Menu

Recenze a test ústní sprchy TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone

Recenze a test ústní sprchy TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone

Klady

+ Disponuje 6 náhradními tryskami

+ S otočnou hlavicí se dostanete do všech koutků úst

+ Má přehledný a praktický LCD displej

+ Nabízí technologii OzoneTrue, která vodu sterilizuje

+ Zapínání/vypínání je přímo na hlavici

Zápory

Některé trysky se hůře nasazují a vyjímají

Do menší koupelny má poměrně velké rozměry

Baterie se hůře vyměňuje

2 800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

 

Úvod

V říjnu 2023 jsem měla možnost otestovat ústní sprchu AquaFloss Station O300 Ozone od výrobce TrueLife. Elektrická ústní sprcha se stanicí se řadí do vyšší cenové kategorie, tudíž je vybavena více funkcemi. Produkt rozhodně splnil očekávání, žádné chyby jsem na něm neshledala. Více o tom, jak si vedl, se dozvíte v recenzi níže.

Shrnutí recenze:

  • Obecné informace – Ústní sprcha TrueLife AquaFloss disponuje 6 vyměnitelnými tryskami, 10 stupni intenzity, 360° otočným systémem a automatickým vypnutím.
  • Ovládání ústní sprchy – Ovládání je velmi jednoduché. Po zapojení do elektřiny, doplnění vody a nasazení trysky ji můžete ihned začít používat.
  • Používání ústní sprchy – Používání je snadné a rychlé. Zuby působily čistě, jak kdybych odcházela z dentální hygieny.
  • Konstrukce a provedení – Ústní sprcha se stanicí je rozměrově větší a není vhodná na cesty. Je ovšem kvalitně zpracovaná a disponuje protiskluzovými přísavkami.
  • Funkce a příslušenství – Přístroj má hned několik funkcí, s režimem O₃ Water si můžete vodu sterilizovat. 600ml nádobka je dostatečně velká a postačí na jedno i více čištění.
  • Napájení – Ústní stanice vyžaduje zapojení do sítě a zároveň AAA baterii v hlavici.
  • Závěr – Využijí ji všichni, kteří chtějí dbát na důkladnou ústní hygienu. Cena je sice vyšší, ale zato má více funkcí.

Obecné informace

Ústní sprcha TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone překvapila množstvím vyměnitelných trysek. V balení najdete 3 standardní a 3 speciální trysky, mezi které patří ortodontická, parodontální a dental plaque. Kromě toho disponuje otočnou hlavicí o 360°, takže se s ní dostanete i do hůře dostupných míst. Intenzitu tlaku pak můžete vybírat mezi 10 stupni. Automatické vypnutí je nastaveno na 3 minuty, díky tomu nemusíte sledovat dobu čištění, ale přístroj se sám vypne.

 

V balení kromě stanice a 6 vyměnitelných trysek najdete český návod, klíč k otevření prostoru na baterii a samotnou AAA baterii.

Základní parametry ústní sprchy TrueLife Hodnota
Počet stupňů nastavení intenzity 10
Objem nádržky (ml) 600
Počet trysek 6
Náhradní trysky 3× standardní, 1× dental plaque, 1× ortodontická, 1× parodontální
Automatické vypnutí Ano, po 3 minutách
Protiskluzové přísavky Ano
Tlak (PSI) 30–125
Displej LCD
Napájení Síťové/baterie
Ovládání Na rukojeti
Hmotnost (g) 955
Rozměry v × š × h (mm) 201 × 195 × 115
Voděodolnost IPX4

Ovládání ústní sprchy

Ústní sprcha TrueLife AquaFloss se ovládá velmi jednoduše. Stačí do ní nalít vodu, která nesmí mít více než 40 °C – tolik bych ovšem ani nedoporučovala. Poté ji zapojíte do zásuvky. Když je přístroj zapnutý, svítí LCD displej, který zároveň zobrazuje, jakou intenzitu a jaký typ vody máte nastavený. Před prvním použitím můžete hlavici nanečisto propláchnout. Poté ji vložíte do úst a pomocí tlačítka na rukojeti zapnete.

