Menu

Microsoft stojí jako 200 000 000 iPhonů, je dražší než většina států na světě

Microsoft stojí jako 200 000 000 iPhonů, je dražší než většina států na světě
Ilustrační obrázek

Technologičtí giganti jsou stále více dominujícími silami ve světě a jejich tržní hodnota často překračuje představy našeho chápání. Jedním z největších hráčů v této oblasti je bezesporu Microsoft, jehož hodnota představuje astronomické částky. Nedávné údaje odhalily, že je tak vysoká, že by byla dostatečná k zakoupení více než 200 milionů iPhonů, či dokonce předčila celkovou ekonomiku mnoha států.

Číslo, kterému se ani nechce věřit

Pokud se podíváme na aktuální tržní hodnotu Microsoftu, ta dosahuje ohromujících čísel, která se pohybují v řádech miliard dolarů. V době psaní tohoto článku (březen 2024) dosáhla tržní kapitalizace Microsoftu téměř neuvěřitelné částky, a to 3,063 biliony dolarů (což odpovídá přesně 204,200,000 kusů iPhonů 15 Pro v nejlepší možné variantě). Tato čísla odrážejí důležitou roli a postavení Microsoftu v moderní digitální ekonomice.

Zdroj: Google

Hodnota Microsoftu odpovídá 15 procentům populace

Nicméně, může být ještě zajímavější porovnat tržní kapitalizaci Microsoftu s hrubým domácím produktem (HDP) některých států. Když se podíváme na aktuální data tak více než 190 zemí na světě mělo nižší hrubý domácí produkt, než je tržní hodnota této společnosti. Kdyby to bylo možné a si jen tak nakoupit státy včetně jejich občanů, pak by si mohli vlastnit více než 15,1 % světové populace.

Produkty, které potkáváme na každém kroku

Není se vlastně ani čemu divit. Microsoft je symbolem technologické revoluce, se kterou se prakticky denně setkáváme. Od operačního systému Windows, přes produktivní balík Office, až po cloudové služby Azure. Společnost poskytuje širokou škálu produktů a služeb, které mají klíčový význam pro podniky i jednotlivce po celém světě. Jeho tržní dominance a inovace mu zajistily pozici jednoho z největších hráčů v oboru, kterému dokáže málokdo konkurovat.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.