Revoluční Snapdragon 8 Gen 3 pomůže Honoru se vstupem do generace AI | Arecenze
Menu

Revoluční Snapdragon 8 Gen 3 pomůže Honoru se vstupem do generace AI

Revoluční Snapdragon 8 Gen 3 pomůže Honoru se vstupem do generace AI

Na konferenci Snapdragon Summit 2023 na Havaji se toho letos událo hodně. Představen byl model Xiaomi 14 (článek chystáme), dočkali jsme se procesoru Snapdragon X Elite pro notebooky a svou revoluci oznámila také globální technologická značka Honor v podobě nadcházejícího modelu Honor Magic6.

Honor Magic6 poodhalen

Telefon pohání revoluční mobilní platforma Snapdragon 8 Gen 3. Ve spolupráci s Qualcomm Technologies přináší Honor výkonný systém LLM (jazykový model), který umožní pokročilé využití AI zdarma přímo na vašem telefonu. Jak uvedl George Zhao, generální ředitel společnosti Honor Device Co. Ltd., cílem je posunout hranice inovací tak, aby technologie šly přímo za uživatelem, ale zachovávaly bezpečnost a soukromí uživatelských dat.

Na rozdíl od cloudových LLM, které využívají veřejně dostupné datové sady, LLM přímo v telefonu Honor Magic6 poskytne personalizované služby na základě toho, jak vlastní telefon sami využíváme. Jedním z nejzajímavějších příkladů využití AI v Honor Magic6 je ukázka tvorby videa pomocí AI. S inteligentním hlasovým asistentem YOYO mohou uživatelé snadno vytvářet krátká videa s použitím fotografií a záběrů uložených v zařízení.

Další inovací představenou na konferenci je interakce se zařízením založená na sledování očí, nazvaná Magic Capsule, a tři klíčové funkce MagicRing: Propojený Fotoaparát, Propojené Vstupy a sdílení obrazovky na více zařízeních. Tyto funkce, využívající technologii Snapdragon Seamless, umožňují bezproblémovou výměnu dat mezi různými zařízeními. Pokud vám „kouzelná kapsle“ připomíná Dynamic Island od Applu, nepletete se.

Zdroj: Tisková zpráva

Co na to konkurence

Dá se očekávat, že se postupně většina výrobců začne orientovat směrem k AI přímo v zařízení uživatele. Pokud tak některá firma činit nebude, přijde zcela logicky o jednu z největších konkurenčních výhod. Snapdragon 8 Gen 3 bude ve vlajkových telefonech s nejvyšší pravděpodobností tím vůbec nejpoužívanějším procesorem.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.