Jak vybavit kuchyň - Na co se zaměřit & Tipy | Arecenze
Menu

Jak vybavit kuchyň

Jak vybavit kuchyň

Kuchyně je místo, kde z obyčejných surovin vznikají chutné pokrmy. Už odpradávna byla tato místnost nejdůležitější v celém domě. Scházela se zde rodina a hospodyňky připravovaly jídlo pro své rodiny. Aby mohli kuchařky i kuchaři kouzlit, je zapotřebí pořídit dobré vybavení. Co by v kuchyni nemělo chybět, na co při výběru výbavy myslet a kde vše nakoupit? Na to vám odpoví tento článek.

Základem je kuchyňská linka. Od ní se bude odvíjet celý vizuál kuchyně. Máte rádi minimalistický design ve skandinávském stylu, dřevěný rustic vzhled, modernu nebo dáte raději přednost retro nábytku? Kuchyňská studia nabízí nepřeberné množství produktů všeho druhu. Záleží na vašem vkusu a požadavcích. Myslete na to, že kuchyňská linka vám vydrží spoustu let a budete do ní investovat nemalé finance. Proto výběr nepodceňte a zkuste vybrat takovou, které se vám bude líbit i za deset nebo dvacet let. Pokud nemáte přesnou představu, zkuste navštívit webovou stránku Oresi a prohlédnout si návrhy. Stačí vybrat vzhled a zjistit parametry. Kuchyňské studio pro vás připraví návrh šitý na míru.

Důležité jsou i spotřebiče. I zde bude hrát roli nejen design produktů, ale také jejich kvalita. Myslete i na spotřebu. Pokud pořídíte výrobky, které jsou energeticky méně náročné, přestože bude jejich pořizovací cena o trochu vyšší, v průběhu let na nich vlastně ušetříte. Energetické třídy jednotlivých spotřebičů zjistíte na energetickém štítku.  Při rozhodování mezi jednotlivými spotřebiči vám možná pomohou naše testy a recenze. Zkuste se podívat na naše srovnávací testy spotřebičů na vaření.

Myslete i na nábytek. Ten by měl dokreslit celkový vzhled vaší kuchyně. Při jeho výběru tedy myslete na design vaší kuchyňské linky, a vybírejte takový, který se k ní bude hodit. Zda koupíte skleněný, dřevěný anebo plastový záleží jen na vás. Plastový nevypadá nejlépe. Jeho výhodou je však poměrně vysoká odolnost a nízká cena. Jestliže hledáte něco jen na přechodné období, můžete ho zařadit do hledáčku. Oproti tomu dřevěný působí luxusně a pokud koupíte opravdu kvalitní, může vydržet i několik generací. Od toho se samozřejmě odrazí i cena. Skleněné a kovové jsou moderní, s údržbou budete mít ale větší problém než předchozími materiály.

Až zařídíte základní vybavení, přichází na řadu nádobí, příbory a doplňky. U nádobí vsaďte na kvalitu. Déle vám vydrží a bude se vám s ním lépe pracovat. Kdo by neocenil hrnce a pánve, na kterých se pokrmy nepřipalují. Můžete se podívat třeba na nabídku Tefal nebo Berlingerhaus, který očaruje hlavně fanoušky barev a zajímavého designu.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.