Náhradní díly pro nářadí Parkside: Víme, kde je sehnat v roce 2023 | Arecenze
Menu

Náhradní díly pro nářadí Parkside: Víme, kde je sehnat v roce 2023

Náhradní díly pro nářadí Parkside: Víme, kde je sehnat v roce 2023
Ilustrační obrázek (Zdroj: Midjourney)

Značka Parkside nabízí uživatelům řadu výhod, a to zejména cenovou dostupnost poměrně výkonného hobby nářadí. Nicméně, existují i některé nevýhody. Mezi ně patří především horší dostupnost pozáručního servisu a náhradních dílů. Přesto je sehnat lze. Pojďme se podívat kde a jakým způsobem.

Náhradní díly a příslušenství Parkside

Sehnat příslušenství k produktům Parkside je většinou jednodušší než shánění náhradních dílů. Pokud potřebujete nový pilový kotouč, pilový list, náhradní cívku do strunové sekačky, nebo nový akumulátor, stačí si jen na e-shopu Lidlu vyhledat příslušenství ke konkrétnímu nářadí. V sekci elektrické nářadí naleznete mimo jiné široký sortiment příslušenství od různých nástavců až po spotřební materiál.

Shánění náhradních dílů dá naopak o trochu více práce. Existuje několik možností s různou mírou úspěšnosti:

 1. zákaznická linka Lidl-shop
 2. zákaznická linka Parkside
 3. e-shop výrobce
 4. další e-shopy s náhradními díly
 5. facebookové skupiny a diskuzní fóra

Záleží jen na vás, která z variant je pro vás nejpřijatelnější.

1. Lidl-shop

Jednou z možností je se na náhradní díly přeptat přímo na zákaznické lince Lidl-shopu, přes kterou je možné díly objednat, resp. získat kontakt na servis.

Jak to probíhá?

 1. připravíte si účetní doklad k výrobku nebo štítek na výrobku a ideálně si podle návodu nebo příručky zjistíte, jaký díl konkrétně potřebujete
 2. vytočíte telefonní číslo zákaznického servisu +420 210 023 400 (PO – SO: 8:00 – 18:00)
 3. nahlásíte 5-6 místný IAN kód (nikoliv EAN) pro identifikaci produktu
 4. obdržíte kontakt na servisní organizaci v Německu (komunikace probíhá v češtině)
 5. dále už řešíte danou problematiku se servisem, který si ověří výrobek, a posléze pošle nový díl

Uživatelé však uvádějí, že ne vždy jsou operátoři na lince Lidlu schopní rychle pomoci. Zkusit poptat náhradní díly můžete také přes kontaktní formulář na stránkách Lidl-shopu.

2. Nový web Parkside

Relativně nedávno spustila značka Parkside své vlastní webové stránky. Zde naleznete sekci Servis, ve které máte možnost využít linku +420 800 023 611 (PO – SO: 8:00 – 18:00) pro dotazy k jejich výrobkům, pozáruční servis, náhradní díly a příslušenství.

3. U výrobců Kompernass, Grizzly Tools, Einhell

Další možností je sehnat konkrétní náhradní díly nebo příslušenství přímo u výrobce daného nářadí. Výrobce zjistíte z výrobního štítku, který najdete na produktu. Jedná se především o Kompernass, dále Einhell Grizzly Tools.

Na e-shopu Kompernass v sekci Elekrické nářadí je přehled jimi vyráběného nářadí Parkside, včetně dostupného příslušenství a náhradních dílů. Stačí jen rozkliknout konkrétní model. Například u pily ocasky naleznete kromě pilových listů také náhradní vypínač a uhlíkové kartáče. Stránky jsou přehledné, plně v češtině a ceny v korunách.

Pro výrobky od Grizzly Tools naleznete náhradní díly a příslušenství na jejich e-shopu s sekci Prodejna náhradních dílů. Zde vyhledáte typ nářadí, ze seznamu značek vyberete Parkside a dostanete se na konkrétní modely a jejich příslušenství.

Některé náhradní díly jsou shodné s díly do nářadí Einhell a lze je proto sehnat přímo na e-shopu Einhell service. V tomto případě je ale potřeba si ověřit, že náhradní díl je určitě shodný. Web Einhellu a Grizzly Tools sice nabízejí volbu češtiny, přesto jsou názvy některých dílů v němčině a ceny v eurech.

4. Další e-shopy s náhradními díly a příslušenstvím

Náhradní díly a příslušenství Parkside nabízejí také jiné e-shopy. Jejich nevýhodou je ale často malý výběr, vysoké ceny a  někdy dokonce nemožnost vrácení z důvodu zboží na objednávku. Proto je lepší upřednostnit jistější nákup přímo u výrobce.

5. Facebookové skupiny sdružující uživatele Parkside

Na sociálních sítí naleznete množství různých skupin sdružující nadšence pro tuto značku. Kromě poskytování recenzí a zkušeností s výrobky Parkside, zde najdete mnoho cenných rad ohledně opravy konkrétního nářadí. Můžete se zde také pozeptat, kde ostatní uživatelé sehnali náhradní díly, nebo jestli některý z nich nemá k dispozici nefunkční nářadí, které by vám přenechal na náhradní díly.

Příkladem takových skupin jsou například:

 • Lidl – Parkside, Powerfix, Florabest, Silvercrest. Rady, zkušenosti, recenze
 • Nářadí Parkside, Powerfix, prostě lidl 

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

nahradni dil k aku sekačce vyrobce parkside -PRMA 20-Li A1 …madlo/rukojet zlomilo se v nejtenšim mistě jedna plocha strana zlomena a druha nalomena…zda jde sehnat nove

Soňa Chmelařová

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.