Menu

Recenze portálu Kurzy pro radost

Recenze portálu Kurzy pro radost
Titulní strana portálu

Kurzy pro radost je český internetový portál, který nabízí online kurzy a workshopy, a to hned v několika kategoriích. Na jednom místě se tak můžete vzdělávat v mnoha různých oblastech od kreativity až po byznys. Portál byl založen počátkem roku 2013 a od té doby se rozrostl co do obsahu, tak i do počtu uživatelů. Kurzy jsou zde dostupné v podobě videí, což představuje snadný způsob sebevzdělání bez nutnosti někam dojíždět, čímž šetříte čas i finance.

Hlavní klady

  • Více než 120 kurzů celkem v 6 kategoriích
  • Kurzy z pohodlí domova
  • Registrace zdarma
  • Věrnostní program
  • Část kurzu zdarma na vyzkoušení
  • Možnost získání certifikátu
  • Garance vrácení peněz

Hlavní zápory

  • Přístup k hlavní náplni kurzů zpoplatněn
  • Některé kurzy i v řádech tisíců korun
  • Vyžaduje internetové připojení

Obsah portálu

Jak již bylo zmíněno v samotném úvodu, nabízejí Kurzy pro radost přes 120 kurzů v několika kategoriích. Těch je celkem šest. Máte na výběr mezi kurzy z oblasti kreativity, zdraví a fitness, osobního rozvoje, byznysu, technologií nebo kurzů pro děti a maminky. V sekci Kreativita se vám dostane široké nabídky kurzů nejrůznějších technik malování, kreslení a jiného tvoření, dále ale i hraní na hudební nástroje nebo kurzů z oblasti gastronomie. Zavítáte-li do sekce Zdraví & fitness, zde se můžete naučit zdravému stravování, pohybu, masážím, ale také zdravým vztahům.

Osobní rozvoj je zaměřen na zdokonalení se například v komunikaci, ovládání své mysli, úspěšnosti či zlepšení paměti nebo na zvýšení sebevědomí. Kurzy z oblasti byznysu vás mohou naučit třeba copywriting nebo práci v počítačových programech. Takové kurzy najdete i v sekci Technologie, tam z vás může stát také profesionální střihač videí. Kurzy pro děti a maminky potom obsahují návody na péči o miminko, různá tvoření či zdravé recepty pro děti.

Pokud byste náhodou nevěděli, který kurz zvolit, při vybírání můžete kurzy filtrovat dle doporučení, abecedního řazení, data přidání či podle počtu účastníků. Orientaci na portálu hodnotíme velmi kladně, obsah je zde přehledně rozdělen, a pokud přece jen nebudete vědět, kudy dál, najdete nahoře na stránce vyhledávací lištu. Nechybí zde ani sekce Časté dotazy a podobné informace.

Titulní strana portálu Kurzy pro radost

Titulní strana portálu

 

Pro přístup k obsahu portálu je nutné získat členství. Příjemnou zprávou je, že registrace probíhá pouze pomocí e-mailu, je tedy velmi rychlá, a především zcela zdarma. Po registraci máte na vašem profilu k dispozici vaše kurzy a workshopy, tedy takové, o které jste v minulosti projevili zájem a vstoupili do nich, ale rovnou i koupené či odemčené. Dále zde vidíte vaši úroveň členství a stav konta.

Profil na portálu Kurzy pro radost

Uživatelský profil

Podoba jednotlivých kurzů

Jakmile váš výběr padne na konkrétní kurz, dostanete se po kliknutí na jeho hlavní stránku. Na ní na vás čeká úvodní video, psaný popis kurzu, počet účastníků a jejich hodnocení kurzu, informace o lektorovi a také obsah jednotlivých lekcí. Těch bývá v závislosti na typu kurzu zhruba od 10 do 20 a průměrná délka jedné lekce, tedy jednoho videa, činí okolo 10 až 15 minut. Nové dovednosti se tak můžete naučit dohromady za několik málo hodin.

