Menu

Proč má Parkside Performance typicky delší záruku?

Proč má Parkside Performance typicky delší záruku?
Zdroj: Lidl.cz

Značka Parkside nabízí prodlouženou záruku pro všechny své produkty. Ne pro všechny ale platí stejná “pravidla”. Zatímco u základní řady může zákazník čekat tříletou záruku, nářadí Parkside Performance zůstává v záruční lhůtě ještě déle. Proč tomu tak je, na co se vůbec tato záruka vztahuje a jak ji uplatnit?

Parkside jako privátní značka Lidlu

Zdroj: Lidl.cz

Parkside je privátní značka zavedená obchodním řetězcem Lidl, která nabízí širokou škálu nářadí a elektrických nástrojů pro dílnu, garáž i zahradu. Tato značka se rychle stala oblíbenou mezi zákazníky díky své kombinaci kvality a dostupnosti za konkurenceschopné ceny.

Produkty Parkside jsou navrženy s důrazem na praktičnost, spolehlivost a efektivitu, což je ideální volba pro domácí kutily, zahradníky či amatérské řemeslníky. Nabídka zahrnuje širokou škálu výrobků od vrtaček, brusek, pil až po zahradní nářadí či elektrické nůžky. Díky pravidelné obměně sortimentu si zákazníci mohou vybírat z nových a inovativních produktů, čímž Parkside zůstává relevantní a sleduje trendy v oblasti kutilství a zahradničení.

Parkside Performance – nářadí pro hobby i profesionální využití

Parkside Performance je edice nářadí, která vystupuje jako vyšší úroveň v sortimentu Parkside, vhodná jak pro nadšené domácí kutily, tak i pro profesionální použití. Oproti základní zelené řadě Parkside nabízí Performance série vylepšené vlastnosti a robustnější provedení, což zaručuje vyšší výkon a odolnost.

Produkty v této řadě jsou navrženy s ohledem na náročnější pracovní podmínky a častější používání, což je ideální pro ty, kteří hledají profesionální výkon za rozumnou cenu. Parkside Performance disponuje širokým sortimentem, zahrnujícím například výkonnější vrtačky, silnější brusky, či profesionální zahradní nářadí s vylepšenými funkcemi. Tato řada se vyznačuje také pokročilejším designem v typicky černé barvě s červenými detaily.

Co má Parkside Performance navíc?

  • vyšší výkon
  • kvalitnější zpracování celého nástroje
  • obvykle je součástí balení i příslušenství
  • vylepšený typ motoru
  • delší záruka

Záruka Parkside Performance

Jak jsme již nastínili v úvodu, Parkside si za kvalitou svého nářadí stojí a zákazníkům vždy nabízí prodlouženou záruku. U zelené řady jsou to celkem tři roky, u nářadí ze série Performance se dočkáme pětileté záruky.

Kromě samotné prodloužené záruky však Lidl nabízí i prodloužení zákonné lhůty na vrácení zboží. Bez udání důvodu můžete nářadí vrátit do 30 dnů od jeho zakoupení. Nezapomeňte ani na fakt, že objeví-li se závada do 12 měsíců od pořízení přístroje, je posuzována jako výrobní vada a zákazník má v tuto chvíli právo buďto na vrácení kupní ceny, případně na opravu.

I když je řada Parkside Performance kvalitnější, prodloužená záruka i další varianty na vrácení peněz se samozřejmě hodí – přece jen je nářadí montováno ze součástek od různých výrobců, objevují se tedy drobné montážní nedostatky.

Co záruka zahrnuje?

Stejně jako u jiného zboží, i u nářadí Parkside Performance se záruka vztahuje především na výrobní vady a závady vzniklé při běžném používání. Příkladem může být nefunkční motor, předčasné opotřebení ovládání a dalších komponentů. Záruka se nevztahuje na vady způsobené nevhodným zacházením s přístrojem, na úmyslné poškození nebo běžné opotřebení.

Uplatnění záruky

Pokud se při běžném používání vyskytne u přístroje jakýkoliv problém, který není zapříčiněn neopatrným zacházením, je možné záruku uplatnit. V tomto případě je nutné vyplnit reklamační formulář dostupný na webových stránkách Lidlu nebo třeba v mobilní aplikaci. S reklamací vám pomohou i na prodejnách.

Pro rychlejší vyřízení reklamace je vhodné k formuláři připojit také fotodokumentaci. Samozřejmě pokud to má nějaký význam – nefunguje-li na elektrickém nářadí motor, fotografie to samozřejmě nijak neprokážou.

Pozáruční servis

Investice do nářadí z řady Performance se vyplatí i z důvodu zdlouhavého pozáručního servisu. Dle recenzí uživatelů jsou opravy nářadí, které již není v záruce, někdy dokonce nemožné. Důvodem je v mnohých případech nedostupnost použitých součástí a dílů, které dodávají různí výrobci. Je-li takové zboží v záruce, prodejce obvykle vrací peníze.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.