Menu

Otestován displej Samsungu Galaxy S24 Ultra: Brutální odolnost může rozpoutat revoluci

Otestován displej Samsungu Galaxy S24 Ultra: Brutální odolnost může rozpoutat revoluci

Rok 2024 začal pro značku Samsung ve znamení příchod nového Samsungu Galaxy S24 Ultra. Samsung vydává tento model s vylepšeným displejem, který by měl zajistit co možná nejvyšší odolnost telefonu. V souvislosti s příchodem tohoto modelu tak nezbývá, než se ptát, jak odolný vlastně telefon je a zda se budou od Samsungu inspirovat i další výrobci. Druhá otázka je stále ve hvězdách. Na tu první si ale dnes odpovíme společně.

V čem je Samsung Galaxy S24 Ultra tak výjimečný?

Jako první je třeba zmínit, že pro konstrukci tohoto telefonu byl mimo jiné použitý i titan, který se řadí mezi poměrně drahé kovy. Jako kov se využívá primárně pro výrobu implantátů, vesmírného vybavení nebo invalidních vozíků. S volbou titanu jako kovu pro výrobu telefonů přišla nejdříve značka Apple, a tak na sebe Samsung nenechal dlouho čekat, a i oni zařadili titan mezi jeden z kovů, které na jeho nejnovějším modelu Galaxy S24 Ultra najdete.

Zaručí nové sklo větší odolnost displeje?

Další novinkou, na kterou se při koupi nového modelu značky Samsung můžete těšit, je nový propracovanější displej. Sklo Gorilla Glass Armor na novém Samsungu by mělo být výrazně odolnější než starší Gorilla Glass Victus 2, které bylo standardem starších modelů této značky. Firma tvrdí, že nové sklo by mělo oproti tomu původnímu až o 75 % více tlumit nepříjemné odlesky. Toto využijí především uživatelé, kteří potřebují zvýšenou čitelnost při denním světle a normální telefony jsou pro ně z tohoto důvodu nedostatečné.

Zároveň by mělo být sklo také odolnější proti škrábancům, a tak může být telefon více vhodný pro osoby, které mají na telefony vyšší nároky a potřebují se na něj spolehnout i v náročnějším prostředí. Sklo by totiž, dle výrobce, mělo být až 4x více odolné proti škrábancům než jiná skla.

To potvrdily testy na YouTube kanálu Jerry Rig Everything. Zatímco telefony s Gorilla Glass Victus 2 obdrží standardně hlubší vrypy už při testech rydla s tvrdostí 7 dle Mohsovy stupnice tvrdosti, nové sklo Gorilla Glass Armor odolává podstatně lépe. Škrábance jsou sice viditelné, ale jsou výrazně menší.

Samsung Galaxy S24 Ultra – test odolnosti skla

Samsung Galaxy S23 Ultra – test odolnosti skla

Vyplatí se pořízení Samsungu Galaxy S24 Ultra?

Pokud jsou vám výše zmíněné novinky, které Samsung vložil do nového modelu, sympatické, tak jistě není důvod, proč při pořízení nového telefonu nejít zrovna tímto směrem. Samsung Galaxy S24 Ultra je velmi odolný telefon pro náročné uživatele, kteří chtějí od svého telefonu jednoduše více.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.