Novinka od Lego: Stroj času z Návratu do budoucnosti | Arecenze
Menu

Novinka od Lego: Stroj času z Návratu do budoucnosti

Novinka od Lego: Stroj času z Návratu do budoucnosti

Chtěli byste potkat svoje rodiče jako puberťáky? Nebo byste raději svému mladšímu já předali sportovní almanach a zbohatli na sázkách? Zklamáni nebudete ani pokud se toužíte podívat na divoký západ. Nejen to, ale i mnoho dalších historických výprav můžete zažít díky nové stavebnici Lego DeLorean z Návratu do budoucnosti. Tu Lego představí na začátku dubna. V tomto článku se dozvíte, na co se můžete těšit a také pro koho je stavebnice určená. 

Legendárnímu filmovému autu nechybí svítící proudový kapacitátor, časový panel na přístrojové desce, ani dvojice pasažérů. V jednom modelu se skrývají tři varianty stroje času, jeho podobu můžete upravovat podle filmového dílu, který právě sledujete. 

První (základní) verze má speciální hromosvod a plutoniový pohon. Připomeneme si tak Martyho improvizovanou cestu do své časové linky. V druhém dílu došlo k zásadnímu vylepšení, i Lego model umožňuje upravení do do letového režimu, je také vybavené zařízením Mr. Fusion spalující domovní odpad. Ve třetím dílu byl přidán časový panel, který modelu z Lega samozřejmě také nechybí. 

Filmová trilogie Návrat do budoucnosti oživuje mnoho nostalgických vzpomínek, které vám tato stavebnice pomůže oživit. Jedná se o třetí stavebnici inspirovanou tímto kultovním počinem. Až tato je ale detailně propracovaná a kromě samotného stroje času obsahuje i Martyho hoverboard. Auto je v podobném měřítku jako ostatní Lego modely aut, výborně vám proto zapadne do výstavky. 

Stavebnice je určená pro dospělé stavitele, jistě ale můžete předat své nadšení i svým potomkům a do stavění je zapojit. Poskládat budete muset 1872 kostiček, těšit se ale můžete i na dvě minifigurky Martyho a Doktora Browna. Postavený model měří 12 cm na výšku, 19 cm na šířku a 35 cm do hloubky. 

Najít ho můžete pod označením #10300. K dostání bude od 1.4. za částku kolem 4500 Kč. 

Název Stroj času z Návratu do budoucnosti
Série Creator Expert
Kód #10300
Věkové určení 18+
Počet kostiček 1872
Počet figurek 2
Datum vydání 1.4.2022
Rozměry 12x19x35 cm
Orientační cena 4500 Kč

Stavebnice patří do série Creator Expert, která je určená pro dospělé. Když stavebnice poskládáte, perfektně se hodí na výstavku. Kromě modelů aut a motorek v ní najdete také mnoho světově významných staveb, modelů fotbalových stadionů a předmětů spojených s popkulturou. 

Můžete si doma postavit byty seriálových Přátel, dům McCallisterových, krásnou barevnou kytici, nebo hvězdné lodě ze Star Wars. Pokud jste fanoušci science, ale ne fiction, je pro vás ideální kolekce vědy a techniky, ve které najdete stavebnice raketoplánů, lunárního modulu, nebo třeba mezinárodní vesmírné stanice ISS.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.