Menu

Tyčový mixér z Lidlu za 130 Kč? Koupili jsme ho a otestovali: Po 2 minutách se začal pálit motor (Recenze)

Tyčový mixér z Lidlu za 130 Kč? Koupili jsme ho a otestovali: Po 2 minutách se začal pálit motor (Recenze)

Může být laciný tyčový mixér kvalitní? Právě takovou otázku jsme si kladli, když jsme v akční nabídce Lidlu uviděli Silvercrest SSM 350 A1 za 130 Kč. V redakci jsme neváhali ani minutu a produkt koupili k otestování. Přestože věřím, že některé levné věci mohou být vysoce funkční, tento produkt mezi ně rozhodně nepatří.

První dojmy

Jakmile jsem tyčový mixér Silvercrest SSM 350 A1 vybalila z originální krabice, zaskočila mne jeho velikost. Oproti tyčovému mixéru, který mám doma (Bosch MSMP 1000), působí ten z Lidlu mnohem větší. Důvodem je širší míchací noha a vyšší hmotnost, na délku jsou oba modely srovnatelné.

Kromě pocitově větších rozměrů jsem si hned všimla nižší kvality zpracování, která je však vzhledem k tak nízké ceně pochopitelná. Plastové díly okolo spínacích tlačítek k sobě zcela nedoléhají, měkké silikonové spínače působí lacině, míchací noha je z tenkého plastu a působí křehce. Neunikla mi ani škvíra okolo hřídele nesoucí nože, do které bude zalézat mixované jídlo. Samotná hřídel má navíc velkou vůli. Nerezové nože se zdají být ostré.

Kladně hodnotím dlouhý přívodní kabel, který měří cca 150 cm (můj mixér Bosch má kabel dlouhý jen 120 cm) a dvě spínací tlačítka pro dva režimy mixování – běžný a turbo (Bosch má pouze jeden). Jeho mentolová barva působí poměrně pozitivním dojmem. Osobně bych sice preferovala neutrálnější barvu, ale oceňuju snahu nabídnout zákazníkovi neokoukaný design.

Představení produktu

Silvercrest SSM 350 A1 je nejlevnější tyčový mixér privátní značky Silvercrest Kitchen Tools z Lidlu. Jeho běžná cena je 270 Kč. My jsme jej koupili v akci za 130 Kč. Mixér je vybavený dvěma rychlostními režimy – běžným a turbo pro silné mixování. Speciální design míchací nohy slibuje minimální rozstřikování. Mixér je na výběr ve třech barvách a to v mentolové, růžové a šedé. Výrobcem produktu je německá společnost Kompernass.

Parametr Hodnota
Běžná cena 270 Kč (v akci 130 Kč)
Příkon 350 W
Hladina hluku 79 dB
Délka síťového kabelu 1,5 m
Materiál  Tělo z plastu, nože z nerezové oceli
Rozměry (Ø x V) 6,6 x 38,8 cm
Hmotnost 595 g
Záruka 3 roky

 

Zkušenosti z provozu

Při testování tyčového mixéru Silvercrest SSM 350 A1 jsem si nemohla odpustit srovnání s mým mixérem Bosch MSMP 1000, který mi dobře slouží už tři roky. Výkon obou zařízení je srovnatelný (SIlvercrest 350 W, Bosch 400 W). Mixéry jsem podrobila těmto třem testům:

Test mixování kaše

Mixér z Lidlu jsem poprvé použila na rozmixování vařených ovesných vloček a ovoce do hladké kaše. Ihned po zapnutí zařízení jsem zaznamenala pocitově silné vibrace do ruky a hlasitější chod. Hřídel motoru má velkou vůli, a proto za chodu rachotí. Mixér je také pocitově těžší do ruky než Bosch. Kaši stejně jako Bosch dokázal umixovat v běžném režimu bez obtíží do jemné konzistence a směs ani nestříkala okolo.

Test drcení ořechů

Tyčový mixér také běžně používám na drcení ořechů na pečení. Proto mě zajímalo, jak při mixování tvrdých surovin obstojí levný produkt z Lidlu. Pro každý mixér jsem odvážila 50 g mandlí a ty drtila po dobu 5 sekund. U mixéru Silvercrest SSM 350 A1 jsem zvolila režim turbo, jehož výkon mne hodně zajímal.

Výkon v režimu Turbo mě docela překvapil, i když na ořechy jsem měla zvolit spíš nižší otáčky. Většina mandlí byla nasekaná jemně, ale na dně nádoby zůstalo několik celých ořechů (mixér trochu nadskakoval). Bosch sice drtil pocitově pomaleji, ale jeho práce je rovnoměrnější. Nasekané mandle byly sice o něco hrubší, ale nezůstaly žádné celé kusy.

Test nepřetržitého chodu

Dále jsem oba tyčové mixéry nechala nepřetržitě běžet po dobu 5 minut. Silvercrest SSM 350 A1 jsem testovala v režimu běžného výkonu, nikoliv turbo. Bosch MSMP 1000 má k dispozici pouze jeden rychlostní režim.

