Menu

Nejnovější Realme GT 5 přichází s revolucí pro mobilní hráče

Nejnovější Realme GT 5 přichází s revolucí pro mobilní hráče
Zdroj fotek: Realme

Společnost Realme se ve své domovské Číně veze na vlně úspěchu. V Evropě však po prvotních úspěších zažívá těžké časy. Změnit je má nadupaný vlajkový model Realme GT 5 Pro. Trochu v jeho stínu však zůstává základní model GT 5, který ve skutečnosti není o nic méně zajímavý.

Pohledný telefon přetékající výkonem

Výkonové parametry telefonu Realme GT5 jsou impozantní, alespoň pro telefon této cenové kategorie. Základ je tvořen čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 gen 2. K dispozici má až 24 GB operační paměti a 1 TB fyzické paměti. Při nahrávání videí zase pomáhá také grafický koprocesor Pixelworks X7. Realme navíc umožňuje, aby uživatel u modelu GT 5 sám nastavoval výkon, respektive volil taktování jednotlivých jader procesorů. V tomto ohledu se jedná o vůbec první telefon na světě.

O zobrazování obsahu se stará 6,7palcový OLED displej s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí až 144 Hz se schopností jejího dynamického snižování. Maximální jas displeje je slušných 1 400 nitů. Na první pohled zaujme telefon také svým exkluzivním kovovým zpracováním s velmi tenkými rámečky okolo displeje. Někomu by snad mohlo vadit jen to, že telefon trochu připomíná Google Pixel 6.

Solidní fotoaparát ve střední třídě?

Tři kamery jsou umístěny na podlouhlém modulu přes celou šířku zad telefonu (odtud plyne ona podobnost s Pixelem). Systém fotoaparátů pak sestává z hlavní kamery s rozlišením 50 MPx, širokoúhlé 8 MPx kamery a 2 MPx makro snímače. Nechybí optická stabilizace obrazu a videa lze natáčet v rozlišení 4K při 30 nebo 60 fps. Přední kamera umístěná v horním průstřelu displeje má pak rozlišení 16 MPx.

Nabíjení rychlostí blesku

Různé verze telefonu zahrnují i varianty s rozdílným nabíjecím výkonem. Klasická varianta disponuje 150 W nabíjením. Existuje však i vyšší verze s nabíjecím výkonem 240 W. S ní dokážete nabít telefon z 0 na 20 % za pouhých 30 vteřin. Takovéto nabití postačí na dvě hodiny hovoru. Právě ultra rychlé nabíjení je jedním z největších lákadel tohoto modelu.

Realme sází na nejmodernější konektivitu

Telefon nabízí podporu 5G a disponuje slotem pro dvě 5G SIM karty. Samozřejmostí je Wi-Fi 7 doplněné o infraport a Bluetooth 5.3 připojení. Na telefonu nenajdete port pro připojení sluchátek ani slot pro SD kartu rozšiřující fyzickou paměť. Za zmínku stojí také velmi zajímavá haptická odezva nebo reprodukce zvuku, o kterou se starají stereo reproduktory, které podporují Dolby Atmos.

Závěrem

Suma sumárum, ve své třídě představuje model Realme GT5 velmi dobrý telefon s výkonem i funkcemi, které rozhodně motivují zákazníky k jeho koupi. V Číně se Realme GT 5 prodává již od září za cenu od 2999 juanů až po 3799 juanů podle konkrétní varianty. V přepočtu tedy vychází minimální cena na nějakých 10 000 korun, ta maximální potom na zhruba 12 000 korun. O tom, zda model GT 5 někdy zamíří i na český trh ale rozhodne až budoucnost.

Velmi silně bude logicky záležet na tom, jaké plány má Realme s evropským trhem jako takovým a zda se jí podaří překonat obtíže, které zde zatím má. Právě telefonu jako GT 5 nebo GT 5 Pro jsou však tou nejlepší cestou, jak evropským zákazníkům připomenout, že Realme stále existuje a stále umí dělat skvělé telefony.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.