Menu

Kde se vyrábí vrtačky Lidl Parkside (2024)? Podívali jsme se Lidlu pod sukni

Kde se vyrábí vrtačky Lidl Parkside (2024)? Podívali jsme se Lidlu pod sukni
Ilustrační obrázek

Vrtačky značky Parkside, které se prodávají v obchodech Lidl a Kaufland, se mezi domácími kutily i profesionálními řemeslníky těší značné oblibě díky své kvalitě a cenové dostupnosti. Spotřebitele však často zajímá, kde se tyto vrtačky ve skutečnosti vyrábí. Zjistili jsme to při našem průzkumu? To se dozvíte v článku.

Parkside coby oblíbená a úspěšná značka

Parkside je privátní značkou obchodního řetězce Lidl, přičemž v jeho trvalém sortimentu vystupuje již od roku 2005. V portfoliu značky najdete hobby nářadí a zahradní techniku všeho druhu. Od roku 2024 navíc můžete nářadí této značky najít také v pravidelných akcích řetězce Kaufland.

Kdo vyrábí vrtačky Parkside?

Parkside není přímo výrobcem, je to pouze obchodní značka, která nechává své produkty vyrábět jinými výrobci. Konkrétně vrtačky Parkside vznikají pod taktovkou několika německých společností. Ve skutečnosti však tyto společnosti nářadí přímo nevyrábí, ale jde o oficiální distributory. Ty nejvýznamnější z nich uvádíme níže.

Einhell

Einhell spadá coby dceřiná společnost pod německou firmu Einhell Germany AG, která sídlí překvapivě v Karlových Varech. Firma vyvíjí a distribuuje vlastní řešení pro domácí kutily. Každý výrobek zároveň pečlivě testuje a podrobuje bezpečnostním kontrolám.

Kompernass

Za firmou Kompernass stojí naši němečtí sousedé. Klade si za cíl, aby její výrobky byly symbolem přesnosti, zatížitelnosti a kvality. V současné době však objednává výrobu jinde a vystupuje pouze jako distributor nářadí pro kutily. Zaměřuje se tak výhradně na vývoj.

Mezi další distributory vrtaček Parkside patří například společnost WALTER Werkzeuge.

Kde se vyrábí vrtačky a další nářadí Parkside

Společnosti, které zaštiťují vrtačky Parkside známe. S původem je to ale horší. Zatímco například u vrtaček Makita najdete na výrobním štítku přesné místo výroby, u vrtaček Parkside tomu tak není. Namísto země původu je na štítcích uveden pouze oficiální distributor, tedy zpravidla některá z výše zmíněných německých firem.

Podobně jako u jiných výrobců tedy na štítku není přesně definováno, kde se jednotlivé části sortimentu vyrábí. Výrobní závody mohou mít tyto německé společnosti rozmístěné po celém světě a dopátrat se konkrétní země původu je takřka nemožné.

Jak zjistíte místo výroby nebo dovozce vrtačky Parkside?

Máte doma vrtačku Parkside a chcete se sami přesvědčit, která firma daný model distribuuje? Tato informace bývá uvedena na výrobním štítku, který u vrtaček Parkside najdete obvykle na boční nebo spodní straně, případně také na originálním obalovém materiálu. Místo výroby bývá vyznačeno jako “made in”, to však u vrtaček Parkside nenajdete.

Dalším způsobem, jak dohledat distributora nebo místo výroby u konkrétního výrobku, je nahlédnutí do manuálu. Pokud jej už k nářadí doma nedohledáte, zkuste manuál najít na internetu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.