Po cca 1,5 minutě se motor mixéru z Lidlu začal přehřívat a po cca 2 minutách byl cítit spáleninou. Po cca 2,5 minutách byl zápach poměrně silný, a proto jsem zařízení raději vypnula. Na mixéru mi nevyhovuje měkký silikonový spínač – při delším mixování v něm nemám cit a mám tendence jej pouštět. Bosch zvládl celou dobu nepřetržitého chodu bez jakýchkoliv obtíží.

Shrnutí

Tyčový mixér Silvercrest SSM 350 A1 je sice v akci za bezkonkurenční cenu (levnější produkt ve stejné kategorii na Heurece neseženete), ale jeho kvalita je velmi nízká. Na základě testování jej hodnotím 40 %. Nejvíce mi vadí, že páchne po spálenině a je velmi hlučný.

Klady

+ V akci za bezkonkurenční cenu (130 Kč)

+ Dlouhý přívodní kabel

+ 2 rychlosti

+ Pocitově vysoký výkon v režimu Turbo

+ Originální barevné provedení

Zápory

Na první pohled nízká kvalita zpracování

Při nepřetržitém chodu se po chvíli přehřívá a pálí motor

Hlasitý chod (vibrace)

Pocitově těžší do ruky (nevyvážený)

Nevyhovující spínač

270 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

Tyčový mixér je pro většinu domácností nezbytným vybavením kuchyně. Pokud chcete, aby spolehlivě fungoval i několik let, doporučuji si připlatit za kvalitnější model. Vzhledem k tomu, že se cena tyčových mixérů pohybuje v řádu stovek korun, nejde o velkou investici.

V sortimentu Lidlu najdete vyšší model tyčového mixéru s nerezovou mixovací nohou Silvercrest SSMS 600 E3 (příkon 600 W), který je aktuálně nejprodávanějším ve své kategorii na Heurece. Produkt běžné stojí 650 Kč. Z osobní zkušenosti mohu doporučit model Bosch MSMP 1000 (400 W), který stojí okolo 500 Kč. Náročnější uživatele možná více zaujme TEFAL HB 643138 s příkonem 800 W a bohatým příslušenstvím. Mixér vyjde zhruba na 1 400 Kč.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, také máme špatnou zkušenost s produktem z Lidlu. Jedná se autonabíječku ULTIMATE SPEED 5 O C1 při prvním použití nebylo auto nabito, ani že 8 hod. Když jsme se chtěli výrobek reklamovat, dozvěděli jsme se, že musíme auto nabíjet nikoliv hodiny( u výrobků se uvádí cca 8-10 hod. Ale podle odpovědi se má auto nabíjet dny konkrétně 4-5 dní. A tím komunikace s reklamačním oddělením byla uzavřena.

Jana Bukovská

Reakce Lidlu je celkem v pořádku. Tato nabíječka má nabíjecí proud MAX. 5A. Příklad baterie 1Ah-doba nabíjeni 20 hodin a to ne počítám ztráty v efektivitě.Realita bude někde 2-3 A což by bylo teoreticky při úplně vybité baterii 100Ah někde na 30-40hodinách. Navíc proud klesá s nabitím baterie , takže někde od 80% třeba bude proud jen 1-2 A. Mám tuto nabíječku roky a za ty peníze nemám jediný problém.

Martin Přeslička

No a nekoupili jste udržovačku ?

Viktor Kenil

Dobrý den,zakoupili jsme v e shopu v Lidlu robotický vysavač Silvercrest a není možné dokoupit náhradní díly ,můžete prosím poradit? Děkuji

Ingeborg Sczedroňová

Dobrý den,

bohužel u tohoto produktu není známo, kdo jej ve skutečnosti vyrábí. S nejvyšší pravděpodobností se ale jedná o vysavač z Číny bez jasného původu, importérem je KSR Group, která produkt zajišťuje pro Lidl pod značkou Silvercrest. Pokud nejsou díly dostupné přímo u Lidlu a díly omezují funkčnost, doporučujeme produkt reklamovat. Jestliže je po záruce nebo nelze reklamovat, zbývá vám možnost projít některou z online tržnic z Číny (např. Aliexpress) a vyhledat váš vysavače podle jeho fotky. Pravděpodobně se bude vyrábět pod dalšími 10 značkami zcela totožný model, na Aliexpressu byste tak díly mohla najít.

Jakub Gulec, redaktor

Nevyhovující vypínač? Není to jen tím že jste zvyklá na Bosche? Bosch má také spatné výrobky. Chybí mi více argumentů, podle mě uvádíte spíše své pocity. Nicméně děkuji za ně.

Tomáš Kohout

Tyto levné výrobky v obchodních domech zásadně nekupuji. Stejné je to i s oblečením.

Kindl Bohumír

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.