Jak vybavit kuchyň

Kuchyně je místo, kde z obyčejných surovin vznikají chutné pokrmy. Už odpradávna byla tato místnost nejdůležitější v celém domě. Scházela se zde rodina a hospodyňky připravovaly jídlo pro své rodiny. Aby mohli kuchařky i kuchaři kouzlit, je zapotřebí pořídit dobré vybavení. Co by v kuchyni nemělo chybět, na co při výběru výbavy myslet a kde vše nakoupit? Na to vám odpoví tento článek.

Základem je kuchyňská linka. Od ní se bude odvíjet celý vizuál kuchyně. Máte rádi minimalistický design ve skandinávském stylu, dřevěný rustic vzhled, modernu nebo dáte raději přednost retro nábytku? Kuchyňská studia nabízí nepřeberné množství produktů všeho druhu. Záleží na vašem vkusu a požadavcích. Myslete na to, že kuchyňská linka vám vydrží spoustu let a budete do ní investovat nemalé finance. Proto výběr nepodceňte a zkuste vybrat takovou, které se vám bude líbit i za deset nebo dvacet let. Pokud nemáte přesnou představu, zkuste navštívit webovou stránku Oresi a prohlédnout si návrhy. Stačí vybrat vzhled a zjistit parametry. Kuchyňské studio pro vás připraví návrh šitý na míru.

Důležité jsou i spotřebiče. I zde bude hrát roli nejen design produktů, ale také jejich kvalita. Myslete i na spotřebu. Pokud pořídíte výrobky, které jsou energeticky méně náročné, přestože bude jejich pořizovací cena o trochu vyšší, v průběhu let na nich vlastně ušetříte. Energetické třídy jednotlivých spotřebičů zjistíte na energetickém štítku, o kterém si můžete přečíst v tomto článku.  Při rozhodování mezi jednotlivými spotřebiči vám možná pomohou naše testy a recenze. Zkuste se podívat na naše srovnávací testy spotřebičů na vaření.

Myslete i na nábytek. Ten by měl dokreslit celkový vzhled vaší kuchyně. Při jeho výběru tedy myslete na design vaší kuchyňské linky, a vybírejte takový, který se k ní bude hodit. Zda koupíte skleněný, dřevěný anebo plastový záleží jen na vás. Plastový nevypadá nejlépe. Jeho výhodou je však poměrně vysoká odolnost a nízká cena. Jestliže hledáte něco jen na přechodné období, můžete ho zařadit do hledáčku. Oproti tomu dřevěný působí luxusně a pokud koupíte opravdu kvalitní, může vydržet i několik generací. Od toho se samozřejmě odrazí i cena. Skleněné a kovové jsou moderní, s údržbou budete mít ale větší problém než předchozími materiály.

Až zařídíte základní vybavení, přichází na řadu nádobí, příbory a doplňky. U nádobí vsaďte na kvalitu. Déle vám vydrží a bude se vám s ním lépe pracovat. Kdo by neocenil hrnce a pánve, na kterých se pokrmy nepřipalují. Můžete se podívat třeba na nabídku Tefal nebo Berlingerhaus, který očaruje hlavně fanoušky barev a zajímavého designu.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Jak vybavit kuchyň
Průměrné hodnocení 4.4 z 12 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Hodnocení tyčového vysavače Hoover FM 216LI 011 Hodnocení automatického kávovaru Nivona NICR 520 Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Péče o vlnité a kudrnaté vlasy Zkusili jsme nákupní galerii PoštovnéZDARMA.cz Použití autokamery v případě nehody Sušičky s horním plněním Recenze a test mikrovlnné trouby Samsung F300G MS23F301TAS Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak správně sušit prádlo v sušičce Co můžete a nemůžete sušit Set pračky se sušičkou Sušení prádla v sušičce Poruchy sušičky prádla Jak na voňavé prádlo ze sušičky Prádlo ze sušičky nevoní? Poradíme!
Sušičky prádla v akci – kde je najít? Filtry do sušičky – kde koupit Druhy a typy sušiček prádla Symboly na prádle – co patří do sušičky a jak to prát? Srážení prádla v sušičce Příslušenství k sušičkám prádla Základní údržba sušičky prádla Test a recenze BML S-series S7 Test a recenze Lamax Beat Sounder SO - 1 Výrobci kuchyňských robotů 5 Super receptů pro kuchyňské roboty Funkce moderních chladniček a jejich význam 5 typů lednic - která je ta pravá pro vás? Finská sauna nabízí tradiční umění relaxace Infrasauna v paneláku? Poradíme jak na to Jaké jsou účinky infrasauny Rozměry sušiček prádla Tipy a rady na sušení prádla v sušičce Sušičky prádla s tepelným čerpadlem Spotřeba vody sušiček prádla Jak funguje sušička prádla Kondenzační nebo ventilační sušičku prádla? Výhody a nevýhody robotických vysavačů Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky – jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?