Menu

Zeptali jsme se na zkušenosti uživatelů s nářadím Parkside z Lidlu

Zeptali jsme se na zkušenosti uživatelů s nářadím Parkside z Lidlu

Nářadí Parkside z Lidlu je u českých kutilů oblíbenou volbou, na kterou často nedají dopustit. Jak se ale tato značka osvědčila při častějším používání? Pojďme se podívat na osobní zkušenosti uživatelů z mého okolí s vybranými produkty Parkside.

O značce Parkside

Parkside je značka dílenského vybavení a zahradního nářadí určeného pro kutily a hobby zahradníky. Jedná se o výhradní značku od společnosti Lidl, kterou můžete nově vidět také v sortimentu partnerského řetězce Kaufland. Parkside nabízí elektrické a ruční nářadí, řadu příslušenství pro dílnu a zahradu, které vám slibuje “nejvyšší kvalitu a výkon za nejlepší možnou cenu”.

Zároveň se chlubí širokým výběrem různých výkonnostních tříd nářadí a vlastními produktovými systémy, díky kterým si to své najde jak začátečník, tak i profesionál. Dalšími prezentovanými výhodami značky je použití bezuhlíkových motorů, kvalitní lithium-iontové články či chytré připojení k mobilní aplikaci, které vám usnadní práci doma i na zahradě.

Dvě hlavní produktové řady

Podle četnosti využívání můžete vybírat ze dvou produktových řad, Parkside a Parkside Performance.

Parkside

Parkside je nižší hobby řada, kterou už dobře znáte. Nářadí vyniká především nízkou cenou a s tím související nižší kvalitou zpracování.

Parkside Performance

Parkside Performance je vyšší řada značky Parkside, které je určena pro pokročilejší kutily. Předností řady je vyšší kvalita používaných materiálů a bezuhlíkové motory.

Osobní zkušenosti uživatelů

Vyzpovídala jsem několik uživatelů nářadí a příslušenství Parkside z mého nejbližšího okolí, abych se s vámi mohla podělit o jejich zkušenosti:

Aku vrtačka 20V

“V provozu OK, výkon OK, bohužel selhala kvalita zpracování. Po cca 6 měsících občasného používání, kdy sloužila jako druhá vrtačka, praskla hřídel sklíčidla. Vrtačku jsem úspěšně reklamoval. Od té doby si kupuji profi nářadí.”

Elektrický rázový utahovák

“Potřeboval jsem něco na výměnu kol a drobné opravy na autě, rázový utahovák byl za pár korun a slouží dobře už třetím rokem.”

Aku okružní pila 20V

“V době zakoupení nebyly moc dostupné 4Ah baterie, s přibalenými 2Ah bateriemi byl výkon velmi slabý. Pila se dusila i na 18 mm OSB desce. Při častějším řezání zcela nepoužitelné.”

Dílenský vysavač 30L

“Za ty peníze je zcela bezkonkurenční. V některých ohledech předčí i mnohem dražší výrobky. Výhodou je velmi levné příslušenství. Používám ho profesionálně na zakázkách, určitě brzy zakoupím další.”

Aku křížový liniový laser Performance

“Za tu cenu je úplně perfektní, používám jej velmi často. Pevný kvalitní stativ, velmi dobrá přesnost a baterie vydrží celý den. Přežil i pád ze 3 metrů.”

Ponorná pila

“Přibalený kotouč byl nepoužitelný. S profi kotoučem fungovala výborně, ale pouze na jedny bukové schody. Potom začala být znatelná vůle v ložiskách a řezání bylo téměř nemožné. Reklamace uznána bez problému a peníze byly vráceny.”

Invertorová svářečka

“Pořídil jsem v akci. Do hobby dílny neseženete nic lepšího. Cena je naprosto bezkonkurenční.”

Spotřební materiál

“Koupil jsem nějaké řezné kotouče do úhlové brusky, vrtáky a pilové kotouče. Po pravdě i za těch pár korun to bylo hodně drahé.”

Hodnocení značky Parkside

Na základě mého průzkumu spokojenosti jsem zaznamenala tyto výhody a nevýhody značky Parkside:

Výhody

+ nízká cena

+ tříletá záruka

+ časté výhodné akce u prodejce

Nevýhody

nespolehlivost při profi použití

kvalita se liší kus od kusu

horší pozáruční servis

Shrnutí

Zkušenosti vyzpovídaných uživatelů mluví jednoznačně:

  • Pokud hledáte levné nářadí do domácí dílny, které nehodláte využívat příliš často, je pro vás Parkside skvělou volbou. V případě vadného kusu jistě oceníte možnost bezproblémového vrácení do 90 dnů nebo stejně tak bezproblémovou reklamaci do tří let.
  • Pokud však potřebujete výkonné nářadí, na které se chcete spolehnout, vybírejte raději z profesionálního nářadí od osvědčených výrobců.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Už několik dní řeším reklamaci na aku pilu a stále se mi pořádně nikdo neozval a není kam zavolat. Zrovna teď když jí docela dost potřebuju tak budu čekat až se někdo uráčí se mnou komunikovat

Tomáš Pokorný

ještě jsem se nesetkal v životě s takovýmíto šmejdy,cca před týdnem jsem si objednal 4 ks ruční svítilny a správně nefunguje ani jedna.Mohli byste mi to normálně vysvětlit?

Jiří Hanzlík

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.