Recenze online nástroje Marketing Miner | Arecenze.cz
Menu

Recenze SEO nástroje Marketing Miner

Recenze SEO nástroje Marketing Miner
Hlavní strana portálu

Optimalizace webu pro návštěvníky i vyhledávače by měla být denním chlebem pro každého provozovatele internetového projektu. Pravidelných aktivit spojených s prací na údržbě webových stránek je téměř nekonečné množství a jejich zvládnutí bez automatizace je mnohdy nadlidským úkolem. Díky dostupným nástrojům a programům si můžete naštěstí značnou část z nich podstatně usnadnit. V následující recenzi se podíváme na jeden z nejkomplexnějších a nejpoužívanějších programů, který pro tyto účely můžete využít – Marketing Miner. Tento nástroj sami používáme při provozování portálu Arecenze.cz, vše tedy vychází z našich mnohaletých zkušeností.

Hlavní klady

  • Široké možnosti využití v různých oblastech
  • Výhodné cenové tarify
  • Perfektní komunikace s podporou

Hlavní zápory

  • Zasekávání tvorby reportů
  • Nutnost využívání drahých Minerů pro získání dílčích dat

Funkce a služby

Začneme tím nejdůležitějším, a tedy popisem toho, které funkce a služby Marketing Miner svým uživatelům nabízí. Přestože mnohdy bývá označován jako SEO nástroj, dle našeho názoru škála možností jeho využití v mnoha ohledech tento obor přesahuje.

Celkově má nástroj v nabídce více než 30 Minerů, které slouží pro různé účely. Nejobecnější rozdělení pak tyto nástroje dělí do tří různých skupin na Minery klíčových slov, Minery domén a Minery URL adres.

Minery klíčových slov

Osobně nástroje z této kategorie používáme nejčastěji a vidíme v nich i největší přidanou hodnotu celého Marketing Mineru. Do nástroje stačí vložit seznam vámi vybraných slov a obratem dostanete údaje o jejich hledanosti, pozicích nebo konkurenčnosti. Zároveň se můžete pustit i do analýzy SERPU či získat alternativy v podobě návrhů dalších příbuzných slov. Zkrátka tak dostáváte na jednom místě téměř všechny nezbytnosti třeba pro tvorbu komplexní analýzy klíčových slov.

Minery domén

 

Ačkoliv nástroje z této kategorie nepoužíváme tak často jako u klíčových slov, jistě u mnoha uživatelů mohou najít své uplatnění. Jak název napovídá, tyto minery jsou schopné zpracovávat informace o vybraných doménách. Dostanete tak například data o dostupnosti, majitelích nebo typologické klasifikaci. Výhodou je také možnost hromadného získání dat z Ahrefs a Majestic vyjadřujících sílu domény z hlediska jejího odkazového portfolia.

Minery URL adres

 

Slouží zejména pro zpracování techničtějších analýz. Jednoduše díky nim ověříte správnou funkčnost vybraných adres a zanalyzujete jejich potenciální problémy. Vybírat můžete informace z oblasti rychlosti, indexovatelnosti, responzivity nebo dokonce analýzy obsahu.

Dojmy z fungování

Naše pozitivní dojmy z široké škály nabízených funkcí a jejich dobré využitelnosti jsme nastínili již v předchozích odstavcích. Následující řádky se věnují pocitům z dlouhodobého používání a hodnocení funkčnosti nástroje jako celku.

Kromě širokého záběru musíme u Marketing Mineru ocenit jeho celkovou přehlednost. Jednotlivé nástroje mají velmi dobře zpracované popisy, takže i bez hlubší znalosti kontextu si jednoduše nastudujete k čemu slouží a jakým způsobem je můžete využít. Samozřejmostí je i možnost kombinace více Minerů v jednom výstupu, což umožňuje utvoření komplexnějšího pohledu.

Taktéž jsme několikrát velmi docenili dobrou komunikaci s online podporou, která na chatu reaguje velmi rychle a pružně, a navíc je ochotná s vámi řešit konkrétní problémy plynoucí z vaší individuální situace.

Abychom ale jen nechválili – občas jsme zklamaní ze zasekávání zpracování reportů. Nezřídka se stává, že procentuální ukazatel zpracování se zasekává po velmi dlouhou dobu na jednom procentu (například opakovaný zásek na 99 % dokáže někdy opravdu rozčílit).

V některých případech nás také mrzí nemožnost rozložení jednotlivých dat z Mineru do separátních reportů. Pokud chcete například zjistit počet výsledků ve vyhledávači pro daný dotaz, musíte použít Miner pro analýzu pozic a utratit kredity i za další data, která jsou v něm obsažena

Tarify

Naši recenzi ukončíme informacemi o cenách a dostupných tarifech, které máte v Marketing Mineru k dispozici. Celkově můžete vybírat ze čtyř cenových balíčků, jejichž specifikace vidíte na následujícím obrázku. Velkou přidanou hodnotu představuje tarif Minee, který vám dává možnost zdarma si ozkoušet všechny funkce na téměř neomezenou dobu, i varianta tarifu Custom, kde si můžete navolit specifikace přesně podle vašich individuálních potřeb.

S cenou se tak v zásadě můžete standardně pohybovat od 0 Kč až po hranici 2 299 Kč, dle vašich osobních preferencí.

Závěr

Jak tedy celkově Marketing Miner hodnotíme? Z našeho pohledu je to velmi povedený nástroj, který svým využitím cílí především na oblasti SEO, ale má značný přesah i do dalších oblastí online marketingu. Za své peníze dostanete vysokou míru automatizace pro různé druhy analýz, od klíčových slov, přes konkurenci až po technické aspekty vašeho webu. Občasné problémy se zasekáváním tvorby reportů nebo nutnost platit kredity celý miner, pokud vás zajímá pouze dílčí výstup, tak nástroji rádi odpustíme. Marketing miner můžete vyzkoušet zde.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.