Menu

Je v roce 2023 lepší Kitchenaid nebo Kenwood? Názory uživatelů v roce 2023

Je v roce 2023 lepší Kitchenaid nebo Kenwood? Názory uživatelů v roce 2023

Hledáte opravdu dobrého kuchyňského robota a jste ochotni si za kvalitu připlatit? V tom případě jste při výběru pravděpodobně narazili na dvě značky – KitchenAid a Kenwood. Každá z nich má svá pro a proti, je ale některá u uživatelů oblíbenější?

Kuchyňské roboty Kenwood

U Kenwoodu můžete narazit na poměrně levné modely vhodné do každé kuchyně, ale také na profi kuchyňské roboty s celou řadou zajímavých funkcí, jejichž cena je už podstatně vyšší. Naštěstí zde neplatí, že čím dražší model, tím lépe.

Například jeden z nejlevnějších robotů od této značky, Kenwood KHH300WH, si u uživatelů Heureky získal 95 %, zatímco mnohem dražší Kenwood Titanium Chef Baker KVL85.704SI “jen” 91 %. Obecně jsou však všechny roboty od Kenwoodu dobře hodnocené a přihlédneme-li k uživatelským recenzím, za méně povedený model lze považovat snad jen Kenwood KHC 29 J0WH.

Hlavní výhody robotů Kenwood

V recenzích se většina uživatelů u různých modelů Kenwood shoduje na těchto plusech:

 • kvalitní celokovové tělo
 • velký objem mísy
 • vysoký výkon přístrojů
 • pěkný design s vyladěnými detaily
 • precizní šlehání

Nevýhody Kenwood robotů

V minusových bodech se pak nejčastěji opakují tyto nedostatky:

 • při použití háků u hutného těsta jsou některé modely nestabilní
 • roboty mají plastové převody
 • obecně je součástí balení mnoho plastových doplňků, některé příliš nevydrží

Kuchyňské roboty KitchenAid

Roboty od KitchenAid jsou oblíbené hlavně na americkém trhu. U nás se tato značka netěší takové popularitě, což je škoda. Tato odnož mnohem známější značky Whirlpool patří mezi jedny z nejlepších výrobců kuchyňských robotů vůbec. Jejich modely jsou údajně na celý život.

KitchenAid je značka pro náročné uživatele, od toho se také odvíjí cena robotů, které startují přibližně na 15 tisících a končí u 35 tisíc korun. Cena, ale i bohaté příslušenství je důvodem, proč se roboty KitchenAid objevují nejen v kuchyních domácností, ale také v restauračních zařízeních.

Všechny modely spojuje jemný retro design, masivní konstrukce z jednoho kovového odlitku a poměrně nízký příkon. Ten ale není zárukou menší efektivity práce, nýbrž úsporného spotřebiče. Propracovaný systém železných ozubených kol totiž lépe přenáší energii a uživatel tak stejné množství těsta zpracuje za polovinu nákladů na elektřinu, než je tomu u konkurence.

Hlavní výhody kuchyňských robotů KitchenAid

Na internetu najdeme velké množství hodnocení robotů KitchenAid, které jsou z 99 % velmi pozitivní. Co se uživatelům líbí nejvíce?

 • robustní zpracování těla spotřebiče i dalšího příslušenství
 • nadčasový design
 • oproti jiným robotům je skladnější a má tišší chod
 • možnost dokoupit další příslušenství, například krouhače zeleniny a podobně

Nevýhody KitchenAid

Negativní recenze chrlící minusové body byste hledali jen marně. Jediným pomyslným bodem dolů, na kterém se uživatelé shodují (a co je také často rozhodujícím faktorem), je vyšší prodejní cena.

Srovnání Kenwood a KitchenAid

Pro srovnání značek Kenwood a KitchenAid jsme vybrali dva nejoblíbenější modely – Kenwood Titanium Chef Patissier XL a KitchenAid 5KSM185. Ty najdeme ve stejné cenové kategorii, takže se zákazníci při výběru mohou zaměřit pouze na důležité technické parametry.

Parametr Kenwood Titanium Chef Patissier XL KitchenAid 5KSN185
Vzhled
Materiál Kov Kov
Objem mísy 7 litrů 6 litrů
Systém míchání Planetární Planetární
Příkon 1 500 W 300 W
Počet rychlostí 8 10
Plynulá regulace rychlosti Ano Ano
Displej Ano Ne
Hmotnost 9,9 kg 10,6 kg

Závěr

Každý z těchto kuchyňských robotů má své klady i zápory – nutno říci, že klady u obou převažují. Zatímco Kenwood je moderní robot s displejem, podsvícením mísy, vysokým výkonem a velkým množstvím příslušenství, KitchenAid nabízí léty prověřenou kvalitu, robustní kovové tělo i metly a velkou úsporu energie.

V recenzích a diskuzích se uživatelé shodují na tom, že co se týče výkonu v kuchyni a celkovému dojmu z přístroje, není mezi značkami až takový rozdíl. Za ten největší považují cenu některých modelů, spotřebu energie i kvalitu zpracování. “Odbornější” recenze od kuchařů většinou dojdou k závěru, že se vyplatí investovat do KitchenAid.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.