Parkside baterie – používá značka českých kutilů uvnitř akumulátorů kvalitní bateriové články? | Arecenze
Menu

Parkside baterie – používá značka českých kutilů uvnitř akumulátorů kvalitní bateriové články?

Parkside baterie – používá značka českých kutilů uvnitř akumulátorů kvalitní bateriové články?
Zdroj: Parkside

Značka Parkside je exkluzivní značka, pod kterým nabízí řetězec Lidl domácí a zahradní nářadí pro kutily i méně náročné profesionály, a to za velmi příznivé ceny. Řada produktů s touto značkou využívá napájení z akumulátoru. Ty mají potom na výkon daného nářadí a také jeho životnost podstatný vliv. Řada lidí se proto správně ptá: jak kvalitní jsou akumulátory Parkside, respektive: jak kvalitní bateriové články tyto akumulátory využívají?

Parkside žádné akumulátory nevyrábí

Jak již bylo zmíněno, značka Parkside je spojena čistě s řetězcem Lidl. Neznamená to však, že by nářadí prodávané pod touto značkou Lidl sám vyráběl. Produkty Parkside vznikají způsobem, který se nazývá jako OEM. V angličtině tato značka značí zkratku Original Equipment Manufacturer. To v reálu znamená, že jednotlivé díly nářadí vyrábí různé firmy a finální produkt je pouze označen značkou Parkside.

Jinými slovy je tedy možné, že větší část z nářadí, které máte právě v ruce, pochází z dílen některého z výrobců, kteří disponují vlastní značkou aku nářadí. Produkty Parkside pak samozřejmě přebírají vlastnosti konstrukčních dílů, ze kterých jsou sestaveny. A platí to i pro akumulátory.

Zdroj: Parkside

Akumulátory Parkside

Parkside prodává akumulátory pro své nářadí v různých variantách. V zásadě se jedná ale o dvě produktové řady označované jako X12V a X20V. Jednotlivé produkty se potom liší kapacitou, životností, nebo schopností fungovat v kombinaci s chytrou mobilní aplikací Parkside. To hlavní jsou ale bateriové články, ze kterých se akumulátory skládají.

Recenzenti, kteří se rozhodli některý z akumulátorů Parkside rozebrat, zjistili, že základem jsou Li-ion články s kapacitou 2 000 mAh. A to sice v množství, které odpovídá danému akumulátoru. Firma Parkside na svých stránkách představuje důsledný proces výběrů článků a jejich testování pro zajištění maximálního výkonu i bezpečného a spolehlivého používání.

Nezávislé testy (Zdroj), že se jedná o články kvalitní, které mají své nabíjecí i vybíjecí charakteristiky takové, že skutečně umožňují předání výkonu danému nářadí. Problémy testeři pozorovali až při velmi vysokých vybíjecích proudech – na úrovni třiceti ampér. Akumulátory Parkside také využívají technologii známou jako cell-balancing, díky které je minimalizován efekt nerovnoměrného vybíjení jednotlivých článků a tím je zabráněno její rychlé degradaci.

O tom, jak kvalitní bateriové články, a tedy i zkompletované akumulátory vlastně jsou, hovoří nejlépe recenze uživatelů. To se prakticky u všech akumulátorů pohybuje ve velmi vysokých číslech. I ty „nejhůře“ hodnocené akumulátory mají hodnocení přes 4,5 bodů z 5.

TIP: Kvalita použitých akumulátorů se může mezi produktovými řadami měnit v závislosti na dodavateli.

Hodnocení uživatelů

Jak již bylo zmíněno, hodnocení jsou obecně velmi dobrá. Ty nejčastěji hodnocené akumulátory mají i přes 2 000 hodnocení. Týká se to například 4Ah akumulátoru PAP 20 B3 z řady X20V. Plných 2 138 zákazníků jej hodnotí průměrnou známkou 4,9 bodů z 5 a 98 % z nich by akumulátor doporučilo jiným lidem. Celkem 1 920 zákazníků ohodnotilo tento produkt maximálním počtem bodů, kladně je hodnocena výdrž, životnost, i bezproblémová kompatibilita s nářadím Parkside.

Často je zmiňována také příznivá cena, respektive výborný poměr cena/ výkon. Ojedinělá negativní hodnocení zmiňují nemožnost nabíjení po pouhých třech cyklech, nebo velmi rychlé vybíjení baterie.

Závěr

Z rešerše hodnocení i testů vlastních článků jasně plyne, že akumulátory Parkside jsou kvalitní a v naprosté většině splňují očekávání zákazníků. Je to v souladu s tím, že dostatečně kvalitní jsou samotné bateriové články, ze kterých se akumulátory Parkside skládají.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,rád bych věděl co znamenají u výrobků Parkside označení A1,B2, C3, atd. Děkuji.

Pavel Čepička

Dobrý den,

písmeno označuje generaci produktu, číslo pak jeho revizi v rámci dané generace. Mezigeneračně se produkty občas trochu liší, mezi jednotlivými revizemi už spíše nikoliv.

Jakub Gulec, redaktor

Musí se baterie každý měsíc dobíjet?

Dobrý den,

Li-ion baterie je skutečně pro zachování co nejlepší životnost čas od času nabít. Technologie sice nemá paměťový efekt, ale i tak ji nedělá dobře dlouhodobé vybití a uskladnění.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.