Hlavní strana vybraného kurzu na Kurzy pro radost

Hlavní strana kurzu

Pokud jste si vybrali kurz a budete se o něm chtít dozvědět více, než do něj investujete peníze, můžete si kromě všech dostupných informací a uživatelských recenzí pustit několik prvních lekcí kurzu, abyste věděli, zda je kurz ten pravý pro vás, nebo se spíše poohlédnete po jiném. Jestliže zvolíte první variantu a kurz si vyberete, budete nuceni za něj dříve či později zaplatit, lekce jsou placené většinou po třech až čtyřech úvodních videích.

Ukázka lekcí vybraného kurzu na Kurzy pro radost

Ukázka části lekcí

Cena kurzů se pohybuje od pár stovek korun až po částky šplhající k 10 000 Kč, nejčastěji však stojí zhruba od 2 000 do 5 000 Kč. Závisí to na druhu kurzu, jeho tematické oblasti a taky zkušenostech, které vám předá. Kurzy dokonce nabízejí certifikát o absolvování, který se bude vyjímat ve vašem životopise. Ke kurzu budete mít po zaplacení doživotní přístup. Navíc se vám na uživatelském účtu sbírají kredity podle toho, na jaké věrnostní úrovni jste, a tyto kredity poté můžete využít k platbě také.

Benefitem, který najdete u všech kurzů, je garance vrácení peněz. Pokud kurz nesplní vaše představy a požadavky, můžete do 15 dní od zaplacení kontaktovat vedení portálu. To by vám mělo obratem vrátit celou zaplacenou částku. Jestliže však za kurzy obecně platit nechcete, i tak se můžete přiučit něčemu novému; Kurzy pro radost nabízejí více než 400 lekcí zdarma.

Ohlasy spokojených zákazníků

Portál sklízí mnoho kladných uživatelských hodnocení, stejně jako samotné kurzy, které snad v žádném případě nesklidily méně než čtyři hvězdičky z pěti. Na portálu se přitom vzdělává téměř 220 000 osob. Uživatelé kurzy hodnotí jako velmi přínosné nejen v oblasti osvojení si nové dovednosti, ale také například v nalezení motivace k pohybu, zdravému stravování či zvýšení sebedůvěry.

Lekce jsou podle uživatelů komplexní, záleží samozřejmě kurz od kurzu, ale podle recenzí můžeme říci, že nekvalitní kurzy zde nenajdete, a to i co se techniky při natáčení týče. Videa mají velmi kvalitní obraz i zvuk a jde vidět, že i při postprodukci si s nimi tvůrci vyhráli.

Naše hodnocení a závěr

Kurzy pro radost můžeme doporučit všem, kteří by rádi využili jejich volný čas smysluplně a chtěli by se vzdělávat a osvojovat nové dovednosti z pohodlí domova. Na portálu najdete celkem více než 120 kurzů v 6 různých kategoriích, které se zavděčí maminkám, nadšencům do tvoření, zájemcům o zdravý životní styl, podnikatelům i milovníkům technologií. Pro zpřístupnění obsahu portálu je nutné se zaregistrovat, proces je ale velmi rychlý.

U vybraného kurzu máte k dispozici několik prvních lekcí zdarma, abyste zjistili, zda je kurz ten pravý pro vás a zda je vám lektor sympatický. Rozhodnete-li si za kurz zaplatit, jistě vás potěší garance vrácení peněz při nespokojenosti, nebo v opačném případě certifikát o úspěšném absolvování kurzu. Kurzy je možné spustit na telefonu, tabletu i počítači, mějte ale na paměti, že vyžadují internetové připojení. Na portálu se můžete sebevzdělávat a pilně učit, ale i propustit uzdu své fantazie a rekreačně tvořit; je jen na vás, jaký kurz si vyberete.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.