Menu

Porovnali jsme ceny potravin v oblíbených supermarketech 2024: V Lidlu a v Tescu neušetříte

Porovnali jsme ceny potravin v oblíbených supermarketech 2024: V Lidlu a v Tescu neušetříte

Který supermarket nabízí základní potraviny za nejnižší cenu? Abychom vám dokázali odpovědět, vybrali jsme několik nejběžnějších potravin, zjistili jejich ceny v oblíbených supermarketech a ty následně porovnali. Výsledek našeho malého průzkumu je přinejmenším zajímavý.

Porovnání cen základních potravin

Při průzkumu jsme si vzali do hledáčku ceny v těchto pěti supermarketech:

  • Albert
  • Kaufland
  • Lidl
  • Penny
  • Tesco

Z nejvyhledávanějších základních potravin na internetových srovnávačích cen (Akce.najdislevu.cz, AkcniCeny.cz) jsme vybrali celkem 13 položek. Na našem pomyslném nákupním seznamu nechybí mléko, máslo, vejce, olej, brambory nebo šunka.

Akční ceny vybraných položek jsme zanesli do tabulky a následně porovnali. Ne každý ze zahrnutých supermarketů měl v akci všechny základní potraviny ze seznamu, a proto jsou některé kolonky v tabulce prázdné. Kromě zjištění nejlevnějšího supermarketu nás také zajímalo, ve kterém řetězci nakoupíte co nejvíce základních potravin za výhodné ceny. Zde jsou výsledky:

Nákupní seznam Albert Kaufland Lidl Penny Tesco
Mléko polotučné trvanlivé 1 l 11 Kč 11 Kč 13  Kč 13 Kč
Máslo 250 g 39 Kč 33 Kč 33 Kč 43 Kč
Sýr Eidam 30 % 100 g plátky 21 Kč 13 Kč 21 Kč 12  Kč 18 Kč
Vepřová dušená šunka standard 100 g (balená)  16 Kč 14 Kč 14 Kč 19 Kč 21 Kč
Kuřecí prsní šunka 100 g (balená) 26 Kč 18 Kč 21 Kč 16 Kč 23 Kč
Vejce S 30 ks 75 Kč
Cukr bílý krystal/krupice 1 kg 22 Kč 19 Kč
Mouka polohrubá 1 kg 19 Kč
Rýže parboiled sáčky 1 kg 56  Kč

(balení po 400 g)

58 Kč
Slunečnicový olej 1 l 29  Kč 25 Kč 26  Kč

(balení po 5 litrech)

29  Kč
Vepřová pečeně bez kosti 1 kg 150 Kč 110 Kč 95 Kč
Banány 1 kg 30 Kč 23 Kč 25 Kč
Brambory 1 kg 19 Kč 15 Kč 19 Kč

*Ceny jsou zaokrouhleny na celé koruny. 

Nejlevnější supermarket dle průzkumů

Kde nakoupíte základní potraviny nejlevněji? Zde je celkové zhodnocení:

Albert

Albert nabízí ze všech vybraných řetězců co nejvíce základních potravin v akci. Položky zde ale nejsou nejlevnější. Z celkem 13 potravin zde nakoupíte jen 2 levnější než u konkurence. Vzhledem k velkému množství základních potravin za akční cenu by zde ale celkový nákup mohl být nejlevnější.

Kaufland

I když Kaufland aktuálně nemá všechny položky ze seznamu v akci, jeví se podle našeho průzkumu jako jeden z nejlevnějších supermarketů. Z našeho seznamu zde nakoupíte 5 základních potravin nejlevněji. Navíc ceny ostatních akčních položek se velmi blíží nejnižší nabídce od konkurence.

Lidl

Lidl tento týden s nabídkou základních potravin za akční cenu nezabodoval. V jeho akční nabídce nenajdete mléko, máslo a ani slunečnicový olej. Přitom konkurence všechny tyto položky zlevnila. Za zmínku ale stojí nejlevnější vepřová pečeně a brambory.

Penny

Silným konkurentem Kauflandu je bezpochyby Penny, které nejvíce zlevnilo 4 položky z našeho seznamu. Zároveň nabízí za poměrně slušné ceny i mnoho dalších námi vybraných produktů. Lze proto očekávat, že i zde nakoupíte základní suroviny velmi levně.

Tesco

Tesco vyšlo z našeho průzkumu nejhůře. I když má v akční nabídce 6 ze 13 vybraných potravin, jsou zde ve většině případů nejdražší ze všech srovnávaných supermarketů. Na základě toho usuzujeme, že zde by byl nákup základních potravin nejdražší.

Závěr

Z našeho malého průzkumu cen základních potravin ve vybraných supermarketech vyplývá, že nejnižší akční nabídky jsou tento týden v Kauflandu a Penny. Albert sice nemá své akční položky levnější než konkurence, ale může se pochlubit nejširší akční nabídkou základních potravin. Tento týden základní potraviny nekoupíte příliš výhodně v Lidlu a ani v Tescu.

 

*Chápeme, že pro relevantní výsledek by bylo potřeba zařadit do studie více dat a zjistit také běžné ceny základních potravin na prodejnách. Berte proto naše zjištění jen jako orientační.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.