Menu

Co říkají uživatelé na kvalitu a spolehlivost nářadí Parkside z Lidlu?

Co říkají uživatelé na kvalitu a spolehlivost nářadí Parkside z Lidlu?

Nářadí značky Parkside z obchodního řetězce Lidlu patří mezi českými kutily mezi jedno z nejoblíbenějších. Důvodem je především nízká cena a přitom poměrně slušný výkon i technologie. Jak je to ale s kvalitou a spolehlivostí tohoto hobby nářadí? Pojďme se podívat, co píší uživatelé na internetu.

Hobby nářadí Parkside

Uživatelské recenze a komentáře v online prostředí jsou neomezeným zdrojem informací o kvalitě a spolehlivosti nářadí Parkside. Vzhledem k tomu, že značka nabízí stovky modelů nářadí, není možné projít veškeré zdroje. Proto jsme se zaměřili především na nejvíce oblíbené typy nářadí, jako jsou elektrické vrtačky a brusky, pily a frézky a to jak v síťovém, tak v aku provedení. Názory uživatelů jsme čerpali z recenzí produktů na Heurece a z facebookových skupin sdružující příznivce této značky.

Nejprve je třeba zdůraznit, že nářadí Parkside se řadí do kategorie hobby nářadí. Byť výkonnější řada Performance cílí na uživatele s vyššími požadavky, nelze ji vzhledem k parametrům zařadit mezi profi nářadí. Z toho důvodu není možné očekávat, že Parkside dosáhne kvality několikanásobně dražších profi značek, jako je například Milwaukee, Makita nebo Bosch. Musíme zkrátka počítat s tím, že za tu cenu nebude vždycky všechno stoprocentní.

Záleží na štěstí a na použití

Z uživatelských recenzí a komentářů jsme zjistili, že ne všechny modely se Parkside podaří. Ve facebookových skupinách sdružující příznivce této značky se občas vyskytnou příspěvky, že některý model nebo určitá série je poruchovější než ty ostatní, protože v něm často odchází nějaká součástka. U takových případů se vždy najdou uživatelé, kteří tvrzení potvrzují, ale také další jedinci, kteří jsou s kvalitou výrobku maximálně spokojeni. Pozitivní ohlasy často patří uživatelům, kteří nářadí používají jen příležitostně.

Uživatelské diskuse na Facebooku

Podobné je to i v uživatelských recenzích na Heurece. U jednotlivých modelů jsou ve větší míře kladná hodnocení na poměr cenu/výkon a také kvalitu. Mnozí uživatelé uvádějí, že při hobby použití jsou s produktem velmi spokojeni. Narazili jsme také na komentář uživatele, kterému nářadí bez problému slouží už 5,5 roku a nyní si kupuje ještě druhý kus.

Aku příklepová vrtačka

Aku okružní pila

Aku kladivo

 

Najdou se ale i takové zkušenosti, že konkrétní výrobek správně fungoval jen několik minut, nebo byl dokonce od začátku nefunkční. Uživatel nářadí vždy bez problému reklamoval a zanedlouho dostal výměnou jiný. Nový kus byl ale v některých případech také vadný. Jiní uživatelé hodnotí stejný model pozitivně.

Aku příklepová vrtačka

Úhlová bruska

Co dále jsme se dozvěděli

Z recenzí a komentářů jsme si udělali komplexní obrázek o tom, čeho si uživatelé Parkside cení nejvíce a co naopak kritizují:

Pozitivní recenze Negativní recenze
  • dobrý poměr cena/výkon
  • kvalita zpracování a funkčnost na vyšší úrovni než konkurenční značky hobby nářadí optimální výkon a kvalita pro amatérské prácenízká cena, možnost nákupu v akcích
  • široký výběr, dostupnost zboží a rychlé dodání
  • 3 – 5  letá záruka (u základní řady Parkside 3 roky, u vyšší Performance 5 let)
  • bezproblémové a rychlé vyřízení reklamace
  • rozdílná kvalita a poruchovost u některých modelů nebo sérií
  • často nespolehlivost při větším zatíženítěžší a hlučnější nářadí ve srovnání s konkurenčními modely
  • horší dostupnost náhradních dílů (uživatelé je často shánějí prostřednictvím facebookových skupin)

Shrnutí

Zjistili jsme především, že kvalita a spolehlivost se u různých modelů liší. Některé jednodušší typy nářadí, jako jsou vrtací šroubováky a úhlové brusky fungují většinou bez problému. Občas se stane, že uživatel narazí na vadný kus, který ale bez problémů vyreklamuje.

U konstrukčně a technologicky složitějších typů nářadí bývá větší šance, že se některá součástka brzy pokazí. U akumulátorového nářadí se navíc mohou lišit akumulátory série od série rozdílnými typy článků a elektroniky.

Obecně platí, že co se týče spolehlivosti nářadí, záleží především na intenzitě jeho používání. Pokud jej používáte na denní bázi, nejspíš vám příliš dlouho nevydrží. Pokud jej ale používáte jen pro hobby využití, nebo jako záložní nářadí, může vám spolehlivě sloužit 5 let i déle. Hodnocení nejvíce prodávaného nářadí Parkside na Heurece se pohybuje v rozmezí 80 – 95 %.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.