Menu

Parkside komunita 2023: Tipy, triky a rady od zkušených uživatelů nářadí z Lidlu

Parkside komunita 2023: Tipy, triky a rady od zkušených uživatelů nářadí z Lidlu

Nářadí Parkside má nejen v tuzemsku početnou fanouškovskou základnu. Jak jsme zjistili v naší malé studii, kterou si můžete přečíst zde, je značka Parkside oblíbená také v Německu, Nizozemsku a Polsku. Z toho důvodu můžete v on-line prostoru najít mnoho českých i zahraničních skupin sdružující uživatele nářadí z Lidlu. Kde může český kutil najít cenné rady a tipy?

Facebookové skupiny a profily Parkside

Na Facebooku naleznete mnoho skupin sdružující nadšence do nářadí Parkside. Není asi žádným překvapením, že nejpočetnější facebookové skupiny kutilů nalezneme v České republice a na sousedním Slovensku. Ty největší z nich mají i desítky tisíc členů. Jejich cílem je především sdělování zkušeností s nářadím a v menší míře možnost prodeje a koupě použitých kousků. Zde je přehled pěti nejpočetnějších českých a slovenských skupin:

Hlavní informace o těchto skupinách (ke dni 10.12.2023) shrnuje tabulka:

Název skupiny Stav Viditelnost  Rok založení Počet členů Počet příspěvků za poslední měsíc Nárůst členů za poslední týden
Lidl – Parkside, Powerfix, Florabest, Silvercrest. Rady, zkušenosti,recenze Veřejná Viditelná 2018 72 935 250 +533
Parkside-Lidl Bazár / Diskusné fórum / SK&CZ Veřejná Viditelná 2022 35 935 301 +344
Parkside SK/CZ bazár Veřejná Viditelná 2021 30 203 41 +83
Nářadí Parkside, Powerfix, prostě lidl? Veřejná Viditelná 2020 10 034 59 Neuvedeno
PARKSIDE BAZAR Soukromá Viditelná 2023 4 330 24 Neuvedeno

Největší česká facebooková skupina

Největší česká facebooková skupina je „Lidl – Parkside, Powerfix, Florabest, Silvercrest. Rady, zkušenosti,recenze“ čítá bezmála 73 tisíc členů. Členové této skupiny jsou velmi aktivní a každý den přidávají nové komentáře. Skupinu založil před pěti lety kutil Jarda s cílem sdělovat své nadšení z nářadí Parkside dalším hobby řemeslníkům.

Jarda v profilu skupiny uvádí: „Skupina je určena pro nadšence, kteří chtějí konstruktivně diskutovat, poskytovat rady a zkušenosti (i negativní) a samozřejmě se i ptát na cokoliv z této oblasti.“ Příspěvky ve skupině mají charakter:

  • Sdílení zkušeností s konkrétními modely značky Parkside
  • Včasného upozornění na zajímavé slevy na e-shopu Lidlu
  • Rad, jak vyřešit konstrukční mouchy a jiné závady některého nářadí
  • Stručných uživatelských recenzí
  • Prodeje použitého nářadí Parkside
  • Poptávek náhradních dílů a jejich prodej
  • Tipů ohledně údržby a příslušenství

Velkou výhodou pro začínající kutily je možnost se ve skupině zeptat zkušenějších uživatelů na radu. Může se jednat například o doporučení konkrétního modelu nebo srovnání několika alternativ. Dne 6. prosince se jeden z členů skupiny ptá: „Ahoj. Přemýšlím o koupi Aku kladiva. Jaký je rozdíl mezi PABH 20-Li D4 a C3?“ Pod příspěvkem se záhy rozpoutala vášnivá diskuse o kvalitě tohoto a podobných modelů, jejíž výsledkem bylo 75 komentářů.

