Menu

Kde se vzala Manufaktura a jak jsou s produkty spokojení zákazníci v roce 2024?

Kde se vzala Manufaktura a jak jsou s produkty spokojení zákazníci v roce 2024?
Ilustrační obrázek

Manufaktura je značka české kosmetiky a tradičních českých výrobků s více než 30letou historií. Její produkty jsou inspirované českou tradicí, přírodou a řemeslnou výrobou. V současné době vlastní značka obchodní síť s více než 50 kamennými prodejnami v Česku a na Slovensku. Jaký je příběh firmy, čím je Manufaktura výjimečná a co o ní říkají zákazníci?

Manufaktura Pleťový elixír - protivráskový & liftingový krém Růže & Vřídelní sůl

Vše začalo prodejem suvenýrů

Příběh značky MANUFAKTURA Original Czech Tradition se začal psát těsně po revoluci, v roce 1991, kdy do Prahy začali ve velkém jezdit návštěvníci z celého světa. Jenže obchodů, ve kterých by si mohli koupit upomínkový český výrobek, bylo po poskrovnu. Právě tehdy dostal zakladatel společnosti Karel Němeček nápad, otevřít v historickém centru Prahy prodejnu s tradičními produkty od českých a moravských řemeslníků.

V obchodě se tak vedle sebe objevily panenky z šustí, ručně malované kraslice a dřevěné hračky. Produkty symbolizující českou tradici byly u cizinců velmi populární, a proto brzy společnost otevřela v centru Prahy další obchody. Do svého sortimentu postupně zahrnula tradiční české výrobky od 250 drobných řemeslníků, které prodává dodnes.

Ilustrační obrázek

Sklad inspiroval k výrobě mýdel

Tím ale příběh značky zdaleka nekončí. Největší úspěch totiž přišel až s myšlenkou obohatit nabídku tradičních výrobků o vlastní kosmetiku. Inspirací k nápadu byly prostory bývalé Kadlecovy mýdlárny v Libni, kde se v té době nacházel hlavní sklad.

Za spolupráce kosmetologických odborníků Manufaktura oprášila dávno zapomenutou recepturu glycerinových mýdel. Poptávka po čerstvých ručně vyráběných mýdlech byla obrovská, a tak se sortiment kosmetických produktů začal rozšiřovat o další a další položky, zaměřené nejprve na českou lázeňskou tradici. V roce 2005 tak vznikla druhá obchodní síť Manufaktura – Vaše domácí lázně. 

Ilustrační obrázek

Na prvním místě kvalita a tradice

Za úspěchem tradiční české kosmetiky stojí její výjimečnost. Manufaktura se orientuje na českou historii, přírodu a tradiční receptury. Proto v ní najdete vysoký podíl lokálních přírodních ingrediencí, jako je české pivo a víno, karlovarské vřídelní soli, typické byliny a ovoce z českých luk a sadů. Produkty obsahují 97 – 99,5% přírodních složek, nejsou testovány na zvířatech a většina z nich je 100 % veganská.

Celý proces výroby, od vývoje až po balení, přitom probíhá přímo v Praze. V sortimentu značky najdete kosmetiku pro péči o celé tělo (včetně speciální zimní péče a kosmetiky určené pro muže), také různé doplňky (sirupy, interiérové vůně, čaje, svíčky…) a dárkové předměty. Manufaktura nabízí své produkty ve vlastní značkové síti 53 prodejen po celé České a Slovenské republice, a na svém eshopu.

Oceněni díky spokojeným zákazníkům

Společnost za 33 let své existence prošla dlouhou cestou a získala několik prestižních ocenění, za kterými stojí spokojení zákazníci. Zde jsou ty nejnovější:

  • Kosmetická hvězda 2021 a 2022 (čtenářská anketa portálu proženy.cz) – ocenění vybraných produktů v několika kategoriích
  • KPMG 100 nejlepších zákaznických zkušeností 2018 a 2022, 1. a 2. místo v žebříčku (prestižní ocenění od poradenské firmy KPMG) – 50 000 respondentů hodnotilo důvěru mezi zákazníkem a firmou, zákazníci Manufaktury si podle dotazníků nejvíce cení vysokých nároků na kvalitu výrobků a ochotného personálu v kamenných prodejnách
  • Business Superbrands Czech Republic 2023 (prestižní ocenění udělené nezávislou organizací Superbrands s celosvětovou působností) – odborná komise za základě spotřebitelského průzkumu oceňuje silné značky ve svém oboru, se kterými jsou jejich zákazníci spokojeni a mají k nim osobní vztah

Závěr

Manufaktura je značka ryze české kosmetiky a dalších tradičních výrobků. Kosmetické produkty vynikají použitím přírodních surovin z lokálních zdrojů, dlouholetou tradicí a vysokými standardy kvality. S tím pochopitelně souvisí vyšší cena. Získaná ocenění dokládají, že jsou zákazníci s kvalitou produktů i přístupem zaměstnanců v prodejnách velmi spokojeni. Sortiment značky najdete výhradně v síti vlastních značkových prodejen a na eshopu Manufaktura.cz.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.