Menu

Pruvida.cz – Recenze a zkušenosti 2024

Pruvida.cz – Recenze a zkušenosti 2024
Zdroj: Pruvida.cz

Klady

+ Vlasová péče na míru

+ E-shop v češtině

+ Zajímavý koncept služeb

+ Údajně přírodní produkty

Zápory

Zdlouhavé vyplňování dotazníků (cca 15 minut)

Málo informací na webu

Bez infolinky

Vysoké ceny výrobků

Nelze ověřit kvalitu produktů

Pruvida.cz je méně známý e-shop poskytující služby v oblasti vlasové kosmetiky. Konkrétně nabízí její výrobu na míru podle typů vlasů, alergií či různých problémů od lámání vlasů až po roztřepené konečky. Jelikož se jedná o poměrně mladou firmu, většina zákazníků jí moc nevěří. Pojďte se jí s námi podívat na zoubek a zjistěte, co od ní můžete očekávat.

Shrnutí:

 • Osobně jsem si prošla dotazníkem, který mi měl pomoci najít vlasovou kosmetiku na míru. Tvořilo ho více než 20 otázek a jeho vyplnění mi zabralo něco málo přes deset minut.
 • Společnost nabízí pro nové zákazníky slevu 25 a 50 % při koupi velkého balíčku produktů.
 • Firma byla údajně založena v roce 2019, přičemž za ní stojí slovinská společnost, o které však nelze dohledat více relevantních informací.
 • Nabízí vlasovou kosmetiku, která je netestovaná na zvířatech, je bez silikonů a je 100 % vegan.
 • Na e-shopu lze zaplatit dobírkou, platební kartou nebo skrze PayPal. U objednávek nad 230 Kč je doprava zdarma. Dodání trvá 3 až 7 dní.
 • Podporu lze kontaktovat pouze skrze e-mail nebo formulář.
 • Zboží lze vrátit do 30 dnů od koupě. Učinit tak lze pouze u nepoužitých a nepoškozených produktů.
 • Hodnocení e-shopu jsou smíšená. Objevují se i zmínky o alergických reakcích.
 • I když je Pruvida.cz zajímavým projektem, škodí mu nedostatečná transparentnost a nedůvěryhodný web.

Osobní zkušenost s Pruvida.cz

Pro odzkoušení služby jsem si prošla dlouhým dotazníkem, který se skládá z více než 20 otázek. Vyplníte tu své jméno, zvolíte typ vlasů a odpovíte na otázky týkající se například pokožky hlavy, struktury vlasů, péče o vlasy a očekávání, kterých chcete používáním nové kosmetiky dosáhnout.

Vyplňování vám zabere zhruba 10 až 15 minut, což není málo a věřte, že v půlce dotazníku se už budete lehce nudit. Pokud máte opravdu zájem o vlasovou kosmetiku na míru, vyplatí se odpovídat pečlivě a pravdivě.

Na konci speciální program vyhodnotí vaše odpovědi a nabídne vám kosmetiku ušitou na míru. V mém případě vyhodnocení trvalo zhruba minutu. Poté se přede mnou objevila nabídka produktů, které by pro mě měly být vhodné. Konkrétně mi program nabídl tři varianty:

 • Šampon 519 Kč,
 • Šampon a kondicionér 779 Kč (sleva 25 %),
 • Šampon, kondicionér a bezoplachový kondicionér 1 079 Kč (sleva 25 + 50 %).

Pod nabídkou byl uveden také seznam ingrediencí, které mají být vhodné pro můj typ vlasů. Konkrétní složení nabízených produktů se mi ale dohledat nepodařilo. A právě zde je podle mě třeba mít se na pozoru. I když e-shop vypadá líbivě a snaží se vám dokázat, že nabízí přírodní produkty, je zvláštní, že vám na poprvé neposkytne přesné složení produktů.

Zvláštně působí i web, na kterém naleznete pouze minimum informací. U většiny jiných e-shopů narazíte alespoň na stránku, kde se dozvíte něco o firmě a jejím příběhu. To tu však chybí. Jediné, co se tu dočtete jsou obchodní podmínky.

