Lidl Parkside vs Parkside Performace: Výběr a srovnání nejlepšího aku nářadí | Arecenze
Menu

Lidl Parkside vs Parkside Performace: Výběr a srovnání nejlepšího aku nářadí

Lidl Parkside vs Parkside Performace: Výběr a srovnání nejlepšího aku nářadí

Oblíbená značka českých kutilů, Parkside, nabízí ve svém sortimentu dvě odlišné výkonnostní řady. Jedná se o základní řadu Parkside a vyšší řadu Parkside Performance, kterou charakterizuje vyšší výkon, použití kvalitnějších komponentů a celkově vyšší technologické funkce. V čem se tyto řady liší a jak se rozdíly projevují na parametrech konkrétních produktů, se dočtete v následujícím velkém srovnání Parkside vs Parkside Performance.

Proč vzniklo Parkside Performance?

Společnost Lidl před pár lety reagovala na poptávku po výkonnějším nářadí pro náročnější, které by i nadále vyhovělo filosofii značky Parkside: “Výkonné, cenově dostupné a všestranné pro jakékoli použití.” A tak vznikla řada Parkside Performance, která je cílená na poloprofesionální a v některých případech dokonce profesionální využití.

Kvalitou Performance nelze srovnávat s o mnoho dražšími značkami, jako jsou například Milwaukee nebo Hilti. To ale ani není záměrem. Řada Performance má být cenově dostupným nářadím, které uspokojí i náročnější uživatele značky Parkside. A to se Lidlu skutečně povedlo. Performance pořídíte výrazně levněji, v příhodné akci dokonce až za polovinu ceny, za kterou podobný produkt prodává konkurence.

Jak od sebe tyto řady rozeznám?

Základní řadu Parkside nejspíše poznáte bez problému. Vyznačuje se provedením v kombinaci tmavě zelené barvy s černými a červenými akcenty. Oproti tomu vyšší řada Performance je na první pohled tmavší a tvoří ji převážně černý odstín s šedými a červenými prvky.

Jak se řady liší svými hlavními parametry?

Oproti základní řadě Parkside se Parkside Performance odlišuje především těmito vlastnostmi:

  • vyšší výkon, vyšší kvalita, použití modernějších technologií
  • bezuhlíkový motor (brushless motor), který zaručuje v průměru o 50 % vyšší výkon, výrazně delší výdrž baterie a až 10x delší životnost díky nízkému opotřebení
  • systém kickback Control, který předchází poraněním ze zpětného rázu
  • systém Ready2Connect – optimalizace výkonu díky individuální konfiguraci výrobku v mobilní aplikaci Lidl Home
  • lepší ergonomie a modernější design
  • vyšší kvalita použitých materiálů
  • většinou 5 letá záruka
  • vyšší cena

Čím se liší konkrétní produkty?

Vybrali jsme pro vás na srovnání 5 nejběžnějších typů elektrického nářadí z obou výkonnostních řad. Pojďme se podívat, jak obstojí Parkside proti svému silnějšímu sourozenci Parkside Performance. Cena nářadí je uvedena bez akumulátoru a nabíječky.

Aku vrtací šroubovák

Lidl nabízí základní variantu PARKSIDE Aku vrtacího šroubováku PABS 20-Li E6, která je ideální pro domácí použití a hobby projekty. Pokud však potřebujete vyšší výkon a odolnost, poloprofesionální verze PARKSIDE PERFORMANCE Aku vrtacího šroubováku PABSP 20 Li C3 je pro vás tou správnou volbou. Oba šroubováky nabízí delší záruku, avšak poloprofesionální verze má delší záruční dobu krásných 5 let.

Parametry PABS 20-Li E6 PABSP 20 Li C3
Elektromotor Klasický Bezuhlíkový
Maximální točivý moment 45 Nm 60 Nm
Sklíčidlo Běžné Kvalitní Röhm
Hmotnost 1,26 kg 1,14 kg
Záruka 3 roky 5 let
Cena 899 Kč 1499 Kč

Aku rázový utahovák

Aku rázový utahovák PASSK 20-Li B2 základní řady je s ohledem na pořizovací cenu skutečně zajímavou variantou. Kromě levného zařízení se ale dočkáte i 3leté záruky. Model PASSP 20-Li A3 řady Performance nabídne vyšší krouticí moment, bezuhlíkový pohon, nižší hmotnost i opravdu dlouhou záruku.

