Menu

Jaký mobil by si vybral Yoda, Anakin či třeba Obi-Wan Kenobi? My máme jasno

Jaký mobil by si vybral Yoda, Anakin či třeba Obi-Wan Kenobi? My máme jasno

Obi-Wan Kenobi

Výběr mobilu: iPhone s nejnovějším iOS

Obi-Wan silně respektuje tradice, drží se přitom pevně zavedených norem i na úkor rychlého řešení problémů. Je však také schopen se rychle adaptovat se na nové situace a technologie. Nikdy nepůsobil dojmem, že by snad miloval rychlé změny. iPhone by pro něj byl přirozenou volbou, Apple je totiž známý svým důrazem na design, uživatelskou přívětivost a efektivitu. Obi-Wanovi by posloužil jako nástroj rychlé a efektivní komunikace. Operační systém iOS je navíc oblíbený i pro svou stabilitu a neměnnost, což by Obi-Wanovi umožnilo soustředit se na své mise bez nutnosti řešit technické problémy a učit se stále novým věcem.

Zajímavou variantou by pro Bena Kenobiho byl základní iPhone 15, který nabízí dostatečný výkon, přehledný operační systém, odolnost vůči vodě a vysokou efektivitu komunikace. Pokud by snad Obi-Wan spadl na planetě klonovačů do oceánu, telefon by neutopil.

Mistr Yoda

Výběr mobilu: Základní telefon s dlouhou výdrží baterie

Yoda je hluboce duchovně založen, klade důraz spíše na moudrost a opatrný přístup, než prudké technologické změny a zbrklé jednání. Na sklonku svého života se uchýlil k dožití osamocen v přírodě. Jeho životní filozofie by pravděpodobně směřovala k jednoduchosti a efektivitě, dost možná také ekologii, což by se odráželo i ve výběru jeho telefonu. Yoda by pravděpodobně chtěl telefon, který by byl snadno použitelný a měl dlouhou výdrž baterie, aby nemusel trávit čas nabíjením nebo složitým ovládáním.

Těmto požadavkům odpovídají nejlépe modely společností Nokia či Fairphone. Obě značky si zakládají na dlouhé životnosti, extrémně vysokému důrazu na ekologii a etiku při výrobě.

Anakin Skywalker

Výběr mobilu: High-end herní telefon s Androidem a možností úprav a modifikací.

Anakin je technicky zručný a impulzivní. Jeho přirozená touha experimentovat a upravovat věci by ho pravděpodobně vedla k výběru telefonu s Androidem, který je známý svou otevřeností a možnostmi úprav. Anakin by pravděpodobně chtěl telefon, který by si mohl uzpůsobit podle svých potřeb a vkusu. Možnost rootování, instalace custom ROM a dalších modifikací by pro něj byla velmi atraktivní. Rozhodně by svůj výběr ale zakládal především na hrubé síle. Trpělivost mezi silné stránky Anakina také nepatřila, jistě by mu tedy záleželo i na rychlosti nabíjení.

V případě Anakina se nabízí hned několik zařízení, které by odpovídaly jeho touze donutit celou galaxii k míru pod jeho (potažmo Palpatinovým) vedením. Tou zdaleka nejjasnější je však herní model Asus ROG Phone 7 Ultimate vybavený tím nejlepším procesorem, mechanickým chlazením a extrémně rychlým nabíjením.

Mace Windu

Výběr mobilu: Robustní odolný telefon s dlouhou životností.

Mace Windu je mistr vážný a pragmatický. Jeho volba by pravděpodobně padla na telefon, který by byl odolný vůči nárazům, vodě a prachu. Zařízení by jej doprovázelo na ty nejnáročnější „diplomatické“ mise zahrnující ve velké míře využití světelných mečů. Dlouhá životnost baterie a odolná konstrukce by byly pro něj klíčové. Mace Windu by pravděpodobně chtěl telefon, který by vydržel dlouhodobé používání, aniž by ho musel často nabíjet nebo se obávat o jeho odolnost.

Protože je Mace Windu ale mistrem v pravém slova smyslu a rozvaha mu rozhodně neschází, vsadil by na odolný telefon zavedené značky vyráběné přímo na půdě Republiky. Za takový lze považovat například Motorolu ThinkPhone v těle z aramidového vlákna odolnějšího než ocel. Telefonu kromě toho ale vůbec neschází výkon či naprosto plynulý systém, což mistr Jedi beze všeho potřebuje.

Císař Palpatin

Výběr mobilu: Luxusní, ale zabezpečený telefon s vysokou úrovní šifrování.

Palpatin je mistrem manipulace a intrik. Jeho telefon by musel být nejen luxusní, aby odpovídal jeho vysokému postavení, ale také extrémně zabezpečený. Palpatin by pravděpodobně chtěl udržet své komunikace a plány v naprosté tajnosti. Vysoká úroveň šifrování a možnost skrytého přístupu k datům by pro něj byly klíčové. Telefon by pravděpodobně měl nějaký druh biometrického zabezpečení, jako je rozpoznávání obličeje nebo otisků prstů, a možná i nějaké dodatečné vlastní zabezpečení, které by mu umožnilo rychle a efektivně zničit všechna data v případě kompromitace.

Císař by informace o svých plánech svěřil jedině skutečně spolehlivě šifrovanému zařízení, jakými jsou telefony Solarin od společnosti Sirin Labs. Telefon disponuje více méně neprolomitelným 256 bitovým šifrováním, ale také luxusním designem laděným do černa. Zcela ideální pro temnou stranu síly.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.