý výkon sání 230 AW. Kromě toho sw však vysavač vyznačuje také lehkou a snadno ovladatelnou konstrukcí. Jelikož se jedná o bezsáčkový vysavač, odpadají náklady na dokupování sáčků.

Dyson V15 se nejlépe osvědčoval na holých podlahách, ze kterých vysával malé i větší nečistoty včetně zvířecích chlupů. Bez problémů však funguje i na kobercích, a to jak nízkých, tak i vysokých. Mezi moderní technologie využité v tomto vysavači patří integrovaný senzor prachových částic, nebo systém detekce typu povrchu. Díky němu vysavač sám rozpozná čištěný povrch a upraví podle toho svůj sací výkon. Vysavač je k dispozici v několika barevných variantách a také s rozdílným příslušenstvím. Mezi to může patřit čistící hlava osvětlený štěrbinový nástavec, měkké i tvrdé kartáče apod.

 • Vysávání hladkých podlah i koberců
 • Senzor prachových částic
 • Detekce typu povrchu a úprava sacího výkonu
 • Maximální sací výkon 230 AW
 • Cena 18 790 Kč

Dyson Gen5detect Absolute

I v případě tohoto vysavače se jedná o špičkový akumulátorový tyčový vysavač. Pro rok 2023 je právě tento spotřebič vlajkovou lodí značky a je svým způsobem evolucí vysavače Dyson V15. Oproti němu obsahuje různá malá vylepšení a úpravy. Oproti svému předchůdci disponuje vyšším sacím výkonem, konkrétně 280 AW. Opět se jedná o vysavač s lehkou a snadno ovladatelnou konstrukcí s níž vysajete opravdu kdekoliv. HEPA filtr zvládne zachytit naprostou většinu virů, stejně jako neviditelného prachu. Detekce prachu je dokonce zobrazována na malé obrazovce v těle vysavače.

Vysavač je opět nabízen v bezsáčkovém provedení což šetří náklady na dokupování sáčků. Vysavač disponuje také funkcí automatického nastavení výkonu podle typu vysávaného povrchu. Vynikající výkon umožňuje efektivní vysávání všech druhů povrchu od holých podlah po nízké i vysoké koberce. Inovativní filtrační systém je účinný i při filtraci jemných alergenních částic. Dalším vylepšením je jasnější laserové světlo podlahové hlavice, která dokáže zviditelnit i běžně neviditelné prachové částice.

 • Vysávání hladkých podlah i koberců
 • Senzor prachových částic
 • Detekce typu povrchu a úprava sacího výkonu
 • Maximální sací výkon 280 AW
 • Účinný HEPA filtr
 • Cena 21 690 Kč

Porovnání vysavačů Dyson V15 a Gen5detect 

Novější přístroj Dyson Gen5detect je vylepšenou verzí vysavače V15. Nejedná se však o žádnou revoluci, nýbrž spíše o lehkou evoluci. O něco vyšší sací výkon a drobná vylepšení v podobě jasnějšího laserového světla sice dělají z verze Gen5detect jistě o něco lepší akumulátorový vysavač, je však otázkou, do jaké míry mohou tyto drobnosti ospravedlnit nárůst ceny z 18 790 korun za verzi V15 na 21 690 korun za model Gen5detect. Odhlédneme-li však od ceny, nový model lze jistě bez problémů doporučit.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.