Menu

Sledování mobilu partnera? Dobrý pomocník ale špatný pán

Sledování mobilu partnera? Dobrý pomocník ale špatný pán

Funkce sledování kohokoliv má tak trochu nádech ilegality, trochu působí jako něco zakázaného. Se souhlasem partnera či přátel se ale může jednat o vítanou funkci nejen po stránce bezpečnosti, ale také životního pohodlí. Spustit sledování telefonu je snadné, zdůrazňujeme ale, že jej musí vždy doprovázet informovaný souhlas osoby, jejíž polohu chcete mít sdílenou. V opačném případě se může jednat o trestný čin, a to i ve vztahu. V článku si popíšeme, jaké výhody funkce sledování telefonu nabízí a jak ji spustit.

Pro bezpečnost milované osoby

Hned první a asi nejzajímavější využití je spojené s bezpečností. Pokud se pohybujete v rizikovém prostředí, nebo se vás prostě jen trochu jímá paranoia a chcete mít jistotu, že je váš protějšek či dítě v bezpečí, může sledování polohy telefonu skutečně pomoci. Na mapě v reálném čase vidíte, kde se pohybuje osoba, která s vámi sdílí polohu. Pokud zjistíte pohyb úplně mimo lokalitu, kam se vaše polovička či dítě vydali, můžete jim zavolat a ujistit se o jejich bezpečí.

Oblíbená funkce světoběžníků

Jestliže se řadíte spíše mezi cestovatele, než dovolenkáře a jezdíte bádat do zahraničí s partnerem či větší skupinkou přátel, možná už dobře znáte situaci, kdy se někdo ztratí. Možná jste už zažili situaci, kdy chtěl jít kamarád do restaurace, kamarádka do galerie ale vy jste za každou cenu museli vidět katedrálu. V takovém případě se mnohdy stane, že dojde ke kompromisu ze kterého není nikdo nadšený. Funkce sdílení polohy vám umožní se s celou partou rozdělit. O půl dne později se podíváte do mapy, kde se potulují vaši přátelé a opět se snadno shledáte.

Přátelství 2.0

Funkci sdílení polohy využívají lidé nejen pro pocit bezpečí či při cestování. Oblíbená je mezi blízkými přáteli pro vlastní pohodlí. Pokud máte blízké přátele, se kterými se setkáváte pravidelně a nechcete na sebe pořád někde muset čekat, můžete spolu dlouhodobě sdílet polohu svých zařízení. Pokud se pak domluvíte na setkání a někdo má zpoždění, z mapy více méně hned víte, kde se zasekl a za jak dlouho dorazí.

Pomůcka je to zdánlivě malá, ale praktická a zajímavá. Mí přátelé tuto funkci využívají i pro účel plánování narozeninových překvapení. Možnosti jsou více méně neomezené, je jen na vás si najít to své ideální využití.

Jak nastavit sledování telefonu

Není pravdou trochu rozšířená informace, že by funkci sledování polohy zvládaly pouze iPhony. Ty jsou pouze nativně už od výrobce vybaveny potřebnou aplikací, a to funkcí Najít můj iPhone. Název aplikace by mohl naznačovat, že jde opravdu pouze o appku pro vyhledání ztraceného telefonu. Mezi funkcemi ovšem najdete i možnost sdílení polohy s přáteli.

Máte telefon s Androidem a chcete si sdílení polohy vyzkoušet? Nejsnazší bude využít aplikaci Google Maps. Aplikaci si otevřete a přihlaste se ke svému účtu Google. V pravém horním rohu najdete ikonku svého profilu. Po jejím rozkliknutí se vám zobrazí nabídka a mezi možnostmi nechybí ani funkce Sdílení polohy. Zbytek je už snadný, polohu můžete sdílet jak po omezený čas, tak také do doby, než sdílení sami vypnete.

Pozor na soukromí

Na závěr bychom rádi doplnili, že je vhodné si své soukromí chránit. Pokud budete v telefonu používat aplikace z neověřených zdrojů, riskujete, že dojde k narušení vašeho soukromí. Dávejte si také pozor na to, abyste měli na telefonu silné heslo. Pokud bude pro každého snadné váš telefon odemknout, ve chvíli kdy se dostane k vašemu telefonu si může jeho polohu snadno nasdílet.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.