Menu

Největší slabinu Google Pixelu opravuje červnová aktualizace

Největší slabinu Google Pixelu opravuje červnová aktualizace

Telefony od amerického gigantu Google patří v posledních letech v poměru ceny a kvality fotografií, či třeba odladění softwaru mezi nejlepší varianty na trhu. Celou dobu je ovšem stíhá jeden velký nedostatek, a to sice absence 5G připojení. Pixely tuto funkci mají sice již delší dobu k dispozici, ale v ČR podpora scházela.

 

Tento pro někoho marginální, pro jiného zásadní nedostatek ovšem napravuje červnová aktualizace operačního systému Feature Drop. Po jejím stažení a instalaci se vám v nastavení telefonu konečně odemkne i možnost 5G připojení, můžete tak využívat rychlého internetu stejně jako na telefonech konkurence. Podle Googlu by se mělo jednat zejména o nejnovější Pixely 7 a 6, ale po internetu kolují zvěsti o tom, že je po aktualizaci podpora 5G i na starších Pixelech.

Google se tímto krokem přiblížil českému trhu, v budoucnu tedy můžeme očekávat, že se začnou do Pixelů v ČR dostávat i jiné prvky, které fungují pouze v zahraničí. To ale závisí na tom, jak moc velkou bude mít Google snahu navázat spolupráci s lokálními pobočkami operátorů.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.