Menu

Nejrychlejší nabíjení na českém trhu? Infinix Zero Ultra

Nejrychlejší nabíjení na českém trhu? Infinix Zero Ultra

Dlouhodobě se zaměřujeme mimo jiné spotřebiče a elektroniku důsledně také na testování mobilních telefonů. Společnost Infinix není v českých končinách zrovna známá, nemá tedy zatím ani dobré, ale ani špatné renomé. Jedná se na našem trhu o nováčka, který o svou pozici usiluje zejména s modelem Infinix Zero Ultra.

Ten mimo jiných až překvapivě dobrých parametrů s ohledem na cenovou relaci (což mívaly čínské telefony dříve společné) nabízí nejrychlejší nabíjení v ČR. Bylo tedy nasnadě telefon získat a zjistit, jakým tempem dovede baterii doplňovat ve skutečnosti.

Musím říct, že jedna věc je vidět 180 W a nějaké ty jednotky minut na papíře, druhá je pochopit onen přínos v kontextu reálného života. Infinix Zero Ultra doplnil v průběhu testu baterii z 0 na 25 % za méně než 2 minuty, na 50 % se dostal pod 6 minut, na 80 % za necelých 14 minut a do plna mu to pak trvalo jen další 4 minuty. Co to ale v praxi znamená? Zjednodušeně s takto rychlým nabíjením získáte jistou formu energetické nezávislosti.

Jistě jste už zažili ranní probuzení poměrně hodně po budíčku. Je třeba tedy rychle vstát, obléci si první věc po cestě ke kartáčku a vypadnout z domu, aby šéfová v práci nepřišla s dobrým nápadem na krácení odměn za pozdní příchody. Murphyho zákon ovšem říká, že když se může pokazit jedno, pokazí se toho víc. Ano, vstáváte a zjišťujete, že jste si telefon zapomněli večer dát na nabíječku. Neřešitelný problém který vás bude stát další nervy. A nebo je to trochu jinak?

Procenta baterie Potřebný čas Čas na 10 %
50 % 5:22 min Nezjištěno
60 % 7:46 min 2:24 min
70 % 10:13 min 2:27 min
80 % 13:13 min 3:00 min
90 % 15:42 min 2:29 min
100 % 18:34 min 2:52 min

 

Po trase k zubnímu kartáčku prostě telefon jen připíchnete na jeho 180W nabíječku. Poté máte 2 minuty na oblečení, minutu na cestu do koupelny, 2 minuty na mytí zubů a 3 minuty na to zjistit, kde jste zase nechali brýle. Protože není nazbyt, do procesu pobíhání po bytě zahrnete i obouvání bot, to také nějakou tu minutu zabere. Ti nejrychlejší z nás dovedou takto vyrazit z postele na ulici asi během 10 minut, za tu dobu ale Infinix Zero Ultra doplní krásných 70 % baterky a vy máte o starost méně.

Je tedy rychlé nabíjení zásadní pro zvýšení životního komfortu? Za mě jednoznačně ano. Aby mohl takovéto rychlosti výrobce dosáhnout, musel se věnovat dvěma kategoriím. První z nich přitom uzemní zlé jazyky. Baterie nedegradují rychlostí nabíjení, ale jejím zahříváním. Infinix do telefonu vsadil dvě baterie, přičemž každá má polovinu celkové kapacity. S vysokou rychlostí nabíjení se pojí ale také nezbytná vyšší kvalita akumulátorů. Při našem testu se telefon při nabíjení nezahříval o nic více, než konkurenční modely.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.