Menu

Náhradní díly pro nářadí Parkside: Víme, kde je sehnat v roce 2023

Náhradní díly pro nářadí Parkside: Víme, kde je sehnat v roce 2023
Ilustrační obrázek (Zdroj: Midjourney)

Značka Parkside nabízí uživatelům řadu výhod, a to zejména cenovou dostupnost poměrně výkonného hobby nářadí. Nicméně, existují i některé nevýhody. Mezi ně patří především horší dostupnost pozáručního servisu a náhradních dílů. Přesto je sehnat lze. Pojďme se podívat kde a jakým způsobem.

Náhradní díly a příslušenství Parkside

Sehnat příslušenství k produktům Parkside je většinou jednodušší než shánění náhradních dílů. Pokud potřebujete nový pilový kotouč, pilový list, náhradní cívku do strunové sekačky, nebo nový akumulátor, stačí si jen na e-shopu Lidlu vyhledat příslušenství ke konkrétnímu nářadí. V sekci elektrické nářadí naleznete mimo jiné široký sortiment příslušenství od různých nástavců až po spotřební materiál.

Shánění náhradních dílů dá naopak o trochu více práce. Existuje několik možností s různou mírou úspěšnosti:

 1. zákaznická linka Lidl-shop
 2. zákaznická linka Parkside
 3. e-shop výrobce
 4. další e-shopy s náhradními díly
 5. facebookové skupiny a diskuzní fóra

Záleží jen na vás, která z variant je pro vás nejpřijatelnější.

1. Lidl-shop

Jednou z možností je se na náhradní díly přeptat přímo na zákaznické lince Lidl-shopu, přes kterou je možné díly objednat, resp. získat kontakt na servis.

Jak to probíhá?

 1. připravíte si účetní doklad k výrobku nebo štítek na výrobku a ideálně si podle návodu nebo příručky zjistíte, jaký díl konkrétně potřebujete
 2. vytočíte telefonní číslo zákaznického servisu +420 210 023 400 (PO – SO: 8:00 – 18:00)
 3. nahlásíte 5-6 místný IAN kód (nikoliv EAN) pro identifikaci produktu
 4. obdržíte kontakt na servisní organizaci v Německu (komunikace probíhá v češtině)
 5. dále už řešíte danou problematiku se servisem, který si ověří výrobek, a posléze pošle nový díl

Uživatelé však uvádějí, že ne vždy jsou operátoři na lince Lidlu schopní rychle pomoci. Zkusit poptat náhradní díly můžete také přes kontaktní formulář na stránkách Lidl-shopu.

2. Nový web Parkside

Relativně nedávno spustila značka Parkside své vlastní webové stránky. Zde naleznete sekci Servis, ve které máte možnost využít linku +420 800 023 611 (PO – SO: 8:00 – 18:00) pro dotazy k jejich výrobkům, pozáruční servis, náhradní díly a příslušenství.

3. U výrobců Kompernass, Grizzly Tools, Einhell

Další možností je sehnat konkrétní náhradní díly nebo příslušenství přímo u výrobce daného nářadí. Výrobce zjistíte z výrobního štítku, který najdete na produktu. Jedná se především o Kompernass, dále Einhell Grizzly Tools.

Na e-shopu Kompernass v sekci Elekrické nářadí je přehled jimi vyráběného nářadí Parkside, včetně dostupného příslušenství a náhradních dílů. Stačí jen rozkliknout konkrétní model. Například u pily ocasky naleznete kromě pilových listů také náhradní vypínač a uhlíkové kartáče. Stránky jsou přehledné, plně v češtině a ceny v korunách.

Pro výrobky od Grizzly Tools naleznete náhradní díly a příslušenství na jejich e-shopu s sekci Prodejna náhradních dílů. Zde vyhledáte typ nářadí, ze seznamu značek vyberete Parkside a dostanete se na konkrétní modely a jejich příslušenství.

Některé náhradní díly jsou shodné s díly do nářadí Einhell a lze je proto sehnat přímo na e-shopu Einhell service. V tomto případě je ale potřeba si ověřit, že náhradní díl je určitě shodný. Web Einhellu a Grizzly Tools sice nabízejí volbu češtiny, přesto jsou názvy některých dílů v němčině a ceny v eurech.

4. Další e-shopy s náhradními díly a příslušenstvím

Náhradní díly a příslušenství Parkside nabízejí také jiné e-shopy. Jejich nevýhodou je ale často malý výběr, vysoké ceny a  někdy dokonce nemožnost vrácení z důvodu zboží na objednávku. Proto je lepší upřednostnit jistější nákup přímo u výrobce.

5. Facebookové skupiny sdružující uživatele Parkside

Na sociálních sítí naleznete množství různých skupin sdružující nadšence pro tuto značku. Kromě poskytování recenzí a zkušeností s výrobky Parkside, zde najdete mnoho cenných rad ohledně opravy konkrétního nářadí. Můžete se zde také pozeptat, kde ostatní uživatelé sehnali náhradní díly, nebo jestli některý z nich nemá k dispozici nefunkční nářadí, které by vám přenechal na náhradní díly.

Příkladem takových skupin jsou například:

 • Lidl – Parkside, Powerfix, Florabest, Silvercrest. Rady, zkušenosti, recenze
 • Nářadí Parkside, Powerfix, prostě lidl 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

nahradni dil k aku sekačce vyrobce parkside -PRMA 20-Li A1 …madlo/rukojet zlomilo se v nejtenšim mistě jedna plocha strana zlomena a druha nalomena…zda jde sehnat nove

Soňa Chmelařová

Nemůžu sehnat náhradní vidiový pilový kotouč na dřevo 150×16 mm.

Josef Macela

Dobrý večer. Potrebujem uhlíky do 1200 w parkside karbobrúsky

Tibor Kralik

nemohu sehnat obehove kolo (kotvu)na pokosovou pilu PARKSIDE PZKS2000 B2 IAN 338493_2007

Josef Kůsa

Dobrý den,

nářadí vyráběla společnost Scheppach, doporučujeme jim napsat a poptat se, zda takové díly nabízí.

Jakub Gulec, redaktor

Výše uvedená doporučení nefungují. Na podpoře firmy Lidl mě jen odkázali přímo na výrobce produktu. Jenomže na kontaktech značky Kompernass nikdo nereaguje, na e-maily neodpovídají. Na stránkách parkside.repair je to stejné, telefonní helplinka tam žádná není a na e-maily nereagují. V životě už si od Parkside nic nekoupím.

Tomáš Vodička

No.. Kdo zvoli Parkside, musi jej vyuzit na maximum hned v zaruce, reklamace celkem funguji. Je to „HOBY na dva roky“. – Pote sehnet nahradni dily je „unikum“. //Ekologie spotrebni vyroby v praxi// :-((

Jack Chces

Dobrý den, neví někdo kde sehnat novou upínací hlavu na sekací a vrtací kladivo PBH 1050 C3.
Nebo servis který by mi ji vyměnil. Případně kontakt. Děkuji za info.

Josef Brožek

Dobrý den,mám plotostřih PTHSA 20 Li C4, dá se k tomuto zařízení přikoupit samostatný nástavec odvětvovače.Nechci kupovat další motor.díky za odpověď

Jaroslav Dvořáček

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.