Ve skupině získáte také cenné zkušenosti ohledně reklamací porouchaného nářadí. Uživatelé na dotaz jednoho člena sdíleli zkušenosti s délkou reklamace a rychlostí vrácení peněz. Podle většiny trvalo vyřízení reklamace 14 – 30 dní. Nejčastěji se reklamace vyřídila vrácením peněz a to do tří dnů. Jeden z uživatelů doporučuje kontrolovat v průběhu reklamačního procesu spamovou poštu, kam podle všeho mohou spadnout e-maily ze servisního střediska Parkside.

Zaujala nás také prosba o radu ohledně vypínající se aku řetězové pily Parkside PKSA 40-Li, kterou má uživatel teprve 4 měsíce. Uživatel obdržel do druhého dne hned několik možných příčin, včetně Smart baterií s nastaveným nízkým proudovým limitem a moc napnutého řetězu. Jeden z kutilů doporučil reklamaci.

Do skupiny jsem zkusila přidat příspěvek, abych zjistila, jak rychle budou členové reagovat a kolik dostanu odpovědí. Předmětem příspěvku byl dotaz na aku vrtačku Parkside Performance PSBSAP 20 Li B2. Jestli je to spolehlivý kus, jaké jsou alternativy a jestli se vyplatí přikoupit Smart aku.

Příspěvek byl schválen editorem do druhého dne a během 24 hodin jsem obdržela 64 komentářů a další v průběhu psaní článku přibývaly. Pod příspěvkem se doslova strhla diskuze, která generace této příklepové vrtačky je lepší. Členové skupiny uvedli své zkušenosti s vrtačkou a nabídli jako alternativu generaci B3, které je podle nich spolehlivější.

Největší česko-slovenské diskusní fórum

Druhou nejpočetnější skupinou je česko-slovenské diskusní fórum „Parkside-Lidl Bazár„. Většina diskutujících pochází ze Slovenska, takže informace o akcích nejsou v našich končinách relevantní. Nicméně, i tak zde najdete spoustu informací o tom, jak se osvědčilo konkrétní nářadí Parkside v praxi. Členové skupiny rovněž ochotně doporučí méně zkušeným „kolegům“ nejlepší model, nebo poradí v případě závady a dalších komplikací.

Oficiální Facebookový profil Parkside

Možná, že vás překvapí, že značka Parkside má také svůj oficiální český facebookový profil. „Parkside DIY Česká republika“ má aktuálně 64 000 sledujících a je hodnocena 4,4 hvězdičkami z 5. Profil nemá jen reklamní charakter. Jsou zde k dispozici různé videonávody pro kutily, soutěže, tipy a uživatelské komentáře s různými postřehy.

Videa a komentáře na Youtube

Facebook rozhodně není jediným zdrojem cenných rad a tipů. Pokud zabrouzdáte na Youtube, najdete mnoho uživatelských video recenzí produktů Parkside a jejich srovnání s alternativami. Recenze také sdružují komunitu příznivců Pakside, a proto se v komentářích pod videem dočtete o zkušenostech s produkty a další tipy.

Velmi propracované a objektivní recenze nejen nářadím Parkside nabízí například slovenský youtuber FOR WORK AND FUN, Na svém kontě má 108 tisíc odběratelů a skoro 400 videí. Youtuber hodnotí v praxi jednotlivé modely, jako v případě super výkonného aku rázového utahováku Parkside Performance PDSSAP 20-Li B3. Věnuje se ale také srovnávání dvou modelů – např. aku řetězové pily Parkside Performance PPKSA 40-Li A1 vs Parkside PKSA 40 Li B2.

Závěr

Pokud potřebuje poradit s výběrem nářadí Parkside, nebo si nevíte rady s poruchou stroje a reklamací, navštivte některou z facebookových skupin sdružující uživatele Parkside. Největší skupinou s velmi aktivními členy je „Lidl – Parkside, Powerfix, Florabest, Silvercrest. Rady, zkušenosti,recenze„. Zkušenosti s funkčností nářadí Parkside a další tipy, může rovněž čerpat z uživatelských videorecenzí na Youtube. Doporučujeme kanál „FOR WORK AND FUN„.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.