Menu

3 nejoblíbenější držáky na mobil do auta v roce 2024

3 nejoblíbenější držáky na mobil do auta v roce 2024

Využíváte GPS na mobilním telefonu? V tom případě se neobejdete bez spolehlivého držáku na mobil do auta. Díky němu bude váš chytrý telefon na dosah ruky, ale zároveň nebude překážet či padat. Ty nejlepší držáky mají navíc další zajímavé funkce – jaké to jsou a které držáky jsou mezi uživateli nejoblíbenější?

Jak vybrat držák na mobil do auta

Vybrat správný držák na mobil do auta může být klíčovým rozhodnutím pro pohodlí a bezpečnost během jízdy. Na trhu najdeme hned několik typů držáků, mezi nimiž dominují magnetické a kombinované varianty s bezdrátovým nabíjením. Klasické držáky s manuálním uchycením postupně ustupují modernějším řešením, jako jsou držáky s senzorem nebo magnetickým mechanismem.

Při výběru je klíčové zvážit účel, pro který bude držák využíván – zda převážně pro hovory nebo navigaci. Důležitým faktorem je také univerzálnost držáku a jeho materiál. V neposlední řadě je dobré zkoumat způsob uchycení a manipulace, aby byla zajištěna stabilní fixace mobilu a pohodlná obsluha i během jízdy.

Při výběru magnetického držáku je nutné dbát na sílu magnetu, aby byl mobil spolehlivě uchycen a předešlo se nečekaným pádům. Díky pečlivému zvážení těchto faktorů si můžete být jisti, že váš držák na mobil do auta bude dokonalým společníkem na cestách.

3 nejlepší držáky mobilu do auta

iOttie Easy One Touch 5 Dash & Windshield Mount

iOttie Easy One Touch 5 Air Vent Mount je všestranný a pohodlný držák na palubní desku nebo čelní sklo. Je navržen tak, aby dobře udržel i ty největší modely telefonů. S teleskopickým ramenem, které lze prodloužit o dalších 38 mm, a možností otáčení o 225 stupňů získávají řidiči optimální přizpůsobení polohy svého smartphonu.

Držák má výškový rozsah od 12,7 cm do 20,3 cm a nastavitelným úhlem natočení, na šířku pak pojme telefony od 5,4 do 9,2 centimetrů. Díky silné přísavce se pevně uchytí na čelní sklo či palubní desku a samotný telefon pak snadno upevníte i během jízdy díky patentovanému systému Easy One Touch pomocí jedné ruky.

Fixed FIXMCLI-BK

Fixed FIXMCLI-BK je magnetický držák původně navržený přímo na míru modelu Apple iPhone 12, nicméně poradí si i s dalšími kompatibilními telefony. Díky funkci MagSafe udrží zařízení bezpečně na místě, a zároveň ho během jízdy nabije. S integrovanými magnety pro MagSafe telefon připevníte jedním dotykem.

Upevňuje se pomocí pevných “kleští” do ventilační mřížky. Je kompatibilní také s kryty a pouzdry, které technologii MagSafe podporují. Chcete-li docílit maximální rychlosti nabíjení iPhonu, je potřeba si dokoupit adaptér s vyšším výkonem (ideálně 10 W, držák disponuje 7,5 W).

Swissten S-GRIP W2-HK3

SWISSTEN S-GRIP W2-HK3 je dalším držákem s bezdrátovým nabíjením. Vyznačuje se vyšším výkonem, tedy i rychlejším nabitím telefonu, pevnou přísavkou pro stabilní uchycení na sklo čelního okna nebo palubní desku i automatickým “uzamčením” pro ještě bezpečnější upevnění mobilu. Tento zámek se po jednoduchém stisku tlačítka ihned uvolní.

Teleskopický krk s dvěma klouby vám umožní nastavit optimální pozici smartphonu, aby byl vždy dostupný a v komfortní vzdálenosti. Tento držák má navíc reprezentativní balení v blistru Swissten, takže může být i praktickým dárkem!

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.