Menu

Kde se vyrábí vrtačky Bosch v roce 2024 a vyplatí se?

Kde se vyrábí vrtačky Bosch v roce 2024 a vyplatí se?
Zdroj: Bosch

Firma Bosch patří k největším výrobcům v Evropě a její vrtačky jsou považovány za špičkové nástroje v oblasti elektrického nářadí. Zajímá vás, kde se nachází některé výrobní závody této značky? A zda se i v roce 2024 vrtačky Bosch vyplatí? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Bosch – německá společnost s dlouholetou tradicí

Německou společnost Bosch založil v roce 1886 Robert Bosch a celý název této společnosti proto zní Robert Bosch GmbH. Již více než 125 let je zkrácené znění této značky spojené s inovativními technologiemi a vynálezy, které tvořily historii v širokém spektru oblastí.

Bosch v České republice

Na českém území se značka Bosch objevila už ke konci 19. století, kdy obchodovala také s firmou Laurin & Klement. První oficiální pobočka však vznikla až v roce 1920 v Praze. Po druhé světové válce ji ale postihla dlouhá 44letá nucená přestávka a v plné síle se tak pobočka opět vrátila až v roce 1989.

Výrobních závodů Bosch najdeme v České republice hned několik, a to v Jihlavě, Českých Budějovicích, Brně i Krnově. Nářadí této značky u nás přitom díky špičkovému obchodnímu a servisnímu zázemí patří mezi nejvyhledávanější.

Vyrábí Bosch vrtačky v České republice?

Českou vrtačku Bosch budete na trhu hledat jen stěží, Bosch má totiž výrobní závody po celém světě a některé modely jsou například made in Malaysia.

V českých výrobních závodech se tato firma věnuje zcela jiným odvětvím. Například v Jihlavě společnost Bosch vyrábí komponenty pro dieselový vstřikovací systém Common Rail. K hlavním výrobkům tak patří třeba vysokotlaká vstřikovací čerpadla, vysokotlaké zásobníky (raily) a tlakové regulační ventily.

V Českých Budějovicích se pak firma zabývá výrobou nádržových čerpadlových modulů a pedálů či systému DNOX pro vstřikování močoviny do dieselových výfukových plynů zajišťující snižování emisí. V českém Krnově se pak nachází výroba teplovodních a kondenzačních kotlů.

Znáte logo značky Bosch?

Firma Bosch své logo nezměnila už více jak 100 let. Víte, co ve skutečnosti reprezentuje tohoto oblíbeného výrobce prostřednictvím symbolu na všech jeho produktech? Značka a logo stojí za touto  firmou již od roku 1918 a ztvárňuje ho stylizovaná kotva elektromotoru. Dvojitá kotva nabývá tvaru písmene H, pro ty méně technicky zdatné jde o příčný průřez základního dílu magnetického zapalování.

Vrtačky Bosch – vyplatí se v roce 2024?

První elektrickou vrtačku představila firma Bosch už v roce 1932. Od té doby uběhlo mnoho času a dnes jsou nároky na toto nářadí pochopitelně dosti odlišné. Vyplatí se pořídit si vrtačku Bosch i v roce 2024? Určitě ano! Profesionální vrtačky Bosch jsou totiž velmi všestranné a byly vyvinuty s ohledem na nejvyšší požadavky.

Pyšní se jejich rychloupínacím sklíčidlem, díky kterému vrtačky Bosch nepotřebují žádnou přídavnou kličku, stačí pouze vložit vrták a otočením je připevněn. Vrtačky zastanou nejen práci se stavebními materiály, ale i přesné a čisté vrtání. Mají kompaktní design a jednoduché ovládání, což je při používání opravdu důležité. V sortimentu vrtaček Bosch si vyberou jak rekreační kutilové, tak i ti nejnáročnější profesionálové.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.