Menu

5 nejoblíbenějších her na herní konzole Xbox a PlayStation 5

5 nejoblíbenějších her na herní konzole Xbox a PlayStation 5

Byl i u vás pomyslným zlatým hřebem štědrovečerního večera dárek v podobě herní konzole? Pokud ano, jistě hledáte ty nejlepší hry, kterými zabavit děti i dospělé. Vybrali jsme pro vás pět nejoblíbenějších her podle recenzí, inspirujte se!

EA Sports FC 24

Fotbalový simulátor byl vytvořen společnostmi EA Vancouver a EA Romania a vydán pod hlavičkou společností EA Sports. A to konkrétně v roce 2023. Zahrát si zájemci mohou na platformách PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch.

Recenze v době vydání hlásily, že novinka tentokrát nepřináší žádné převratné inovace, ale jedná se zkrátka o „starý dobrý“ fotbal, jak ho známe. Což nemusí být nutně na škodu. Jde o klasickou FIFU s prověřenou hratelností.

Hra je velmi dynamická a plynulá a hráč tak získává větší kontrolu nad fotbalisty a možnost přesněji přihrávat. Do hry je také začleněna umělá inteligence, nepředvídatelnost ale podle některých ohlasů spíše výsledku škodí. Přesto se jedná o vydařený herní počin.

1 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

NHL 24

I za vývojem této hry stojí EA Vancouver a vydání měla na starost společnost EA Sports. A také v případě dalšího sportovního „kousku“ se jedná o počin z roku 2023. Hra je podporována na platformách PS5 a Xbox Series X|S a hráči se na nich mohou dokonce propojit a zahrát si proti sobě.

Nové herní prvky zaručují vysoce autentický herní zážitek. Patří sem tak mimo jiné systém vyčerpání, realistické napadání tělem, možnost úplné kontroly nad fintami nebo přidaná tlačítka a vizuální prvky pro přihrávky.

Právě realismus je hlavním kladem celé hry a stojí na něm i doporučení recenzentů, kteří lákali ke koupi další fanoušky. Tvůrci by však ještě do budoucna měli v tomto ohledu zapracovat na hráčích, kteří si moc podobní nejsou.

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Minecraft

Jméno Minecraft se na herní scéně poprvé objevilo už v roce 2009. A jednoznačně se nehodlá dát na ústup. Za vývojem této hry stojí švédská společnost Mojang Studios s v čele s vývojářem Markusem Perssonem. Zahrajete si ji na různých platformách včetně Xboxu a PlayStationu.

Tento herní počin je typický svou jednoduchou grafikou, která je založena na všudypřítomném tvaru krychle. Odehrává se v otevřeném světě, který hráčům dává možnost neomezeného pohybu a maximální svobodu ve vykonávání jednotlivých činností. Jde tedy o hru tzv. sandbox typu.

Jednoduchou mechaniku si oblíbili hráči napříč světem bez rozdílu věku. Mimo absolutní volnosti tvoří úspěch Minecraftu i socializační prvek. Důležitým pilířem je komunita, jelikož hráči si mezi sebou své výtvory z virtuálního světa porovnávají.

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Forza Motorsport

Pod názvem Forza Motorsport se skrývá série závodních videoher pro konzole Xbox a Microsoft Windows vydaná společností Xbox Game Studios. První díl si tak fanoušci rychlých kol mohli užít už v roce 2005.

Posledním přírůstkem do k dnešnímu dni již třináctidílné „rodiny“ je Forza Motorsport z roku 2023. Podle recenzentů se po arkádové odbočce Forza Horizon stala vítaným návratem ke kořenům.

Hra obsahuje celou řadu efektů, jako je ray-tracing (simulace fyzikálního chování světla) na trati v reálném čase, opotřebení pneumatik, dynamická změny denní doba nebo změny kolizního modelu s lépe definovaným poškozením. Na autech se tak projevuje i odlupování barvy a nánosy nečistot.

1 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Marvel’s Spider-Man 2

Akční adventura v hlavní roli se slavným pavoučím mužem se hráčům poprvé dostala do rukou v roce 2023. Vyvinuta byla společností Insomniac Games a vydaná společností Sony Interactive Entertainment.

V ústředním příběhu se ocitáme v New Yorku, který sužuje padouch Venom. Tentokrát ale epická dobrodružství budete moci okusit v kůži hned dvou hrdinů. Každý hráč si může vybrat mezi Peterem Parkerem a Milesem Moralesem.

Už původní adventura Marvel’s Spider-Man z roku 2018 se zařadila mezi nejlepší komiksové hry a exkluzivity konzole PlayStation zároveň. A druhý díl tuto pověst jen potvrdil. Komunita PlayStationu mu přisoudila v žebříčku roku 2023 body v hned několika kategoriích.

1 600 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.