Menu

Google odhalil Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro v novém videu: Stylovější, výkonnější a s lepšími fotoaparáty

Google odhalil Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro v novém videu: Stylovější, výkonnější a s lepšími fotoaparáty

Když už to vypadalo, že technologický trh nemá co nového nabídnout, Google přichází s překvapením. Informace o Pixelu 8 Pro již nějakou dobu hýbou veřejností, až nyní nám byl však představen jeho menší bratr, Pixel 8. Tento nový model přichází v novém promo videu Googlu ve stylovém odstínu „Rose“ s matným kovovým rámem a výrazným modulem fotoaparátu. Designovým zaměřením signalizuje Google, že se hodlá ubírat směrem k elegantnějšímu vzhledu.

Ale to není vše. Google chce zaujmout i technologickými inovacemi. Slogan „Pixel je teď ještě silnější a užitečnější“ napovídá, že firma nechce, aby byl Pixel vnímán pouze jako jeden ze zajímavých telefonů, ale jako něco specifického, co se stane součástí každého dne. Míří proto se svými prohlášeními vysoko: chce, aby Pixel byl vaším společníkem na cestách, asistentem v kanceláři, ale i osobním fotografem.

https://www.youtube.com/watch?v=u_uap-98Knw

V oblasti fotografie Google láká na „nejpokročilejší fotoaparáty, jaké byly kdy v Pixelu použity“. Díky integraci s Google AI by nový Pixel mohl přinést nové standardy v mobilní fotografii. Funkce jako Magic Eraser a Photo Unblur naznačují, že se nám v blízké budoucnosti mohou naskytnout dosud nedostupné možnosti. Obě funkce jsou sice již v celé řadě telefonů k dispozici, na konferenci Google IO však byly představeny jejich integrace z pohledu Googlu a znamenají velký krok vpřed.

 

Google nám ale připravil ještě jedno překvapení. Společnost představila také Pixel Watch 2, což jasně ukazuje, že se hodlá etablovat i na trhu chytrých hodinek. V tomto segmentu však zatím Google nezaznamenal spíše vůbec žádný úspěch, protože jeho dosavadní hodinky byly horší než vše, co nabízela konkurence ve stejné cenové hladině. Snad tedy technologický gigant do vývoje investoval větší částky než v minulosti.

 

Předobjednávky obou modelů Pixelu odstartují v USA 4. října.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.