Menu

Při koupi zahradní hadice dejte pozor: Vybrali jsme TOP 5 modelů, které vydrží

Při koupi zahradní hadice dejte pozor: Vybrali jsme TOP 5 modelů, které vydrží
Ilustrace: Arecenze

Pokud nemáte se zahradními hadicemi zkušenosti, mohou se vám zdát na první pohled všechny stejné. Zdání ovšem klame – kromě barvy, délky a průměru se liší především výrobním materiálem. Levné vinylové jsou pak méně odolné než gumové, které odolají horké vodě i mrazu. V tomto článku najdete 5 produktů, se kterými můžete zalévat zahrádku po mnoho let.

Podle čeho poznáte kvalitní hadici?

Mezi další žádané vlastnosti, které přispívají k vyšší odolnosti a delší životnosti hadice, patří:

  • Tkané armování
  • Více vrstev (ideálně 3)
  • Odolnost vůči UV záření
  • Ošetření proti růstu řas

K vyšší odolnosti hadice přispívá armatura (vnitřní výztuž), která může být uspořádána příčně nebo spirálovitě. Kvalitní hadice se dále vyznačují tím, že se skládají z několika vrstev. Ideálně by mělo jít o 3 vrstvy. Hadice by měla odolávat UV záření, zvládat dobře změny teplot a pokud je vnitřní část ošetřena proti růstu řas, tak je to další plus.

GARDENA Comfort Flex 9 9 bez armatur 3/4″ 25m

Ačkoliv nedisponuje GARDENA Comfort Flex 9 armaturou, je mimořádně odolná. Skládá se z několika křížovitě uspořádaných vrstev a výrobce na ni poskytuje záruku 20 let, což se jen tak nevidí. S délkou 25 m a průměrem 3/4” je naprosto ideální k zalévání zahrady. Odolá tlaku až do výše 25 bar. Výborně si vede i co se týče recenzí na portále Heureka, kde si uživatelé chválí její provedení a odolnost.

1 400 Kč Orientační cena

Bradas Aqua Drop 1/2″ 30 m

Bradas Aqua Drop je gumová hadice o délce 30 m a průměru 1/2”. Jde o speciální typ prosakovací hadice určený k zavlažování sazenic, záhonů a zeleninových zahrádek. Hadice je propustná po celé své délce a můžete ji dokonce zakopat až do 20 cm do země. Voda z hadice rovnoměrně odkapává a poskytuje rostlinám vláhu.

500 Kč Orientační cena

Cellfast Economic 1 “ L-20 m 256442

Cellfast Economic 1 „ je třívrstvá zahradní hadice s armováním do kříže. Tento typ zahradní hadice je ideální k napouštění bazénu a zásobování zahradní sprchy, neboť má vnitřní stěnu ošetřenou vrstvou bránící růstu řas. Hadice je dlouhá 20 m a vnitřní průměr činí 1”, což zajišťuje dosažení průtokového tlaku 20 bar. Hadice odolává teplotám v rozmezí -10 °C až +50 °C, takže může být po celý rok venku.

1 000 Kč Orientační cena

Garden King FLEXI X TRIO TECH 22,5 m

Mezi zahradními hadicemi se těší velké oblibě také tzv. smršťovací hadice, kam patří třeba Garden King FLEXI X TRIO TECH. Pevná latexová hadice disponuje 3 vrstvami a dá se z původní délky 7,5 m natáhnout až na 22,5 m. Po vypuštění vody se zase stáhne, takže při skladování nezabere mnoho místa. V tomto případě také odpadají starosti s namotáváním.

500 Kč Orientační cena

GARDENA Hadice Flex Comfort 13 mm – 1/2″ (18039), 50m

GARDENA Hadice Flex Comfort je vhodná pro uživatele, kteří chtějí opravdu dlouhou hadici na velké zahrady – dosahuje totiž délky 50 m. Vnitřní průměr je 1/2 “ a maximální tlak 25 bar. Výrobce poskytuje na hadici prodlouženou 20letou záruku.

1 600 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.