Pomocí tlačítek plus a minus si nastavíte intenzitu tlaku a tlačítko O₃ slouží k přepnutí ozonizace vody. Tlačítka na hlavici jsou určitě plusem, usnadní vám tak ovládání. Většina konkurenčních značek má totiž ovládání na stanici. Samotná tlačítka i LCD displej jsou velmi přehledné.

 

Na hlavici je také umístěno tlačítko pro odejmutí trysky, které stačí stisknout a trysku odejmout. Když trysku nasazujete, musí tlačítko opět zacvaknout. Při nasazování standardní trysky jsem neměla sebemenší problém, ovšem jiné trysky se hůře nasazovaly a muselo se na ně více přitlačit. To samé při jejich vyjmutí. Při špatném nasazení trysky by se mohlo stát, že by voda unikala a proud by nebyl dostatečně silný.

Používání ústní sprchy

Samotné používání sprchy je velmi jednoduché a rychlé. Po nalití vody do zásobníku, zapojení do elektřiny a nasazení trysky lze sprchu začít používat. Na hlavici si nastavíte, zda chcete ozonizovanou, či naturální vodu. Pomocí tlačítek plus a minus si zvolíte požadovaný tlak vody. Vybírat můžete z 10 stupňů intenzity, tudíž si sami podle sebe zvolíte, který vám nejvíce vyhovuje.

Já jsem začala s druhým stupněm intenzity a standardní tryskou, jež má za úkol vyčistit mezizubní prostory. Ústní sprchu jsem schválně použila před zubním kartáčkem, abych viděla, jak dobře si vedla. I když ústní sprcha samozřejmě kartáček nenahradí, po použití zuby působily velmi čište a nezaznamenala jsem žádná vynechaná místa.

 

Ačkoli nemám rovnátka ani parodontální kapsy, vyzkoušela jsem i parodontální a ortodontickou trysku. Parodontální tryska, která má gumovou špičku, byla pocitově velmi příjemná. Můžete ji tak používat, i když máte citlivé dásně. Ortodontická tryska je naopak více tvrdá, jelikož slouží k odstranění plaku ze zámečků a drátků rovnátek. Tryska dental plaque byla při použití příjemná a velmi dobře vyčistila zubní plak, zejména okolo korunek, které sama mám. Využijete ji také, pokud máte implantáty či můstky.

Výsledek čištění

Po použití ústní sprchy jsem měla pocit, jak kdybych právě odcházela z dentální hygieny. Zuby působily čistě a svěže. Myslete však na to, že ústní sprcha nenahrazuje klasický zubní kartáček, ale je pouze doplňkem ústní hygieny. Někteří dentisté doporučují střídat ústní sprchu s mezizubními kartáčky, jelikož proud vody ne vždy všechno z mezizubních prostor odstraní.

Konstrukce a provedení

Ústní sprcha TrueLife AquaFloss je poměrně rozměrově velká, což může být problém v menších koupelnách. Například mně zabrala polovinu umyvadla. Pokud byste chtěli ústní sprchu i na cesty, doporučuji spíše akumulátorovou variantu bez stanice, která připomíná elektrický zubní kartáček. Ocenit však musím její design, který vypadá stylově a zapadne do každé koupelny.

Celá stanice je velmi lehká, ovšem působí velmi pevně. Jediné obavy bych měla o boční dvířka, která by nemusela vydržet hrubší zacházení. Za dvířky je prostor k umístění náhradních trysek, které tak máte hned po ruce. Hravě se tam vejdou všechny a ještě vám jedno místo zbyde. Uzavřený prostor je určitě plusem, převážně pokud máte koupelnu spojenou s toaletou.

 

Ocenit také musím protiskluzové přísavky, které se prakticky “přicucnou” k umyvadlu, takže se nemusíte bát, že vám stanice bude klouzat. Hlavice se pak přichycuje magnetem, nemusíte ji tak nikde složitě zacvakávat. Stanice i hlavice mají IPX4, jsou tedy odolné proti stříkající vodě, což je v tomto případě velkým plusem.

