Menu

Nové AirPods Max 2. generace: Asi v roce 2024, dostat by měly USB-C a další vylepšení

Nové AirPods Max 2. generace: Asi v roce 2024, dostat by měly USB-C a další vylepšení

Pokud jste s nadějí vyhlíželi nové AirPods ještě před Vánocemi, budete zklamaní. Apple mění zažité pořádky a novinky se dočkáte až v příštím roce. Ale to nemění nic na faktu, že je třeba se chystané novince podívat na zoubek.

Zprávy o nadcházející druhé generaci AirPods Max nabízejí zajímavé pohledy na vylepšení, která by mohla posunout tato sluchátka ještě dál. Po téměř třech letech od představení první generace je na obzoru nová řada inovací, která má potenciál zlepšit uživatelský zážitek. Co tedy můžeme očekávat od AirPods Max 2?

Víc než jen nepřekonatelný zvuk! Jaké inovace nabízí nové AirPods?

Apple se vždy snažil posouvat hranice technologických možností a druhá generace AirPods Pro je vynikajícím příkladem tohoto úsilí. Se zvýšenou odolností proti prachu a novým USB-C konektorem pro nabíjení nejen AirPods, ale i dalších zařízení Apple, tyto sluchátka nabízejí víc než jen vynikající zvuk.

Ale přeci jen, pořád jsou to sluchátka, nadšence Applu tak bezesporu potěší, že bezztrátový zvuk s nízkou odezvou a Apple Vision Pro čipem přináší posluchačům kvalitu, detail a neuvěřitelnou reakční rychlost. To znamená poslech hudby, který překračuje běžné standardy.

USB-C konektor pro jednodušší nabíjení

Apple se již přizpůsobil trendu přechodu na USB-C a zdroje naznačují, že i AirPods Max druhé generace budou mít tento konektor namísto stávajícího Lightning rozhraní. Tento krok by usnadnil nabíjení a propojení se zařízeními, které již mají USB-C.

Bluetooth 5.3 pro stabilnější spojení

Aktuální verze AirPods Max využívá Bluetooth 5.0, avšak nová generace sluchátek by měla podporovat modernější Bluetooth 5.3. Tato aktualizace by měla přinést stabilnější spojení a zlepšenou energetickou efektivitu, což by mohlo vést k výraznějšímu vylepšení uživatelského zážitku.

Rozšíření barevné palety

Ale AirPods nejsou „pouze“ sluchátka. Jsou součástí životního stylu, image, společenského statusu. A o ten s nimi rozhodně nepřijdete. Aktuální AirPods Max jsou dostupné v několika barevných provedeních, ale druhá generace by měla přinést ještě širší výběr barev. Konkrétní odstíny zatím nejsou známy, avšak rozšíření palety barev by mohlo oslovit širší spektrum zákazníků.

Zatímco se můžeme těšit na tato vylepšení, existuje několik specifikací, které by se pravděpodobně neměly objevit ve druhé generaci AirPods Max. Zdroje naznačují, že se nejspíše nedočkáme U2 čipu pro lokalizaci sluchátek, nového ochranného pouzdra nebo čipu H2 pro adaptivní zvuk, který má své místo v AirPods Pro 2.

Tyto informace vycházejí z nepotvrzených zdrojů, ale Mark Gurman z agentury Bloomberg, známý pro své informace z prostředí Applu, je pramenem těchto zvěstí. Možná se však v průběhu času dočkáme dalších aktualizací nebo změn, a proto zůstáváme pozorní na veškeré další informace.

Funkce, které mění pravidla hry

S příchodem iOS 17 přicházejí i nové funkce pro AirPods Pro. Adaptivní zvuk, který dynamicky mění propustnost a aktivní potlačení hluku podle okolního prostředí, a funkce Detekce konverzací, která se automaticky přizpůsobuje hlasitosti a zaměřuje se na hlasy v bezprostřední blízkosti uživatele, to všechno vytváří zcela nový zážitek z hudby či čehokoli, co zrovna do sluchátek pouštíte.

Životní styl a eko-hledisko

Apple se nezaměřuje jen na vylepšení technologií, ale také na snižování svého ekologického dopadu. Materiály používané při výrobě AirPods Pro jsou recyklovatelné a neobsahují škodlivé látky. Tento ohled na udržitelnost a životní prostředí je nyní nedílnou součástí jejich filozofie a odlišuje je od nových značek, které se na trh tlačí z Asie.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.