Menu

Pokosová pila Parkside – co na ni říkají uživatelé v recenzích?

Pokosová pila Parkside – co na ni říkají uživatelé v recenzích?
Obrázek je ilustrační

Značka domácího a zahradního nářadí Parkside vytvořená exkluzivně pro řetězec Lidl, se již v našich dílnách a garážích dobře zabydlela. Také její nabídka už zdaleka nezahrnuje jen malé ruční nářadí, ale za rozumnou cenu nabízí i větší a sofistikovanější produkty. Jedním z nich je i kapovací a pokosová pila.

K čemu slouží pokosová pila

Elektrická pokosová pila má mnohostranné využití. Jejím hlavním úkolem je realizace úhlových řezů, což lze využít při řezání nejrůznějších prken a trámů, jednotlivých kusů podlahové krytiny nebo obložení zdí, stejně jako rámů na obrazy. A protože řezaným materiálem nemusí být jen dřevo, velmi často se pokosová pila používá například pro řezání trubek z plastu nebo z kovu. Pily tohoto typu existují v ručním i elektrickém provedení s tím, že ty elektrické může pohánět připojení k síti nebo akumulátor.

Pila Parkside

Značka Parkside nabízí prostřednictvím e-shopu Lidl dvě varianty své pokosové pily, které se navzájem liší výkonem i některými dalšími parametry. Podívejme se nejprve na levnější a méně výkonnější variantu prodávanou s označením PKS 1500B3. Poté bude na řadě bližší pohled na výkonnější variantu PZKS 2000 B2.

Pokosová pila Parkside PKS 1 500 B3

 

1 300 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Jedná se o pilu určenou pro přesné řezání dřevěných a plastových prvků. S příkonem 1500 W nabízí dostatečný výkon pro provádění přesných a čistých řezů s maximálními otáčkami 5000 ot./min. Maximální délka řezu, který pila umožňuje, je 120 mm a maximální výška nastavení je potom 60 mm. Pila disponuje výkyvnou hlavou což umožňuje plynulé nastavení pokosu až do úhlu 45 stupňů. Stabilitu během řezání zajišťuje upínací systém s bočními zarážkami a upevňovací svorkou.

Pila je vybavena laserovým paprskem pro přesné řezání. Tento laserový zaměřovač má samostatné napájení v podobě dvou běžných baterií. Prach je pak zachytáván v praktickém odpadním sáčku a připojit lze i externí odsávání.

Pokosová pila Parkside PZKS 2 000 B2

 

3 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Výkonnější varianta pokosové pily Parkside nese název PZKS 2000 B2 a od méně výkonného modelu se liší svým příkonem, který v tomto případě činí 2000 W, a také parametry řezu. Maximální délka řezu je v tomto případě 340 mm. Maximální hodnota nastavení výšky je zde 65 mm. I tato pokosová pila disponuje výkyvnou hlavou, která umožňuje nastavovat sklon i pokos až do hodnoty 45 stupňů. Ani v tomto případě nechybí příslušenství v podobě sáčku na prach nástavce pro externí odsávání či nářadí pro výměnu kotoučů. Samozřejmostí je laserový paprsek.

Hodnocení pil Parkside

Obě varianty pokosové pily Parkside patří na webu e-shopu Lidl k oblíbeným produktům a mají zde několik stovek hodnocení. V obou případech se jedná o hodnocení velmi kladné. Pro méně výkonnou variantu PKS 1500 B3 je zde 233 hodnocení s průměrnou známkou 4,6 bodů z 5. Její nákup potom doporučuje 96 % zákazníků. U výkonnější varianty, tedy PZKS 2000 B2 je průměrná známka ze 443 recenzí také 4,6 bodů z 5 a nákup doporučuje 95 % zákazníků.

V obou případech zákazníci vyzdvihují především výborný poměr cena / výkon. Zákazníci jsou spokojeni s kvalitou zpracování i šíří možností, které pila pro práci poskytuje. Jakožto nástroj pro hobby použití jí definitivně doporučují. Počet hodnocení je navíc dostatečně vysoký na to, aby měli vypovídající hodnotu. Vyloženě špatné hodnocení se objevuje pouze v jednotkách případů, nespokojení zákazníci si stěžují většinou na ne zcela přesný laser, nebo poruchy, které se objevily brzy po zakoupení produktu. Pojďme se nyní podívat na konkrétní názory zákazníků.

Závěrem

Učinit závěr není v tomto případě nikterak složité. U obou variant pokosové pily Parkside jednoznačně převažují kladná hodnocení a naprostá většina zákazníků pilu doporučuje ke koupi. Pro hobby využití se jedná nepochybně o velmi dobrou volbu!

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.