Menu

Mobilní rekord: OnePlus představí tento týden displej s jasem 3 000 nitů

Mobilní rekord: OnePlus představí tento týden displej s jasem 3 000 nitů

Telefony čínské značky OnePlus u nás zatím nepatří mezi ty nejpopulárnější, to se však může velmi brzy změnit. OnePlus totiž začíná být synonymem pro technologický pokrok a jedinečné vlastnosti. Důkazem bude podle všeho i novinka, kterou se v nejbližších dnech chystá společnost představit.

OnePlus: je na čase se seznámit

Společnost OnePlus byla založena v roce 2013 v čínské metropoli Šen-Čen a od té doby si dokázala vybudovat velmi dobré jméno jakožto výrobce mobilních telefonů a další drobné elektroniky jako jsou sluchátka. OnePlus představil nedávno i první tablet a jméno značky nesou i chytré hodinky.

Telefony OnePlus jsou oblíbené mimo jiné i díky tomu, že využívají operační systém Android s nástavbou známou jako OxygenOS. Ta si své uživatele získává jak vzhledem, tak dokonalou optimalizací a příjemným používáním. Novinka, kterou se OnePlus chystá představit, ale nesouvisí se softwarovou výbavou. Tentokrát půjde o displej.

Proč je displej tak důležitý a na co se při jeho výběru zapomíná

Většina zákazníků se při výběru mobilního telefonu soustředí na jeho výkon daný kombinací procesoru a operační paměti, na fyzickou paměť, případně operační systém a jeho verzi. Jsou to jistě důležité parametry, ale telefon má i jiné důležité vlastnosti. Neprávem opomíjený je často displej.

Ne snad, že by se lidé nezajímali o jeho rozlišení, zapomínají však na další parametry. Jedním z nich je maximální jas displeje. Ten hraje větší roli, než si většina lidí uvědomuje. Fakt, že OnePlus představí mobilní telefon s nejjasnějším displejem vůbec, je proto skutečně důležitý.

Displej představuje tu část mobilního telefonu, skrze níž s přístrojem komunikujeme. To samo o sobě definuje jeho důležitost. Jakou roli hraje jeho maximální jas? Bez větší nadsázky lze říct, že zásadní. Pokud jste někdy stáli s telefonem na prudkém slunci a marně se snažili přečíst to, co je na displeji, dokonale chápete, proč je jas displeje důležitý.

Čím je displej jasnější, tím lepší je jeho čitelnost na slunci (naopak, pro noční čtení je důležité, aby šel jas ztlumit). Pokud se začnete o jas displeje telefonu zajímat více, zjistíte, že se udává v jednotkách, které se nazývají „nity“. Setkat se lze i s jednotkou cd/m2, tedy kandela na metr čtvereční. Číselně jsou však obě tyto jednotky totožné, jde jen o pojmenování. Tolik k teorii a nyní je na čase se seznámit se zmíněnou novinkou.

 

Nový OnePlus 12 bude lámat rekordy

Pokud je vysoký jas displeje tak důležitý, jak jsou na tom současné telefony? Zatímco Samsung Galaxy S23 Ultra nabídne jas na úrovni 1 750 nitů, iPhone 14 Pro Max končí na hodnotě 2 000 nitů. Potom je zde Google Pixel 8 Pro s impozantními 2 400 nity. Všem ale z první pozice mává telefon Oppo Find X6 Pro (Oppo je mateřskou společností OnePlus), který „umí“ 2 500 nitů.

V nedávné době se však objevilo několik informací naznačujících, že nový model OnePlus převezme vedoucí roli a jako první dosáhne jasu displeje 3 000 nitů. Na čínské sociální síty Weibo tuto informaci rozšířil prominentní insider s přezdívkou, kterou lze do angličtiny přeložit jako „Digital Chat Station“. Podle jeho tvrzení by měl mít nový telefon od OnePlus 2K displej od čínského výrobce BOE, jehož hlavní výhodou by mělo mít zmíněných 3 000 nitů, což je skutečně jedinečná hodnota.

V anglicky mluvícím světě tuto informaci na svém Twitteru (nově sociální síti X) potvrdil další známý leaker s přezdívkou Ice Universe. S informací nyní pracují i prominentní weby jako GSMArena. Pokud se informace potvrdí a nový telefon OnePlus skutečně překoná „magickou hranici“ 3000 nitů, bude to o důvod víc začít se o tuto značku více zajímat.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.