Osobně na mě působí e-shop zvláštně, ale pokud chcete produkt i přesto vyzkoušet a nevadí vám utratit částku v rozmezí od 500 do 1 000 Kč, nebála bych se balíček objednat přes dobírku – nemusíte se tak strachovat, že byste přišli o peníze a balíček vám nedorazil.

Slevy a kupóny

Na rozdíl od jiných e-shopů a služeb zde nenarazíte na cashbacky od oblíbených portálů jako je Tipli.cz nebo Hamty.cz. Spokojit se budete muset pouze se slevou pro nové zákazníky či speciálními nabídkami, které vám bude obchod nabízet poměrně často.

Většinou ji získáte za výběr výhodných balíčků. U první nabídky mi například nabídli 25% slevu na šampon a kondicionér a 50% slevu na bezoplachový kondicionér. Slevu získáte i za vyplnění svého e-mailu, a to ve výši 10 %.

Základní charakteristiky

Pruvida.cz na svém webu přímo neuvádí informace o sobě, takže lze vycházet pouze z obchodních podmínek. E-shop je součástí slovinské firmy 2BS d.o.o., přičemž k zápisu společnosti došlo teprve v roce 2019. V současnosti dodává své produkty nejen do České republiky, ale i dalších zemí EU či Velké Británie.

Hlavní náplní e-shopu je prodej vlasové kosmetiky na míru, přičemž samotný proces není zrovna transparentní. Služba se sice snaží působit otevřeně a profesionálně, ale ve skutečnosti se v průběhu tvorby objednávky dozvíte pouze minimum informací. Samotný web nepůsobí zrovna důvěryhodně – najdete tu pouze minimum informací a na reálné produkty nenarazíte.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 2019
Sídlo Cesta 24. junija 23, 1231 Ljubljana-Črnuče, Středoslovinský region, Slovinsko
Počet produktů Neuvedeno
Cena dopravy Za rychlou dodávku 49 Kč
Cena dobírky 54 Kč
Doprava zdarma Nad 230 Kč
Minimální výše objednávky Neuvedeno
Telefonní linka Ne
Komunikace přes e-mail info@pruvida.co
Online chat Ne
Věrnostní program Neuvedeno
V češtině Ano

Sortiment e-shopu

E-shop přímo neuvádí, jaké produkty nabízí. Po vyplnění dotazníků mi nabídl šampon, kondicionér a bezoplachový kondicionér. Při tvorbě objednávky mi e-shop dal na výběr možnost přiobjednat si vlasové sérum či masku na vlasy. Samotný e-shop tvrdí, že veškeré produkty:

 • nejsou testovány na zvířatech,
 • jsou 100% veganské,
 • jsou bez silikonů,
 • jsou udržitelné.

Během výroby využívá širokou škálu ingrediencí, jako je arganový nebo jojobový olej, rostlinný kolagen, šeřík, bambusové uhlí, kombucha, jasmínová voda a mnoho dalších. E-shop však přímo neuvádí složení veškerých produktů. Každopádně jsem objednávku nedokončila, takže je možné, že po objednání získáte přístup k více informacím.

Platební metody a doprava

Pruvida nabízí pouze tři platební metody, a to dobírku, Paypal a platební kartu. Pokud si chcete být jistí, že vám zásilka dorazí bez zbytečných komplikací, vyplatí se připlatit za dobírku a zaplatit až po přijetí zásilky. K dopravě je využívána pouze služba GLS, přičemž u objednávek nad 230 Kč máte dopravu zdarma.

Cena většiny produktů přesahuje částku 500 Kč, takže na dopravu zdarma dosáhnete téměř vždy. Standardní doba dodání trvá 3 až 7 dní. Pokud chcete zásilku doručit dříve, můžete za příplatek 49 Kč požádat o doručení do 3 až 4 dnů. V případě, že není zboží skladem, může se doba dodání prodloužit na 15 dnů.