Funkce a příslušenství

TrueLife AquaFloss disponuje 10 stupni intenzity tlaku, které si přizpůsobíte podle sebe. Intenzitu, kterou máte nastavenou, vidíte na přehledném LCD displeji. Ze začátku je vhodné nastavit si nižší stupeň tlaku, já jsem používala druhý až třetí stupeň, a postupně jej můžete zvyšovat. Tlak zvýšíte či snížíte pomocí tlačítek plus a minus umístěných na hlavici. Na hlavici také najdete otočný systém, díky kterému si trysku můžete nastavit podle potřeby.

Vybrat si můžete, zda chcete vodu ozonizovat, čímž ji zbavíte bakterií a virů. Přepnout ji můžete pomocí tlačítka označeného O₃ (ozon). Tuto funkci postrádá většina konkurenčních ústních stanic, proto ji beru jako velké plus. Nádobka na vodu pojme až 600 ml vody, což je standardem, ale je rozhodně dostačující. Kromě vody do ní také můžete použít ústní vodu.

 

Voda v nádobce vám postačí na jedno i více čištění, v závislosti na tom, jakou intenzitu si zvolíte a zda budete využívat více nástavců. Já jsem měla nastavený druhý stupeň intenzity, využila jsem 4 různé nástavce a voda v nádobce mi akorát vystačila. Pokud však použijete nejvyšší stupeň intenzity, vodu si pravděpodobně budete muset doplnit.

Náhradní trysky

Větší počet trysek je v této cenové kategorii nadstandardem. Ústní sprcha je vybavená 3 standardními tryskami, které slouží k odstranění zubního plaku a čištění mezizubních prostor, parodontální tryskou s gumovou špičkou, jež slouží k čištění parodontálních kapes, nástavcem dental plaque, který využijete k odstranění usazeného plaku okolo implantátů či korunek, a ortodontickým nástavcem, jenž využijete zejména při nošení rovnátek.

Napájení

Ústní sprcha TrueLife musí být zapojena v elektrické síti, aby fungovala. Zároveň je však vyžadována jedna AAA baterie, která je umístěna přímo v hlavici. Bez toho se sice ústní sprcha zapne, ale nebudete ji moci spustit. Baterie je součástí balení, nemusíte ji tak kupovat.

Abyste se dostali k baterii, musíte použít příslušný klíč, jenž je součástí balení. Baterie se sice snadno vyndává, ale uzavírání poklopu bylo docela pracné. Baterie se na druhou stranu nemusí nějak často měnit. Jestliže nechcete ústní sprchu zapojovat do elektřiny či měnit baterie, sáhněte raději po akumulátorovém přístroji.

Závěr

Ústní sprcha TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí poctivě pečovat o ústní hygienu. Její ovládání a používání je snadné a rychlé, zuby po použití působí velmi čistě. Na hlavici si zvolíte požadovanou intenzitu tlaku a ozonizaci vody. 10 stupňů intenzity je sice u ústních stanic standardem, ale rozhodně plusem, jelikož si sílu vodu nastavíte podle vaší preference. 600ml nádobka na vodu vám pak bohatě postačí na jedno i více čištění.

Konstrukce ústní sprchy působí bytelně, i přesto je velmi lehká. TrueLife myslel i na hygienu, jelikož obsahuje prostor k umístění 6 trysek včetně uzavíratelných dvířek. Ústní sprcha je zároveň vybavena protiskluzovými přísavkami, takže se nemusíte bát, že vám na umyvadle sklouzne.

6 vyměnitelných nástavců je nadstandardem. Díky tomu si zvolíte ten, který vám nejvíce vyhovuje, nebo dokonce můžete využívat všechny. 2 náhradní standardní trysky zajistí, že si je nějaký ten pátek nebudete muset dokupovat. Využívat je však mohou i dvě další osoby. Ústní sprcha celkově působila kvalitně a ačkoliv se nejedná o nejlevnější produkt, funkcemi své ceně rozhodně odpovídá.

Klady

+ Disponuje 6 náhradními tryskami

+ S otočnou hlavicí se dostanete do všech koutků úst

+ Má přehledný a praktický LCD displej

+ Nabízí technologii OzoneTrue, která vodu sterilizuje

+ Zapínání/vypínání je přímo na hlavici

Zápory

Některé trysky se hůře nasazují a vyjímají

Do menší koupelny má poměrně velké rozměry

Baterie se hůře vyměňuje

2 800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

 

Recenze Premium

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.