Parametry PASSK 20-Li B2 PASSP 20-Li A3
Elektromotor Klasický Bezuhlíkový
Počet úderů 0-3000/min 1. stupeň 0-500/min / 2. stupeň 0-2000/min
Stupně točivého momentu 5 3 (130 / 400 / 1 356 Nm)
Hmotnost 1,88 kg 1,1 kg
Záruka 3 roky 5 let
Cena 1199 Kč 3499 Kč

 

Aku úhlová bruska

Mohlo by se zdát, že pro řezání kovu nebude mít aku nářadí dostatek výkonu. To už ale léta není pravdou a relativně spolehlivé aku „flexy“ najdete i na pultech obchodního řetězce Lidl. Základní varianta nabídne dostatek výkonu pro základní využití kutilů, zatímco Parkside Performance PWSAP 20 Li D4 už můžete využít i při řezání větších profilů. Nejedná se o profesionální nářadí, ale záruční doba, parametry i provedení jsou solidní.

Parametry PWSA 20-Li D4 PWSAP 20 Li D4
Elektromotor Klasický Bezuhlíkový
Otáčky 2 500–10 000 min-1 3 000–10 000 min⁻¹
Hmotnost 1,5 kg 1,64 kg
Záruka 3 roky 5 let
Cena 1099 Kč 1999 Kč

Aku okružní pila

Zajímavou nabídku má Lidl i ve smyslu aku okružních pil. Ty oceníte zejména při krácení plošného materiálu pro výrobu nábytku či všeobecných zahradních pracích. Zatímco základní Aku ruční okružní pila PHKSA 20-Li B3 řady Performance využívá klasický elektromotor a nabízí pouze 3 800 otáček za minutu, Aku ruční okružní pila PPHKSA 40-Li A1 řady Parkside Performance má motor bezuhlíkový, dlouhou záruku a podstatně vyšší otáčky i výkon.

Parametry PHKSA 20-Li B3 PPHKSA 40-Li A1
Elektromotor Klasický Bezuhlíkový
Otáčky 3 800 min-1 6 000 min-1
Úhel řezu 0–45° 0–48°
Max. hloubka řezání (do dřeva) 48 mm (při 0°) / 36 mm (při 45°) cca 62,5 mm (při 0°) / 46,8 mm (při 45°) / 44,1 mm (při 48°)
Hmotnost 2,15 kg 3,9 kg
Záruka 3 roky 5 let
Cena 1199 Kč 3499 Kč

Aku sekačka na trávu

Zajímavou variantou pro úpravu travní zeleně se v posledních letech staly aku sekačky. Ty kombinují výhody elektrických a benzínových sekaček – nabízí svobodu pohybu, ale zároveň jsou tišší, relativně bezúdržbové a většinou lehčí. Na e-shopu Lidlu můžete vybírat mezi základním modelem PRMA 20-Li A1 s klasickým elektromotorem a podstatně lépe vybavenou PARKSIDE PERFORMANCE Aku sekačka na trávu PPRMA 40-Li A1.

Parametry PRMA 20-Li A1 PPRMA 40-Li A1
Elektromotor Klasický Bezuhlíkový
Šířka sečení 33 cm cca 47 cm
Výška sečení cca 25–65 mm cca 25–100 mm (10 stupňová)
Pojezd Ne cca 2,16–5,76 km/h
Objem sběrného vaku cca 32 l 70 l
Hmotnost 10,2 kg 24,5 kg
Záruka 3 roky 5 let
Cena 2499 Kč 8999 Kč

 

Zdroj: Lidl

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, koupil jsem Parkside Aku řetřzovou pilu PGHSA 20-Li A1 s akumulátorem 4 Ah PAP 20 B3. Chtěl bych si dokoupit jednoduchou aku vrtačku z řady Performance. Kterou mi doporučíte, abych mohl použít stávající akumulátor 4 Ah PAP 20 B3? Děkuji

Dušan Červenák

Dobrý den, doporučuji volit model PSBSAP 20 Li B3. Jeho předchozí iterace s označením B2 mi slouží už nějakou dobu na výbornou, byla na stavbě, slouží v domácnosti a se vším si zatím poradila.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.