Menu

Sójové svíčky 2024: Zdravější varianta pro „svíčkomily“

Sójové svíčky 2024: Zdravější varianta pro „svíčkomily“

Sójové svíčky se staly horkým tématem pro všechny svíčkomily, kteří hledají zdravější a ekologičtější alternativu k tradičním parafínovým svíčkám. Sójový vosk dobře nese vonné esence, dlouho hoří, a hlavně je přírodní a neuvolňuje při hoření nebezpečné látky. Jak sójovou svíčku vybrat, a které značky i vůně jsou nejlepší, vám poradíme v následujících řádcích.

Proč sójové svíčky?

Sójové svíčky vynikají oproti tradiční parafínové variantě mnoha benefity. Jedním z hlavních důvodů, proč si získaly u milovníků svíček takovou popularitu, je ekologický aspekt. Sójový vosk je biologicky odbouratelný a obnovitelný, vyrábí se z fazolí sóji. Tím se snižuje ekologický otisk v porovnání s parafínovými svíčkami, které se nepřímo vyrábí z ropy. S tím souvisí také fakt, že sójový vosk neobsahuje toxické látky ani karcinogeny – zapálit si tedy sójovou svíčku v uzavřeném prostoru je pro vaše zdraví lepší varianta.

Dalším významným benefitem sójových svíček je jejich delší životnost a rovnoměrné hoření. Sójový vosk se topí pomaleji než parafín, sójové svíčky tedy hoří podstatně déle. Při hoření také produkuje sójový vosk menší množství sazí, což opět pomáhá udržovat ovzduší o něco čistější než s parafínem.

Při výběru vhodné sójové svíčky je důležité věnovat pozornost několika faktorům. Zaprvé, vyhledejte svíčky vyrobené z čistého sójového vosku bez příměsí jiných materiálů. Dále si všimněte vonného profilu – některý vosk je obohacen o syntetické vůně, zatímco jiný skrývá přírodní esence, které vždy voní lépe. Zajímavým faktorem může být také design a styl svíčky, který se hodí k vašemu vkusu a interiéru. Vzhled je rozhodující i v případě, že svíčku chcete darovat, některé kousky jsou opravdu reprezentativní.

Nejlepší sójové svíčky – WoodWick s praskajícím knotem i vůně pro pány

Pokud rádi podporujete českou tvorbu a drobné „domácí“ podniky, vsaďte na svíčky  značky Aromka. Vybrat si můžete samozřejmě z různých vůní, od těch jemných, přes výraznější, až po pánské varianty, ale i z rozličných stylů. Aromka nabízí svíčky ze sójového vosku v klasických minimalistických skleničkách, ale i v plechových dózách nebo třeba v recyklované sklenici od piva. Tyto svíčky jsou originální a mají svého „ducha“!

Klasikou mezi svíčkami jsou ty od značky WoodWick. Zde je sójový vosk doplněn o patentovaný dřevěný knot, který při hoření intenzivně praská. Zvuky připomínají praskající dřevo v krbu a opravdu kvalitní vůně celou atmosféru ještě podtrhují. Vybírat můžete z různých velikostí i tvarů. Ty největší kousky hoří i více než 160 hodin, svíčky z „Trilogy“ pak uvolní během hoření hned tři druhy vůně.

Svíčky Goose Creek Candle u nás nejsou tolik známé jako jejich konkurence, což je ale škoda. Tato americká rodinná značka si potrpí na kvalitní vosk i vůni. Použité esence spolu vždy skvěle ladí a nabízené vůně jsou často velmi originální. Svíčky jsou odlévané do rovných skleněných nádob, které doplňuje barevná etiketa s obrázkem, díky kterému si vůni vybavíte ještě dřív, než si vůbec k vosku přivoníte.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.