Menu

Parkside nebo Parkside Performance: Jaký je rozdíl mezi nářadím z Lidlu

Parkside nebo Parkside Performance: Jaký je rozdíl mezi nářadím z Lidlu
Zdroj fotek: Lidl, Fotokoláž: Arecenze

Privátní značka Lidlu Parkside nabází kromě své základní řady také nástroje z řady “Performance”. Ty jsou na první pohled o něco dražší, co ale stojí za vyšší cenou? A jaké jsou hlavní rozdíly mezi nářadím Parkside a Parkside Performance?

“Základní” Parkside vs. Parkside Performance

Každá z těchto řad nářadí má své parametry a prvky, podle kterých je od sebe lze snadno rozeznat. Tím prvním poznávacím znakem je barva samotných nástrojů. Zatímco Parkside produkty se vyznačují typicky tmavě zelenou barvou s černými doplňky, Parkside Performance zahrnuje černou, šedou a červenou barvu.

Nářadí ze série Performace na první pohled působí bytelněji, má vyšší výkon, lepší funkce a celkově nabízí více. S tím samozřejmě souvisí i cena.

Jinými slovy by se dalo říct, že každá z těchto řad Parkside má jinou cílovou skupinu. Zatímco s nářadím Parkside si vystačí i méně náročný domácí kutil a slouží výhradně k hobby použití, řadu Performance už ocení i náročnější uživatelé a je vhodná k poloprofesionálnímu použití.

Hlavní rozdíly

 • zbarvení nástrojů
 • výkon
 • kvalita zpracování
 • cena
 • typ motoru
 • délka záruky

Výhody nářadí z řady Parkside Performance

Delší záruka

Lidl nabízí prodlouženou záruku ke všem výrobkům značky Parkside. Rozdíl je však v její délce. Při nákupu klasiky od Parkside získáte záruku na 3 roky, u Parkside Performance je to obvykle 5 let. Jedná se o skvělý benefit, který zároveň zaručuje kvalitu.

Kvalitnější zpracování

Delší záruku může značka nabízet jen díky špičkovému zpracování. A to se neobejde bez kvalitních součástek. Použité materiály se u obou řad liší. U některých modelů Parkside narazíme na měkčí plasty na místech, kde bychom raději viděli něco odolnějšího.

Parkside Performance má na všechny součásti vyšší nároky. Od toho se také odvíjí kvalita nástrojů a jejich životnost.

Brushless elektromotor

Další výhodou vyšší řady je vylepšený elektromotor. Jedná se o takzvaný “Brushless”, tedy bezkartáčový či bezuhlíkový motor. Jeho využití má mnoho výhod – doba provozu na jedno nabití je výrazně delší a akumulátorové nářadí dosahuje vyššího výkonu než obvykle.

Více výkonu i funkcí

Díky použití účinnějšího motoru i lepších součástek je nářadí Parkside Performance obecně výkonnější. Součástí balení bývá i více příslušenství a nástroje se mohou pyšnit zajímavými funkcemi, než je tomu u základní řady Parkside.

Nabídka nářadí Parkside Performance

Repertoár značky Parkside je opravdu široký a najdeme v něm stovky nářadí do dílny, zahrady i domácnosti. U řady Performance je výběr trochu menší, nicméně stále zahrnuje více než 500 jednotlivých modelů z různých kategorií:

 • Aku nářadí,
 • vrtačky a šroubováky,
 • pily řetězové, přímočaré, okružní i ocasky,
 • brusky,
 • rázové utahováky,
 • svářečky,
 • sekačky na trávu,
 • čerpadla,
 • pracovní oděvy a mnoho dalšího.

Srovnání vybraných modelů

Pro lepší představu si srovnáme dva nejoblíbenější modely aku vrtaček s příklepem. Parkside Performance Aku příklepová vrtačka PSBSAP 20 Li B3 nabízí kromě vysokého výkonu také další funkce, například “Ready to Connect”, automatickou aretaci nebo zabudované LED pracovní osvětlení.

Naproti tomu Parkside PSBSA 20-Li C3 je skvělou vrtačkou za výhodnou cenu pro hobby využití. Liší se především v typu motoru, zbarvení přístroje a výkonu.

Parametr Vrtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li B3 Vrtačka Parkside PSBSA 20-Li C3
Vzhled
Orientační cena 2 000 Kč 1 000 Kč
Max. točivý moment 80 Nm 45 Nm
Max. otáčky naprázdno 2 000 min-1 1 650 min-1
LED světlo ano ano
Motor Brushless Klasický, s dvoustupňovou převodovkou
Funkce Ready to Connect Ano Ne
Hmotnost 1,64 kg 1,40 kg

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.