Menu

3 nejstylovější klávesnice pro pravé gamery v roce 2024

3 nejstylovější klávesnice pro pravé gamery v roce 2024

Pro hráče je výběr té správné klávesnice klíčový. Záleží nejen na velikosti a provedené, ale také na rozložení jednotlivých kláves, typu, podsvícení a mnoha dalších faktorech. Do našeho žebříčku jsme vytipovali tři nejstylovější klávesnice, které jsou zároveň pohodlné, funkční a potěší všechny pravé gamery!

Klávesnice pro náročné: Asus ROG AZOTH Moonlight White

Herní klávesnice Asus ROG Azoth je opravdu kousek pro fajnšmekry. Klávesnice nabízí příslušenství, o kterém jste ani nevěděli, že ho potřebujete. Pro začátek si můžete sami rozložit spínače, klávesnici rozebrat a následně složit dle vlastních preferencí – ke spínačům je přiloženo i mazivo, které před nacvaknutím aplikujete.

Již na první pohled na klávesnici je patrné, že se nejedná o obyčejný kousek plastu. Horní část je precizně vyrobena z hliníku, zatímco spodní část tvoří odolný plast. Povrch kláves je trochu hrubší, což vám zajistí pevný úchop a zabrání tomu, aby se prsty při hraní lepily. Design kláves je až elegantní – znaky jsou průsvitné, provedení je v černé nebo bílé a nezapomnělo se ani na efektivní podsvícení.

Asus se navíc pyšní vlastními lineárními spínači NX Red, které jsou již z výroby promazané a připravené na akci. Chod těchto spínačů je extrémně plynulý, nikde se nezasekávají ani nejsou zbytečně hlučné. Klávesnice je ve velikosti 75 %, což ji zařazuje mezi menší TKL klávesnice, ale přesto poskytuje všechny klíčové funkce pro hraní i práci – pokud tedy preferujete klávesy blíže k sobě a menší “rozpětí” pro zápěstí, velikost oceníte.

Uživatele zaujme i pestrost možností připojení. Bluetooth, drátové připojení nebo 2,4 GHz – máte na výběr. Na klávesnici najdeme také OLED displej s černobílým zobrazením, který zobrazuje nejen teplotu počítače, ale dokáže i přehrát hudbu, zobrazit informace o výkonu CPU a GPU, ukázat datum a čas nebo zobrazit vlastní text. A to není vše – dokáže spustit i animace či vlastní gif.

Pro práci i hraní: Dark Project K083A

Klávesnice Dark Project K083A může na první pohled překvapit neobvyklým rozložením kláves, které je však jejím klíčovým prvkem. Dark Project K083A se řadí do kategorie 80 %, je tedy menší než klasická klávesnice, ale vezmeme-li do úvahu nejoblíbenější klávesnice, ty menší jim bezesporu vedou.

Oproti konkurenci se Dark Project K083A vyznačuje výjimečným zvukem. Mechanické spínače G3ms Sapphire (nebo Gateron Cap Teal) nejsou jen promazané již z výroby, ale také poskytují pohlcující lineární pohyb. O tom svědčí i videa, která najdete na Youtube, kde se klávesnice stala doslova hitem.

Dark Project K083A si hraje s designem ve dvou variantách: modrobílá a šedá. Modrobílá verze nejenže nabízí lepší G3ms spínače, ale také výraznější font. Jedním z výrazných prvků je kolečko pro ovládání hlasitosti umístěné na levém boku klávesnice.

Toto neobvyklé rozhodnutí nabízí uživatelům snadný přístup k ovládání hlasitosti, nicméně dle recenzí by jej uživatelé klidně oželeli, protože údajně vrže a špatně se ovládá. Na stejné straně pak najdete také USB-A konektor, což oceníte, pokud máte potřebu připojit herní myš nebo flash disk. Samozřejmostí je i RGB podsvícení kláves, které lze dle libosti vypnout.

Super výkon za “pár korun”: HyperX Alloy Elite II HKBE2X

Herní klávesnice HyperX Alloy Elite 2 si uživatele získala svými “pudinkovými” klávesami i jednoznačně nejbarevnějším podsvícením. Klávesy jsou polopropustné, takže RGB podsvícení ještě více vyniká. HyperX Alloy Elite 2 se může pyšnit vlastními spínači navrženými přímo HyperX. Jsou to spínače s lineárním pohybem, jsou lehké a “měkké” na stisk (s minimálním odporem). To přináší rychlejší reakce a plynulý pohyb ve hře.

Klávesnice má příjemné zpracování i kvalitu. Nikde nic nevrže ani neklepe a kolečko pro ovládání hlasitosti funguje plynule. V levém horním rohu klávesnice najdete tři tlačítka. První slouží k ovládání jasu podsvícení, druhým můžete přepínat profily podsvícení a třetí se stará o aktivaci herního módu, který například vypíná Windows tlačítko, aby nedošlo k nechtěnému přerušení hry.

Vzhledem k nižší ceně oproti dvěma předchozím modelům, má tato klávesnice své “mouchy”. Uživatelé jí vytýkají například příliš těžkopádný kabel, který na stole překáží. Příliš neoslovil ani zvuk klávesnice, který je u konkurenčních modelů zajímavější.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.