Menu

Mobilní aplikace Parkside a Smart baterie: Využitelnost v praxi je téměř nulová (TEST 2024)

Mobilní aplikace Parkside a Smart baterie: Využitelnost v praxi je téměř nulová (TEST 2024)
Foto: Lucie Sobotová, Canva, Ilustrace: Arecenze

V nedávném článku jsme vám představili naše první dojmy z aplikace Parkside a možnosti nastavení spárovaných SMART baterií. Při prvním seznamování s aplikací sice převažovaly pozitivní dojmy, další používání nás ale rychle vyvedlo z omylu. Celkově jsme z její funkčnosti a využitelnosti pracovních režimů a dalších funkcí spíše zklamaní.

Spolehlivost aplikace je sporná

Nastavení a zprovoznění aplikace hodnotíme pozitivně. Spárování zařízení s akumulátory Parkside Performance Smart 4 Ah PAPS 204 A1 probíhalo rychle a bez problému. To ale nelze říct o další funkčnosti. Spárovaná zařízení se od aplikace občas odpojují, i když jsou v jejím dosahu. Výjimkou nebyla ani situace, kdy je bylo nutné odebrat a znovu napárovat. 

Sporná je také přesnost zobrazované aktuální kapacity. Opakovaně se nám stalo, že rychlonabíječka Parkside již několik minut indikovala plnou kapacitu baterie, ale aplikace zobrazovala jen lehce přes 90 %. Ověření napětí multimetrem ukázalo, že byla baterie skutečně plně nabitá. 

Využitelnost pracovní režimů nepřesvědčila

V rámci testu výdrže Smart akumulátorů 4Ah jsme vyzkoušeli a porovnali 3 různé pracovní režimy. Na jeden plně nabitý akumulátor jsme vždy šroubovali konstrukční vruty 5×100 T25 do smrkového trámu tak dlouho, dokud se baterie zcela nevybila. Jako jeden vrut je počítáno jeho zašroubování a vyšroubování. Stav baterie jsme v průběhu testu sledovali v aplikaci:

Zvolený režim Funkce režimu dle výrobce Udávané vybíjecí napětí (V) Udávaný vybíjecí proud (A) Počet vrutů z testu
Performance  Podává maximální výkon 2,5 50 175 ks
Balance Vyváženost – dobrý výkon a dobrá provozní doba 2,8 40 162 ks
ECO  Optimalizuje životnost akumulátoru 3,0 30 176 ks

*Pro zajímavost: Stejným způsobem byla testována základní 4Ah baterie Parkside. Na jedno plné nabití zašroubovala a vyšroubovala 204 vrutů (více v tomto článku).

V testu jsme šroubovali aku vrtačkou Parkside Performance PABSP 20 Li C3 ve výchozím režimu “Performance”.  V průběhu šroubování aplikace fungovala plynule a prakticky okamžitě reagovala. Při všech režimech ovšem zobrazovala zbývající kapacitu dost divoce. Z počátku rychle klesla na 80 %, ale ke konci zobrazované výdrže (okolo 2 – 4 %) baterie zvládla našroubovat ještě nějakých 20 – 30 vrutů. Zobrazovanou kapacitu v aplikaci proto vnímáme jako velmi orientační. 

Pokud bychom při šroubování neměli aplikaci otevřenou před sebou, mezi pracovními režimy bychom z hlediska výkonu a výdrže nezaznamenali žádný rozdíl. Využitelnost pracovních režimů a dalších smart funkcí v praxi proto hodnotíme jako minimální. Navíc si lze jen těžko představit, že by někdo při běžné práci měl neustále po ruce mobil a kontroloval si data v aplikaci.

Shrnutí

V našem testu se ukázalo, že pracovní režimy baterie Parkside Performance Smart 4 Ah PAPS 204 A1 nepřináší oproti předvolenému režimu “Performance” žádné velké rozdíly ve výdrži a výkonu. Rozdíly by se možná mohly projevit při použití v nářadí, které dokáže baterii více zatížit. Tuto hypotézu ale nemůžeme v současné chvíli potvrdit. Po testu výdrže a vyzkoušení aplikace jsme dospěli k názoru, že jediným větším důvodem pro koupi 4Ah Smart baterií jejich kompaktnější design.

Zdroj: Autorská tvorba, Arecenze.cz

Související články

Test výdrže baterií Parkside 20V: SMART verze oproti obyčejné zcela pohořela (TEST 2024)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.