Lunzo.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023 | Arecenze
Menu

Lunzo.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Lunzo.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Lunzo.cz je česká marketplace platforma, jejímž prostřednictvím lze nakoupit levně oblečení a další doplňky. Společnost tak funguje jako zprostředkovatel nákupů u prodejců z Číny či Hong Kongu. I díky tomu dokáže zákazníkům nabídnout tisíce produktů spadajících do různých kategorií, mezi něž patří i hobby a zahrada, elektronika či zdraví a krása.

Shrnutí:

  • Lunzo.cz je český marketplace s čínským zbožím fungující od roku 2017.
  • Ve své nabídce má tisíce čínských produktů za nízké ceny.
  • Naše zkušenost s e-shopem je pozitivní. Mínusem byla doba dodání 30 dní a pomalá uživatelská podpora.
  • Platforma garantuje dodání zboží do 120 dní, teprve poté lze řešit nedodání zboží.
  • Na internetu lze najít celou řadu negativních recenzí, které si stěžují na špatnou uživatelskou podporu či nedodání zboží.

Klady

+ Široký výběr produktů

+ Nízké ceny

+ Přehledná platforma

+ Doprava zdarma

Zápory

Doba dodání 5 až 120 dní

Časté opoždění zásilek

Méně přehledná platforma

Pomalá uživatelská podpora

Osobní zkušenost s Lunzo.cz

Na úplném začátku nás po otevření platformy Lunzo.cz překvapilo vyhodnocení antivirové ochrany, která marketplace označila za potenciální hrozbu. Každopádně nelze říci, zda se jednalo o chybu, či naopak. Podle webu d-Test je však platforma dostatečně zabezpečená a také důvěryhodná.

U Lunzo.cz jsme koupili menší drobnost za pár desítek korun, přičemž nám platforma nabídla dopravu zdarma. To jsme samozřejmě u takto malé zásilky ocenili – u jiných e-shopů jsme zvyklí platit nákladnou dopravu i u zásilek za pár korun. Už na první pohled nás zaujala přehlednost marketplace, díky čemuž se zde rychle zorientuje opravdu každý.

 

Výběr zboží byl jednoduchý, a proto jsme rychle přešli do nákupního košíku. Uvnitř jsme si nemohli navolit téměř žádné parametry objednávky, a to dopravu ani platební metodu. Jedinou dostupnou platební metodou byl tedy bankovní převod. Ten jsme provedli ihned po dokončení objednávky, přičemž informace pro dokončení platby nám byly doručeny i na náš e-mail.

Objednávka nám byla doručena až 30 dní po jejím zaplacení, což se shoduje se zkušeností většiny zákazníků. Konkrétně byl balíček doručen Českou poštou, která jej vložila do schránky. Během čekání jsme se pokusili kontaktovat uživatelskou podporu, která s námi nějaký čas nekomunikovala. Nakonec nám však odepsala a informovala nás o stavu zásilky.

Ta dorazila zabalená v plastovém obalu, s nímž se setkáte u většiny e-shopu a marketplaces s čínským zbožím. I přes slabší uživatelskou podporu, hodnotíme tržiště kladně. Na druhou stranu je třeba počítat s delší dobou dodání, než společnost deklaruje.

Slevy a kupóny

Na Lunzo.cz se nám nepodařilo najít stránku, která by nabízela slevové akce. Ve své podstatě je to pochopitelné, jelikož je zde zboží nabízeno od různých prodejců, kteří produkty už sami o sobě nabízí za velmi nízké ceny. Každý si tu tak sám může najít nejvýhodnější dostupnou nabídku.

Lunzo.cz prozatím spolupracuje pouze s cashbackovým portálem Získejte.cz, u nějž lze získat 1,68 % zpět z nákupu. Ostatní portály mají v některých případech marketplace uvedené v nabídce, ale prozatím cashbacky nenabízí.

Portál Cashback (%)
Tipli 0
Ziskejte.cz 1,68 %
Hamty 0
Refundo Ne
Plná Peněženka Ne
Vratné peníze Ne

Základní charakteristiky

Lunzo.cz je české tržiště neboli marketplace, jehož prostřednictvím lze nakoupit zboží i u prodejců v Číně či v Hong Kongu. V praxi se tedy jedná pouze o zprostředkovatele, který propojuje české zákazníky s čínskými prodejci. Ve všech případech se společnost snaží lákat na dopravu zdarma a extrémně nízké ceny – ty se však odráží na kvalitě samotného zboží.

Společnost přitom na našem trhu působí od roku 2017, přičemž je ověřená i d-Testem. Není se tedy třeba obávat, že by se jednalo o nedůvěryhodnou platformu. Své sídlo má navíc vedené v Praze, díky čemuž by měla být i jednodušší komunikace v případě jakýchkoliv nesrovnalostí.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 2017
Sídlo Praha
Počet produktů Tisíce
Cena dopravy (Kč) Zdarma
Cena dobírky (Kč) Ne
Doprava zdarma (Kč) Ano
Minimální výše objednávky (Kč) 1
Telefonní linka Ne
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ne
Věrnostní program Ne

Sortiment e-shopu

Na marketplace narazíte na širokou škálu zboží od různých prodejců. Možné je však i to, že se setkáte s prodejci, kteří prodávají stejné zboží za jinou cenu. Vybírat přitom můžete hned z několika kategorií, mezi něž patří nejen oblečení a doplňky, ale i elektronika, domácí potřeby či kosmetika.