Platební metoda
Dobírka 54 Kč
Platební karta Ano
Bankovní převod Ne
Google Pay Ne
Apple Pay Ne
PayPal Ano
Kryptoměny Ne
Twisto Ne
American Express Ne

Uživatelská podpora

Pruvida nabízí pouze dvě možnosti, jak ji kontaktovat. Tím prvním je vyplnění formuláře, kde uvedete své jméno a příjmení, e-mail, číslo objednávky a zdáte dotaz. Pokud nechcete vyplňovat formulář, můžete napsat přímo na e-mail info@pruvida.co. Odpověď by vám měla dojít do 24 až 48 hodin – mně podpora odpověděla za dva dny.

Vrácení a reklamace

Podle obchodních podmínek máte právo na odstoupení od smlouvy do 30 dnů od přijetí zboží. Vrácení zásilky vyřešíte jednoduše skrze e-mail, přičemž zboží je třeba vrátit do 14 dnů od oznámení. Zboží je nutné zabalit do původního obalu a přiložit k zásilce dokument s vašimi osobními údaji. Balíček můžete vrátit pouze v případě, že jste zboží nepoužili či jinak nepoškodili.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Recenze na zboží od Pruvida.cz jsou smíšené. Narazíte jak na spokojené zákazníky, kterým došlo zboží v pořádku, tak i osoby, které se setkaly s problémy s doručením zásilky nebo mají negativní zkušenost se samotnými produkty. Někteří uvádí vyrážky po použití kosmetiky, přičemž je možné, že za nimi stojí použité ingredience a alergie.

Podle tvrzení některých zákazníků navíc produkty obsahují složky, které nemají s přírodní kosmetikou nic společného. Online ale narazíte i na recenze, které produkty chválí a věří, že jim pomohly zvýšit kvalitu jejich vlasů. Zákazníci mají problémy i s uživatelskou podporou, která neodpovídá, či nedoručenými zásilkami – těch je naštěstí minimum.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Oproti jiným e-shopům nabízí Pruvida.cz zajímavý koncept, který na první pohled působí zajímavě a naláká každého, kdo sní o bujné hřívě a zdravých vlasech. Když si e-shop prohlédnete zblízka a vyplníte dotazník, zjistíte, že vše není tak růžové, jak se mohlo zpočátku zdát.

Oproti jiným e-shopům si tu produkty neprohlédnete a ani se tu nedozvíte, co nabízí a jaké je jejich složení. Na webu máte přístup pouze k obchodním podmínkám, kontaktům či dotazníku, který vám údajně pomůže vybrat vlasovou kosmetiku na míru. Nedočtete se tu ani nic o samotné firmě, její historii či její práci. Vše tedy působí odfláknutě a popravdě i nedůvěryhodně.

I když se jedná o zajímavý nápad, který mě zpočátku zaujal, je zde celá řada otazníků. Ve zkratce nelze říci, zda se jedná o ambiciózní projekt, který prozatím nemá dostatečný rozpočet na marketing, nebo firmu, jejímž cílem je prodávat běžně dostupnou vlasovou kosmetiku a vydávat ji za vlastní produkty s jedinečnou recepturou.

Porovnání s alternativami

Pruvida.cz je na českém trhu raritou, nebo alespoň mně osobně se nepodařilo najít firmu, která by mu přímo konkurovala. Každopádně e-shop nepůsobí zrovna důvěryhodně, ale je pravda, že online narazíte na recenze od reálných lidí, kteří mají s produkty pozitivní zkušenosti.

Na druhou stranu ale existuje i celá řada zákazníků, kteří jsou nespokojení. Z logického hlediska však nelze očekávat, že by krátký dotazník dokázal nahradit služby zkušených kadeřníků, kteří vám též dokážou připravit vlasovou kůru podle vašich potřeb.

Závěrečné shrnutí

Pruvida.cz působí na první pohled jako zajímavý projekt, o který by měl zájem nejeden milovník kvalitní kosmetiky. Bohužel prezentace e-shopu a samotný způsob tvorby objednávek nepůsobí transparentně ani důvěryhodně.

Navíc si před objednávkou nemůžete zboží prohlédnout, přičemž reálné složení kosmetiky zjistíte až po zaplacení objednávky. Ve zkratce e-shop působí přinejmenším zvláštně a nelze říci, zda jsou nabízené produkty opravdu kvalitní a přírodní, nebo jen kupujete zajíce v pytli.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.