Každopádně je nutné počítat s tím, že se jedná o levné výrobky z Číny, jejichž kvalita nemusí být zrovna vysoká. Může se tak stát i to, že doručené zboží bude vypadat zcela jinak, než jak bylo prezentováno na fotografii v marketplace.

Sortiment e-shopu
Oblečení a doplňky Ano
Boty Ano
Dům a domácí potřeby Ano
Hobby a zahrada Ano
Mobily a další zařízení Ano
Příslušenství pro PC a notebooky Ano
Děti Ano
Zdraví a krása Ano
Auto-Moto Ano
Sport a outdoor Ano
Kabelky, batohy a peněženky Ano

Platební metody a doprava

U Lunzo.cz není možné zvolit platební metodu ani typ dopravy. Během platby je dostupný pouze bankovní převod, u nějž je nutné transakci provést do 5 dnů od vytvoření objednávky. V opačném případě je objednávka stornována. Z naší vlastní zkušenosti probíhá doprava prostřednictvím České pošty. Při překročení hodnoty objednávky 22 EUR je nutné uhradit clo.

Platební metoda a dostupnost dopravy
Dobírka Ne
Platební karta Ne
Bankovní převod Ano
Google Pay Ne
PayPal Ne
Kryptoměny Ne
Twisto Ne
Geis Ne
GLS Ne
PPL Ne
DPP Ne
WEDO Ne
Zásilkovna Ne
Česká pošta Ano
Balíkovna Ne
123 kurýr Ne
Osobní odběr na pobočce e-shopu Ne

Uživatelský účet

Na Lunzo.cz je možné vytvořit si vlastní uživatelský účet. Registrace je poměrně jednoduchá, přičemž budete rovnou požádáni o vyplnění své fakturační adresy i telefonního čísla. Hlavním úkolem účtu je především usnadnění nákupu, kdy nemusíte znovu vyplňovat své osobní a doručovací údaje. Uvnitř účtu můžete navíc prohlížet své minulé i nedoručené objednávky.

Uživatelská podpora

Uživatelskou podporu je možné kontaktovat pouze prostřednictvím e-mailu. Téměř vždy je komunikace iniciována jednou pracovnicí, což je pravděpodobně i důvod, proč je uživatelská podpora pomalejší. Nám podpora odpověděla do pár dní. Někteří uživatelé mají však s komunikací větší problémy a často s ní mají negativní zkušenosti.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Na internetu můžete narazit na celou řadu negativních zkušeností, které jsou spojené s nedoručením zboží, nedostatečnou komunikací ze strany uživatelské podpory či dlouhým dodáním. Na celou řadu negativních recenzí lze narazit i na Heureka.cz.

Každopádně je nutné zdůraznit, že v některých případech si zákazníci dostatečně nepročetli obchodní podmínky. V nich je například uvedeno, že e-shop sice odhaduje dodání zboží do 20 dní, ale garance se vztahuje až na 120 dní, po nichž začne objednávku řešit.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Největší předností marketplace Lunzo.cz je především široká nabídka produktů. Za zmínku stojí i to, že se jedná o jeden z mála českých marketplaců, díky čemuž můžete s uživatelskou podporou komunikovat v českém jazyce. Na druhou stranu je třeba počítat s delší dobou dodání, jež může trvat déle než 120 dní – to však platforma kompenzuje dopravou zdarma. Mínusem je také pomalá uživatelská podpora.

Porovnání s alternativami

Lunzo.cz lze porovnat například se známějšími marketplace, jako je Wish.com nebo Alliexpress.com. V obou případech si můžete objednat zboží online u široké škály prodejců za nízké ceny. U většiny z nich budete muset uhradit dopravu, která je často účtována u jednotlivých produktů zvlášť.

Rychlost dodání je u Wish.com či Alliexpress.com někdy rychlejší, ale i zde se může klidně protáhnout na několik týdnů. Všechny nákupy, a to jak u Lunzo.cz, však podléhají clu, které budete muset uhradit. Další alternativou je marketplace Joom.com, jež disponuje širší nabídkou produktů a také rychlejší uživatelskou podporou.

Závěrečné shrnutí

Lunzo.cz je jeden z největších českých marketplaces, skrze nějž můžete nakoupit čínské zboží. Ve své podstatě se nějak zvlášť neliší od větších prodejců, které se u nás těší velké oblibě. Jeho velkou nevýhodou je doba dodání zboží, jež se může protáhnout až na 120 dní. Ve své podstatě se však jedná o přehledné tržiště s levnými čínskými produkty.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, pokud mi nedorazí zboží do 20 dní, dostanu peníze zpět? Díky.

Jan Hájek

Dobrý den, e-shop podle obchodních podmínek garantuje dodání do 120 dní. Pokud tak neučiní, můžete jej kontaktovat a požádat o vrácení peněz. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, pokud se jedná pouze o zprostředkovatele, jak probíhá případná reklamace? Děkuji.

Kateřina Marešová

 Dobrý den, reklamace by měla probíhat skrze Lunzo.cz. Naopak vrácení zboží je nutné komunikovat s prodejcem, s čímž by vám však měla pomoci uživatelská podpora Lunzo.cz. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.